• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Akcja - "Miodek"

#1
Julian Tuwim: "Słowa i słufka"

Dziś po dyktandzie w szkole
Wrócił Jerzyk, do domu markotny.
Ziewał, ziewał — i zdrzemnął się przy stole,
Bo i dzień był jakiś senny i słotny.
I przyszły do Jerzyka trzy słówka:
"Brzózka", "Jabłko" i "Główka"
I powiedziały:

- Jestem Brzózka, nie "bżuska".
- Jestem Jabłko, nie "japko".
- Jestem Główka, nie "głufka".

Jak można tak znieważać urodę naszą i ród ?
Trzeba się uczyć! Uważać! Na pewno opłaci się trud.
Nie pomogą tu żadne wykręty, wymówki.
I rzuciły mu na stół swoje wizytówki,
Żeby wiedział, z kim ma do czynienia,
I wyzbył się takich zwyczajów prostackich:
Jabłko z Jabłońskich,
Brzózka z Brzozowskich,
Główka z Głowackich.
— A gdy i nadal będziesz sadził błąd po błędzie,
To zrobimy z Jerzego — Jeżego,
Złego jeża kolczastego;
I co? Przyjemnie ci będzie?

Wystąpiły na Jerzyka siódme poty!
Obudził się — i do roboty!




Chyba wszyscy jesteśmy dumni z naszego forum, chcemy też, aby błyszczało ono nie tylko merytorycznie. Po burzy mózgów naszego forumowego Teamu, od dziś rusza akcja "Miodek” Wink, której celem jest, choć częściowe wyeliminowanie rażących błędów. Oczywiście każdemu zdarzy się czasem błąd lub literówka i nie będziemy tego piętnować, ale niektóre "byki" wołają o pomstę do nieba. Często wynika to z czystego lenistwa. Dlatego jeśli nie jesteś pewien, to sprawdź sobie w Googlu czy innym programie, który sprawdza pisownię, a wszyscy będziemy szczęśliwsi. Fakt, język polski łatwy nie jest, ale jesteśmy Polakami, więc trochę szacunku mu się należy. Dlatego : "— A gdy i nadal będziesz sadził błąd po błędzie, To zrobimy z Jerzego — Jeżego" - proszę wziąć to do siebie, coby wstydu nie było Smile
Pozdrawiam (mam nadzieję, że żadnego "byka" nie strzeliłem) Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo dobże napisane i pienkny pszykłat poezji Smile

[ Bardzo proszę pokazowo pokazać, jak będą błędy poprawiane, na przykładzie powyższego tekstu pochwalnego - Killi Wink ]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A odnosnie interpuncji? Ja , dla przykladu
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Mysle, ze jak bedzie to bardzo przeszkadzalo, to wtedy. Nie popadajmy w skrajnosc Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Cytat:
(23-05-2012, 15:07 PM)Killifish napisał(a): Mysle, ze jak bedzie to bardzo przeszkadzalo, to wtedy. Nie popadajmy w skrajnosc Wink

Wujku Killi,
A gdzie podziały się znaki diakrytyczneWink?

Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Darku, raz mam, raz nie mam, zalezy gdzie jestem i na czym pisze. Czytajac moje posty, obowiazuje zasada: Byl czas, by przywyknac Wink Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Prof. Miodek zawsze podkreślał piękno języka polskiego. Kiedyś podobno w prywatnej rozmowie z kimś tam powiedział, że trzeba mówić i pisać po polsku...jak zauważył jest różnica czy komuś robisz łaskę czy laskę ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Hehe... Czasami z łaski i laske... Dobra, bo się gęsto robi Smile Niestety, czasami tak pisać muszę. Ale Arturze przykład zacny Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Jak tam akcja? Ja niestety widzę, że akcja padła. Mnie osobiście razi i to ogromnie jak widzę te wszystkie byki oraz pisanie po chamsku na odwal, byle napisać. Ja wiem, że nie jest to forum polonistyczne, że my tu o rybkach a nie o ortografii, ale niestety wielu postów nie da się czytać i nie da się zrozumieć. Już pal licho używanie polskich znaków, ja np. nie mam problemu, żeby czytać i rozumieć jak ktoś mi napisze bez ogonków. Sama zresztą na SB często piszę bez ogonków, bo tak szybciej. Ale jak widzę w postach byki typu "stelarz", "dać rybką jeść", "zauwarzylem", "Nie kluca sie" i inne tego typu wynalazki, to mnie krew jasna zalewa. Tu w szczególności mam zarzut do kolegi "ozim87". Mam nadzieję, że się na mnie nie obrazisz, bo to nic osobistego, ale po prostu nie da się czytać Twoich postów. W każdym poście walisz tyle błędów i literówek, że czasem trochę mi to zajmuje, żeby się domyśleć o czym piszesz. Z tego miejsca więc bardzo uprzejmie Cię proszę (i innych też): dbaj choć odrobinę bardziej o pisownię, sprawdzaj czy Ci przeglądarka nie podkreśla byków i przeczytaj jeszcze raz posta przed wysłaniem.

A koledzy moderatorzy to chyba jednak powinni sami poprawiać błędy. Bo tak widzę, że tylko zaznaczacie byki na czerwono a one sobie dalej potem tkwią i nie są poprawiane. Szczególnie, że teraz od jakiegoś czasu user nie może edytować postu chyba po 24h od napisania go.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Masz rację Mei, ja też czasem siły nie mam. Ale coś trzeba wymyślić, bo jeden się stara a drugi lachę kładzie, na zwaracanie uwagi i ogólnie na styl pisania. Ewidentny brak szacunku dla czytających, niektórzy nawet chyba nie czytają tego co napiszą.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości