• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [63] [Azja] (in spe)] Stalking darkness

#51
(22-08-2012, 19:36 PM)Killifish napisał(a): Sama woda, jeśli cieszy "sodowców" to także za mało. Sądzę, że nie każdy z potencjalnych amatorów ryb z Tangi, trzyma je na odpowiednim litrażu i stadzie, w jakim żyją Wink

Oczywiście. Rzecz w tym, żeby "nie odkręcać kota ogonem" pisząc, że ryba jest zadowolona, bo ma odpowiednio wybarwiony pyszczek Wink
Druga sprawa to konsekwencja - albo negujemy wszystkich , którzy mają niewłaściwe ryby w zbyt małych, czy niewłaściwie urządzonych zbiornikach wypełnionych niewłaściwą wodą albo dzielimy się tylko własnymi doświadczeniami i wiedzą (czyt. sugerujemy), pozostawiając ostateczny wybór samym zainteresowanym. Ja opowiadam się za drugą opcją, a Ty? Wink
Dlatego, choć to akwarium jest w pewien sposób "ułomne" (jak niemal wszystkie, które dane mi było oglądać, nie wyłączając moich) z dużym zainteresowaniem będę śledził los jego mieszkańców, bo nie miałem okazji bliżej poznać tych ryb, a samo akwarium jest inne od stereotypów, które mam w głowie.

[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
To nie jest odwracanie kota ogonem, to dowód na to, że w stadzie panuje ład Smile
A jest im dobrze, bo na ten litraż jest ich prawidłową liczba, woda i aranż jest odpowiedni i jedyny jaki widziałem w PL, zachowania ryb są naturalne.

Dobrze wiesz, że neguje wszystkich, prawda?
Gdyby w zbiorniku było 15 ryb, negowałbym, tak, widzę same plusy. Nie uważasz, że pod moim okiem, by się coś złego chowało, albo jestem zaślepiony miłością Wink
Zapytaj Rusty jaki ze mnie wredny typ Big Grin aż się dziwię, że daje radę u mego boku Wink

Chciałbym aby miała duże akwarium, w nim ławice, każdy by chciał i w każdym biotopie mieć naj, cóż, rzeczywistość jest inna i trzeba znać umiar w obsadzie. Gwarantuje, że zachowania są 500% naturalniejsze, niż na wszystkich filmach z YT jakie widziałem, dużych stąd w złych warunkach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Killi, nawet wredny typ przy wybranej kobiecie może stracić ostrość widzenia pewnych spraw Wink

[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
To niech już Rusty napisze, czy tak jest Tongue Big Grin Wink

Moim zdaniem, mój weredyzm się nasila, ale to nie mi oceniać Big Grin
Rusty, napisz coś Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Czyli ubarwienie pyska zależy od pozycji danego osobnika w stadzie? Czy od warunków w jakich żyją w akwarium?
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
(23-08-2012, 19:24 PM)PoCzĄtKuJąCy napisał(a): Czyli ubarwienie pyska zależy od pozycji danego osobnika w stadzie? Czy od warunków w jakich żyją w akwarium?

Powiedziałabym, że oba wymienione przez Ciebie czynniki mają znaczenie. Te ryby nie są wyjątkiem, wybarwienie jest silnie powiązane z odpowiednimi parametrami i aranżem. Dlatego lepiej zainwestować najpierw w zapewnienie odpowiednich warunków, a dopiero później myśleć o "pokarmach wybarwiających" Wink Natomiast samo wybarwienie pyska pokazuje hierarchię w stadzie i widać to nawet w warunkach "sklepowych".
[Obrazek: 1044484_384630484998260_312802314_n.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
Chyba się skuszę na brzankarium w moim 120l akwarium.
Mam ph 6.0 i zerowe twardości Smile Spasi im?

.

Jeszcze we wtorek dojdzie duży heniek i mchy,a jest tego naprawdę sporo.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
Za niskie twardości a i pH mogłoby być trochę wyższe.
Masz jakiś temat swój o tym zbiorniku. Podaj wszystko i pomyślimy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
Zmieniło się coś w akwarium ?
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
No, Rusty? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości