• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Protomelas sp. "steveni taiwan"

#1
To ryby o stosunkowo lagodnym charakterze .Dorosly samiec dochodzi do ok. 15 centymetrow i szczegolnie w okresie tarla mieni sie wszystkimi kolorami teczy...Smile jest tam biel odcien zolci przechodzaca w kolor zloty.Dominujacy kolor to niebieski metalil jest i pomarancz i czerwien...co tu duzo gadac... wrzuce kilka fotek ocencie sami wyglad tych ryb...


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie dziwię się, ze ludzie mają na punkcie tych ryb bzika - szkoda tylko, że ucierpiała na tym populacja w naturalny środowisku... Nawet pomimo tego, iż Malawi to nie do końca moja działa (no może te Utaka kiedyś...) to nie sposób odmówić tym rybom urody.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
O mamusiu, zdjęcie samiczki z maluszkami zmiażdżyło mi konstrukcję. Nie widziałem czegoś takiego od czasów słynnego zdjęcia C. regani PiotrKa. Filip, dzięki Ci, że ściągnąłeś tu tego magika Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
....aaaa.... dlaczego masz takie duze oczy....Rolleyes


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Smile
fotografia jacka to jedno, ale jakość i kondycja ryb to drugie - oba na wysokim poziomie

kiedyś kupiłem te pyski u nas i niestety nie były czyste, dostała mi się jakaś dziwna mieszanka, której samiec potem preferował samice C. cadango Sad pomimo, że miał pod nosem własne
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Zrodlo pochodzenia jest bardzo wazne.A same ryby poza odpowiednia dieta musza miec towarzystwo ryb o podobnym temperamecie.Warte jest tez podkreslenia ze nie tylko samce pieknie sie wybarwiaja ..bo i samiczki sa bardzo interesujace...


Załączone pliki Miniatury
                   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
I ja miałem przygodę z tymi pięknymi rybami. Fakt, u mnie spełniały inną rolę w zbiorniku niż typowe ryby do obserwacji pod względem zachowań gatunku. U mnie spełniały rolę "doświadczalną" - hostów dla sumów - kukułek z Tanganiki Synodontis multipunctata (syn. Synodontis multipunctatus).
Fotki nie są tak piękne jak Jacka, ale pomyślałem że warto pokazać te piękne ryby w nieco innej "roli"Wink
Wybrałem te ryby jako "inkubatory" ze względu na ich usposobienieSmile. Naturalny host z Tanganiki Ctenochromis horei niestety jest trochę "charakterny"Wink

   
   
   
   
   
   
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
3 od gory mnie rozwalilo! Smile Fotki super!
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Leszku, a eksperyment się powiódł?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(21-05-2012, 12:44 PM)Topielec napisał(a): Leszku, a eksperyment się powiódł?

niestety nie. Pod moją nieobecność kiedy była dłuższa przerwa w dostawie prądu ryby podusiły się, niestetySad . Sumy przeżyły jako jedyne. Ale planuje jeszcze raz coś takiego zrobić.

Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości