• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mchenga Thinos "Ikwembe"

#11
Ojtam, rzut beretem.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Chyba odnalazłem klucz do jakości zdjęć JjackaIdea.
Obstawiam mianowicie, że Jjacek nauczył się języka ryb i te pozują mu na komendę (innego logicznego wytłumaczenia nie widzęHuh).
Jjacku, czy możesz nam zdradzić o czym rozmawiałeś z tą rybką z ostatniego zdjęcia?
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Do Dr. Dolittle jeszcze mi troche brakuje ...ale pracuje nad tym Smile
Osatnie zdjecie to jak zwykle narzekania w rodzaju "Czlowieku ja juz osleplem od tego flesza ,chce mi sie spac ...daj nam wreszcie spokoj"
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Cytat:
(22-05-2012, 05:53 AM)jjacek napisał(a): Do Dr. Dolittle jeszcze mi troche brakuje ...ale pracuje nad tym Smile
Osatnie zdjecie to jak zwykle narzekania w rodzaju "Czlowieku ja juz osleplem od tego flesza ,chce mi sie spac ...daj nam wreszcie spokoj"

JJacek,
Uspokoiłeś mnie. Myślałem, że jesteście już na takim stopniu zażyłości, że rybka po zakończonej rozmowie składa usta do dania Ci buziaka na dobranocWink.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ale sa takie momenty ze chetnie bym to zrobil.....


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Jacek, przyznasz, ze na swietne zdjecie przypada kilkanascie dobrych (chodzi o ujecie) i cierpliwosc, troche farta Wink Swietne, swietne - dobrze, ze siedzialem Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Szkoda ,ze nie bylo mnie w domu kiedy kiedy mama ...wypuscila je na 1 spacer Sad...Rano sprawdzalem i nic nie wskazywalo ,ze to tak szybko polecie.

Fajne zdjecie ktore cieszy to wiele cierpliwosci ,jak najwieksza ilosc zdjec i ktores jest wlasnie TYM!... Im wiecej zdjec tym wieksza szansa ,ze ktores z nich bedzie tym ktore bardzo ucieszy oko...
Inna sprawa to technika im lepsza technika tym wiecej ostrych dobrych technicznie zdjec.Najgorsze to kiedy poluje sie na jakies ujecie i jest...ten moment ..szybko sprawdzamy i ...ciemne albo nie ostre ...takie cos najbardziej chyba boli...
Najwazniejsze to chyba zeby sie nie obrazac na ..aparat i po jakis niepowodzeniu odlozyc go na polke ..Sam mam takie okresy kiedy musze sprzet odkopuwac spod grubej warstwy kurzu... a innym razem tak sie nakrecam ze prawie spie z aparatem...Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
ja już się zachwycałem i chwaliłem zdjęcia jacka na KM więc teraz po prostu już wiem czego się spodziewać Smile

teraz trochę inne pytanie, mały OT, gdzieś w jakimś poście pisałeś, że Twoje moduły mają już kilka dobrych lat i nie są porośnięte glonem, w innym poście wspomniałeś, że w akwarium raczej trzymasz dużą ilość pysków, interesuje mnie więc jaką masz w akwarium filtrację, jakie podmiany wody i czy stosujesz lampę UV?

Zdaję sobie sprawę, że to nie powinno być w tym temacie ale póki co nie zaprezentowałeś swojego zbiornika w odpowiednim dziale i nie mam gdzie o to zapytać - jak tylko to zrobisz posty się poprzenosi Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Tam gdzie mam BTN moduly(akw 720l) od samego poczatku mam 36W UV-filter ,filtracja-kubel Eheim 2180, dwie pompy cyrkulacyjne Tunze silence .Jedna ukryta w module filtracyjnym (2400l/h) z materialem filtracyjnym a druga pompa (800l/h)jest podlaczona do FBF (deltec 509) .Medium filtracyjne w FBF to obecnie Rowa phos.To jest cala filtracja w tym akwarium z modulami.Wymiana raz na tydzien lub raz na 2 tygodnie okolo 30%.Jezeli chodzi o technike mam jeszcze na wylocie kubelka dyfuzor powiietrzny Eheim i napowietrzam np gdy sa upalne dni jak teraz....
W tych "okolicznosciach " przyrody modulow ani nie czyszcze ani nie konserwuje ...po prostu nie mam za duzo glonow na czym zalezalo mi od samego poczatku.
Najgorsze jednak jest to ze w zbiorniku o ktorym mowie stracilem calkowicie kontrole nad tym co tam wlasciwie plywa ...Sad jedno jest pewne jest to Malawi...!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
to jeszcze jedno pytanie odnośnie lampy UV, czy masz ją włączoną całodobowo czy tylko określoną ilość godzin dziennie? Zdania są podzielone wśród tych, którzy się o tym czasami wypowiadają ale zazwyczaj większość nie posiada ani nie posiadała UV Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości