Odpowiedz 
Warte obejrzenia - Malawi
27-11-2016, 15:10 PM
RE: Warte obejrzenia - Malawi
Jeśli w dalszym ciągu jezioro Nyasa(malawi) będzie tak zanieczyszczane i eksploatowane wiele gatunków pozostanie nam podziwiać już tylko na tych filmach..

Odpowiedz cytując ten post
27-11-2016, 15:45 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-11-2016 15:50 PM przez jjacek.)
Dzieki za wrzute....piekne widoki...mmmm.
Tak na marginesie warto zapoznac sie z tym materialem http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6016 ...bedzie prosciej.
Ja sie jeszcze tego nie nauczylem....Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-11-2016, 11:46 AM
(27-11-2016 15:45 PM)jjacek napisał(a):  Dzieki za wrzute....piekne widoki...mmmm.
Tak na marginesie warto zapoznac sie z tym materialem http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=6016 ...bedzie prosciej.
Ja sie jeszcze tego nie nauczylem....Sad
Widzę Kolego,że "Malawi" nie jest Nam obce..Smile
Może będzie kiedyś czas aby więcej o tym pogadać..
Mam zamiar z czasem opisać tu kilka moim zdaniem ciekawych gatunków i związanych z nimi moich doświadczeń...
Osobiście uważam,że odłowy w jeziorze powinny być ograniczone do niezbędnego minimum,powinniśmy się bardziej skupić na tym co już mamy w swoich zbiornikach i dbać o czystość gatunkową..
Zgadzam się,że ryby z odłowu też są niezbędne do tego ale nie na taką skalę jak obecnie..
Tubylcom zabiera się ich skarb narodowy,jakim są bez wątpienia te piękne ryby,bazując na ich niewiedzy i biedzie w zamian płacąc grosze..
Trochę sami to nakręcamy popytem....
Szlag mnie trafia jak widzę jakie często ryby są oferowane w Polsce i nie tylko,często to odpad hodowlany..
Choć zdarzają się pozytywne wyjątki..
Trzeba też o tym mówić..
28-11-2016, 17:49 PM
(28-11-2016 11:46 AM)Ornatum napisał(a):  ...Tubylcom zabiera się ich skarb narodowy...
Życzył bym sobie, żeby tak to było traktowane i tak postrzegane przez kraje odpowiedzialne za ten akwen. Niestety rzeczywistość może się okazać bardziej tragiczna - obecnie niska cena ropy delikatnie zniechęca obcy kapitał do inwestowania w poszukiwania tego surowca jednak rząd Malawi nieustannie dąży do tego celu, nie wykluczając poszukiwań pod dnem jeziora. Dodatkowo mamy spór o granicę z Tanzanią, który również może mieć zaskakujący finał. Do tego nieustająco rośnie liczba tubylców - konsumentów rybiego mięsa Sad na długo małych rybek nie starczy i ktoś wpadnie na pomysł wprowadzenia obcych gatunków bardziej "spożywczych".
28-11-2016, 17:58 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2016 18:00 PM przez jjacek.)
"Mam zamiar z czasem opisać tu kilka moim zdaniem ciekawych gatunków i związanych z nimi moich doświadczeń..."

Rolleyes A...to sie swietnie sklada , ze to dalej troche pociagniesz ...bo ja  w tym temacie tutaj nie mam wiecej nic do powiedzenia ani pokazania niestety...
28-11-2016, 18:38 PM
(28-11-2016 17:49 PM)filas napisał(a):  
(28-11-2016 11:46 AM)Ornatum napisał(a):  ...Tubylcom zabiera się ich skarb narodowy...
Życzył bym sobie, żeby tak to było traktowane i tak postrzegane przez kraje odpowiedzialne za ten akwen. Niestety rzeczywistość może się okazać bardziej tragiczna - obecnie niska cena ropy delikatnie zniechęca obcy kapitał do inwestowania w poszukiwania tego surowca jednak rząd Malawi nieustannie dąży do tego celu, nie wykluczając poszukiwań pod dnem jeziora. Dodatkowo mamy spór o granicę z Tanzanią, który również może mieć zaskakujący finał. Do tego nieustająco rośnie liczba tubylców - konsumentów rybiego mięsa Sad na długo małych rybek nie starczy i ktoś wpadnie na pomysł wprowadzenia obcych gatunków bardziej "spożywczych".
I to będzie koniec..
Wprowadzenie ryb obcych często kończy się źle dla danego akwenu..Typowy przykład-Okoń nilowySad 
Potwierdza się teza,że największym szkodnikiem na ziemi jest człowiek..Co do Tanzani tam zawsze bliżej im było do wojenek niż pokoju..
Tak na marginesie  poznałem trochę osób z tamtych stron ..To mili i serdeczni ludzie :)Tylko mają małą świadomość tego wszystkiego..

(28-11-2016 17:58 PM)jjacek napisał(a):  "Mam zamiar z czasem opisać tu kilka moim zdaniem ciekawych gatunków i związanych z nimi moich doświadczeń..."

Rolleyes A...to sie swietnie sklada , ze to dalej troche pociagniesz ...bo ja  w tym temacie tutaj nie mam wiecej nic do powiedzenia ani pokazania niestety...
Skromność przez Kolegę przemawia Smile
06-01-2017, 10:39 AM
Może nie jest to ściśle związane z tematem, ale pracuje na Uniwersytecie Gdańskim, mamy duże " Akwarium Malawi", można sobie wejść na stronkę i zobaczyć: http://biology.ug.edu.pl/wydzial/o_nas/akwarium_malawi
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-01-2017, 15:20 PM
Fajne Smile Szkoda, że kamerka nie jest podwodna.

Z Mekki na Półwysep Jukatan - gdzie występują pielęgnice Meeka (Thorichthys meeki) - jest w linii prostej 12 546 km.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-07-2021, 17:25 PM

[Obrazek: baneria.jpg]
-Mesoheros festae
-Nandopsis haitiensis 
-Nandopsis tetracanthus
-Parachromis motaguensis
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe