• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [31][Azja] Lucky in the shadows

#1
Nie chciałam tego pokazywać, ale ktoś mnie zmusiłWink
Nazwa zbiornika pożyczona z powieści Lynn Flewelling;p
Zbiornik 31,5 litra
Wymiary 42x25x30
   
W akwarium od wczoraj (po 2 miesiącach oczekiwania) pływa „stwór”, który się nie podoba wujkowi Killiemu Wink, ale podoba się właścicielce Lilianie lat 6. Może dzięki niemu wezmę się za siebie i nauczę się fotografować ryby, bo jak widać idzie mi to beznadziejnie;p
   
[Obrazek: 1044484_384630484998260_312802314_n.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bettasek jest biały, czy różowy ?

Bojowniki to jedne z nielicznych ryb, u których w miare znoszę formy hodowlane.
Uwielbiam dragony i właśnie Crowntaile.

Kiedyś sam miałem różowego z czerwonymi "pasemkami" - "zwykły" za 5zł i CT za 10zł z zoologa przy TESCO Big Grin.
Jako, że lubie Wisłe Kraków, to bojek nr 2 od razu mi spasował swoim ubarwieniem. Uwielbiałem nim wkurzać szwagra (kibica Cracovii) mówiąc "Ty, Ty mój Mistrzu Ty" Big Grin
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(24-05-2012, 12:39 PM)Pley napisał(a): Bettasek jest biały, czy różowy ?
Niesamowicie kolory mu się zmieniają w zależności od kąta patrzenia. Czasem jest błękitnosrebrzysty, czasem różowy, a płetwy i ogon od błękitu, przez róż do bordo.
[Obrazek: 1044484_384630484998260_312802314_n.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Aby nie bylo - bettas mi sie podoba, bo wyglada ladnie, po prostu,... A co ja sie bede Wam tlumaczyl. Liliance sie podoba to wujek ma ****** do gadania Big Grin
Co mi sie podoba w aranzach Rusty? Lekkosc - to te galazki, no i polmrok.
To akwa cory a wieksze mamy... Tam zaszalejemy Wink
Aha, namawial tez Qba, by pokazac akwaria, a teraz nabral wody w usta Tongue
Pley - swietna sprawa z ta Biala Gwiazda Big Grin Pozdrawia Bialo-Zielony Lew Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Piękne,klimatyczne akwa.Jedyne co mnie tu "razi" to ta rysa,ale na to nie da się wiele poradzić.Bojek pięknie wpasowany.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Fajna azja, ale ja bym tam gdziesz dal jakies/jakas krypcie. Smile Bojek spoko. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Fajnie, że się komuś podobało, teraz pewnie przestanie;p
Podobnie jak koledze wyżej brakowało mi zieleniny, no i zaszalałyśmy z córką dosadzając sporo krypci i limnofilii a nawet hygrofilie. No i gałązki, które były dla mojego aranżu charakterystyczne wyleciały. Postanowiłam nie spełniać oczekiwań i iść za głosem serca.


Załączone pliki Miniatury
   
[Obrazek: 1044484_384630484998260_312802314_n.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
No faktycznie 1 aranżacja była lepsza Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mam nadzieje, ze dadza rade rosliny... Jak pisalem, to akwarium corki, zatem ja milcze. Mi sie tez podoba, ale galazki moglby zostac... I rosliny do tego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(30-05-2012, 13:32 PM)Killifish napisał(a): Mam nadzieje, ze dadza rade rosliny... Jak pisalem, to akwarium corki, zatem ja milcze. Mi sie tez podoba, ale galazki moglby zostac... I rosliny do tego.

Killi już wie, że znów namieszałam to i tutaj pokażę.
Limnophila nie dała rady, gałązki wróciły, zaczęłam lać nawozy, poprzesadzałam rośliny, usypałam małą "plażę" na której fajnie wyglądają brązowe gałązki i szyszki olchy (wywaru nie robię i tak jest ciemna woda).
Efekt kłębiska zieleniny pod powierzchnią wody, który tak mi się podoba w moim wiekszym akwa już trochę udało mi się uzyskać. Myślę o dodaniu jakiejś Ceratopteris żeby sobie pływała i wzmogła kłębowisko Tongue
   
   


[Obrazek: 1044484_384630484998260_312802314_n.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości