• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [63] [Azja] (in spe)] Stalking darkness

#41
Też mogę potwierdzić, aczkolwiek długo cała operacja trwała, ale przesącz wyszedł mi tak czarny, że aż czerwony Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Killi żadnej irytacji się nie doszukuj bo jej nie ma, a przynajmniej nie miało być Wink

A co do torfianki to rzeczywiście kilka razy mi takowa wyszła, jak to Quba mówi czerwona, że aż czerwonaBig Grin, ale to tylko przy przesączu 1 i 2 przy nowych wkładach.

Narazie tego nie robię bo nie ma sensu jak zrobię restart bo piasek podnosi mi pH, a we wrześniu to nastąpi to wtedy już ciemności Egipskie zapadną Big Grin Także cierpliwości.


pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
(24-07-2012, 00:12 AM)dator napisał(a): Rusty,
Wszystko super, ale czy tych brzanek nie jest za mało?

W tym litrażu więcej nie upchnę, ale mój błąd bo nie dopisałam obsady.
"Sumatrzańskich" jest 6 sztuk.

(24-07-2012, 06:58 AM)Killifish napisał(a): Rusty dodaje Przesącz Torfowy i uzyskała smołę, a wywaru z szyszek ten zbiornik nie widział jeśli pamiętam Big Grin Także, argument kosmiczny. Może niech się właścicielka wypowie, jakie to tajemne mikstury dodaje do korzeni w zbiorniku Big Grin
Gdzie ten mój kubek po kawie z fusami? Tongue Rusty, nie płuczemy tego w akwarium Big Grin Wink

Zaraz wyjdzie na to, że jakieś czary odprawiam albo ... czekoladę leję Wink
Nie używam wywaru z szyszek, sama torfianka daje mi satysfakcjonujący poziom mroku.
[Obrazek: 1044484_384630484998260_312802314_n.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Cholerka patrzę tak na to akwarium kolejny raz i sorki ale nie czuję tego klimatu, fakt, że fanem "herbacianki" nie jestem, ale nie o to chodzi, najbardziej nie pasuje mi obsada - zaledwie kilka sumatrzańskich, ja zawsze wyobrażałem sobie je w dużej ławicy, w większej bańce Sad

Pierwsza obsada proponowana przez killiego bardziej by pasowała do tego szkiełka.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Filip, rozmiar zbiornika jest jaki jest, proponowałem dużo większy Wink Do tego akwa tyle ryb wystarczy, a obsada, cóż, można zmienić w dwa dni, ale to Rusty akwarium.
Szczerze, to wolę taką obsadę w poprawnym dla gatunku zbiorniku, niż 30 sztuk w 300l. roślinniaku prześwietlonym na kramówce, jak to się często widzi Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Ja także nie jestem miłośnikiem herbaty w akwarium, choć rozumiem, że jest to spowodowane naturalnymi warunkami w jakich żyją te ryby.
Prosiłbym jednak o weryfikację kwestii poruszonej przez datora i filasa. Czy brzanki żyją w takich małych grupkach? Przyznam szczerze, że nie wiem, ale wydaje mi się, że raczej większe stadko byłoby odpowiednie. Czy w tak małym akwarium te ruchliwe ryby nie mają zbyt mało przestrzeni do pływania? No chyba, że jest to od razu zbiornik tarliskowy Wink

Bardzo mi się natomiast podoba teletubisiowy podkład muzyczny w filmie - taki powrót do przeszłości Wink
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Ech, panowie drodzy Smile Gdybyśmy chcieli zrobić ławicę, w jakiej żyją te ryby, to minimum 300 sztuk, zatem zbiornik ma ktoś na stanie taki wolny? Ten gatunek nie jest tak ruchliwy, już brzanka wysmukła z innego biotopu, bardziej, czy danio, które gdy stoi to chory.
Gdy ma cień, rośliny pływające i BW ten gatunek przypomina bardzo ukośniki, wisi stadem w mroku i czeka, w czasie karmienia jest szał Smile Zwrócić warto uwagę, że jest to gatunkowe akwarium, widać samca alfa, gdyby był to większy litraż stado byłoby większe i inne ryby, wtedy problem podgryzania płetw odpada, co często się przy tym gatunku słyszy.
Gwarantuje, swoją osoba, że jest wszystko ok, każda ryba zna swoje miejsce w stadku, co widać po ubarwieniu pyska.

Rusty - rób miejsce na większe akwarium Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Myślę, że warto - skoro są to rzeczywiście ryby ławicowe - aby potencjalny amator tych ryb wiedział nie tylko jaką powinny mieć wodę, ale w jakim zbiorniku i w jakim stadzie żyć powinny. Sama woda, nawet jeśli cieszy oko "herbaciarzy" Wink to jednak za mało.

Nie wątpię, że ryby mają się dobrze pod czujnym okiem dwojga opiekunów, ale na poprawienie błędów nigdy nie jest za późno, tak więc przyłączam się do apelu Killiego - Rusty stawiaj większy baniak Smile
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Sama woda, jeśli cieszy "sodowców" to także za mało. Sądzę, że nie każdy z potencjalnych amatorów ryb z Tangi, trzyma je na odpowiednim litrażu i stadzie, w jakim żyją Wink

Każdy ma taki zbiornik jaki chce albo może mieć, te ryby są mniej ławicowe, niż wszystkie które są powszechnie uważane na ławicowe, to brzanki, to nie danio, neony itd. Już to tłumaczyłem.

Zbiornik na dużą ławice powstanie, moja 720 czeka, myślę, że zadowoli to wszystkich, chyba, że mam stawiać 10tyś. litrów i tam mieć 500 sztuk Big Grin Będzie bardzo naturalnie, tylko jaki zbiornik postawić dla ryb z jezior? Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Mnie to nawet nie chodziło o to czy te ryby powinny tam pływać czy nie, ja po prostu do niektórych gatunków mam sentyment. Te brzanki od dawna są na mojej "wishlist" a widok kilku zaledwie sztuk mocno kłóci się z tym co mi siedzi w głowie Smile Może kiedyś będę miał tyle akwariów żeby jedno poświęcić na okazałą ławicę, czego również życzę Rusty
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości