• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Filtr EHEIM 2217 - ratunku!

#11
Czy:
1. Masz pewnosc, ze wirnik sie kreci czy tylko chodzi?
2. Zalewasz filtr a co z wezami?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(27-05-2012, 19:34 PM)HOLSON napisał(a): Nie wytrzymałem do jutra, próbowałem ponownie zalałem filtr wodą potrząsałem dobre 30 min wywalał co jakiś czas pęcherze powietrza ale dalej nie "wypluwa" wody.

No cóż trudno czeka mnie zakup.

Jaki kubełek polecacie do akwa 400L ?

dzięki za pomoc

Zalezy od kasy jaką chcesz wydać:-)

P.S miałem to samo w swoim eheimie 2228 - do wymiany był wirnik, który przestał 'magnezować', a co za tym idzie siła wirnika siadła mimo iż kręcił. Na poczatku pomagało smarowanie(zwykle jest dołaczany do filtra dla smarowania uszczelek). Jednak za każdym razem kiedy np prad siadał było coraz gorzejSad.

Zapewne dodatkowo jest zapowietrzony, ale jak pompa nie jest wydajna to nie bedzie działać, mimo potrząsaniaWink

[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Killifish

1. tak mam pewność, że chodzi
2. Filtr postawiłem na podłodze w łazience napełniłem umywalkę wodą i tam wsadziłem oba węże, jednym z nich zaciągnąłem wodę. Napełnił się więc podłączyłem do prądu, wirnik chodzi ale woda w wężach stoi. Potrząsałem filtrem na wszystkie strony- nawet "do góry nogami" i zero zmian.

mady haze

Myślę, że w graniach 400-500zł

ale możliwe, że masz racje z tym wirnikiem także może zamówię samą śrubę.
Czy jeżeli zamówię śrubę to ten porcelanowy pręcik/patyczek, który się wsadza do środka wirnika otrzymam w zestawie czy trzeba go zamówić osobno a jeżeli tak to ja jaka jest fachowa nazwa tego elementu?

[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(27-05-2012, 20:07 PM)HOLSON napisał(a): Killifish

1. tak mam pewność, że chodzi
2. Filtr postawiłem na podłodze w łazience napełniłem umywalkę wodą i tam wsadziłem oba węże, jednym z nich zaciągnąłem wodę. Napełnił się więc podłączyłem do prądu, wirnik chodzi ale woda w wężach stoi. Potrząsałem filtrem na wszystkie strony- nawet "do góry nogami" i zero zmian.

mady haze

Myślę, że w graniach 400-500zł

ale możliwe, że masz racje z tym wirnikiem także może zamówię samą śrubę.
Czy jeżeli zamówię śrubę to ten porcelanowy pręcik/patyczek, który się wsadza do środka wirnika otrzymam w zestawie czy trzeba go zamówić osobno a jeżeli tak to ja jaka jest fachowa nazwa tego elementu?

Wejdz na strone, zadzwon i zapytajBig Grin

http://www.eheim.com.pl/conditions.php

[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Moim zdaniem należy sprawdzić:
- odkręcenie zaworów;
- jeżeli rozbierałeś go całkowicie i czyściłeś wirnik to sprawdź czy wszystkie uszczelki i gumki stabilizujące ośkę sa na miejscu;
- nie wiem jak zalewałeś filtr, ale proponuję zrobić to za pomocą lejka. Polega to na odkręceniu zaworów tak jak do normalnej pracy filtra, a następnie włożyć lejek w wąż zasysający wodę (to ten grubszy 16/22 mm) i powoli zalewać wodą. Powietrze które jest w filtrze będzie wychodzić tym wężem o mniejszej średnicy, czyli wylotowym. Warunek: zawory muszą być otwarte! Dobrze jest żeby nie zalewać całego filtra przez lejek przed złożeniem filtra zalać całość do zalania górnej kratki w kuble (tej pod głowicą).
Warto też jest pozbyć się powietrza z masy filtrującej o ile była ona wymieniana (np. gąbki).

W tym przypadku pomyłka złego podłączenia węży czyli IN/OUT nie wchodzi w rachubę ponieważ węże mają różne średnice.
Po uruchomieniu warto delikatnie poruszyć całym kubłem w pionie, ale bez szaleństwWink. Ponieważ po nadmiernym i energicznym ruszaniu kubłem mogą nastąpić nieszczelności na kolanku gdzie jest podłączony wąż ssący.
Sprawdź też jak wygląda wirnik, czy np. magnes nie jest pęknięty i w jakim stanie jest ośka wirnika.
Te filtry są bardzo dobre i ja osobiście nie widzę potrzeby żebyś wymieniał filtr. Sam użytkuję kilka takich filtrów od lat i wszystko jest w jak najlepszym porządkuSmile
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
A ja zapytam z głupa.

Próbowałeś zalewać filtr w taki sposób, by "zaciągnąć" się wężem OUT jak przy podmiance?

Ja mając 2215 zalewałem go tylko i wyłącznie w taki sposób, bo inaczej ciągle się zapowietrzał i właśnie chodząc nie wyplywał wody ( dodatkowo stukotał bardzo - ewidentnie było słychać, że głowica nie była zalana).
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(30-05-2012, 16:16 PM)Pley napisał(a): A ja zapytam z głupa.

Próbowałeś zalewać filtr w taki sposób, by "zaciągnąć" się wężem OUT jak przy podmiance?

Ja mając 2215 zalewałem go tylko i wyłącznie w taki sposób, bo inaczej ciągle się zapowietrzał i właśnie chodząc nie wyplywał wody ( dodatkowo stukotał bardzo - ewidentnie było słychać, że głowica nie była zalana).

Ze tak sie wtrace.

http://www.burak.pl/produkt/eheim-rurka-...26-2329-2/


Cytat:

Ja posiadam 2217 z drugiej ręki(dałem 150zł. na allegro).Robi u mnie jako biolog w 450l.Jest cichutki,nic nie cieknie.Do zalewania nie potrzebowałem żadnej rurki zalewowej,wystarczy podpiąć wąż zasysający do wew.filtra .


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
pley
Tak próbowałem zaciągnąć drugą rurą i bez efektu.

Po wszystkich pomocach podejrzewam, że wirnik się rozmagnetyzował.
W sumie naczytałem się w necie samych pozytywów o tym starym klasyku także zostawiam go, śruba jest zamówiona nowa, jutro na przyjść także zobaczymy.

Smile
[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Jakieś zmiany w projekcie? Filterek ruszył?Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Witam

trochę to trwało ale dziś stałem się posiadaczem nowego trzpienia oraz wirnika do Eheim-a 2217 i filtr śmiga cacy Big Grin

czyli śruba się rozmagnetyzowała

Dzięki wszystkim za pomoc Smile Smile Smile

[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości