• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Stomatepia pindu

#11
Dzięki. Killi mały juz nie taki bez ogona Smile radzi sobie nieźle. Pozostałe w świetnej formie. Czekam na rozwój wydarzeń.
Trzymajcie kciuki Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Te rybska to byli moi faworyci z ostatniej dostawy Daniela Smile
Szkoda, że takiego ubarwienia nie zaznamy u Pielęgniczek, już miałbym takie u siebie Tongue
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
To się nazywa mroczna pielęgnica! Bardzo ciekawy gatunek, mam nadzieję Krzyśku, że trochę nas z nimi jeszcze zaznajomisz. Jestem ciekaw jak wygląda ten osobnik, co stracił czarny kolor - czy odzyskuje go?

(18-05-2012, 21:09 PM)Sendog napisał(a): Są bardzo spokojne.
Piąty osobnik został w krótkim czasie pozbawiony ogona i musiałem go odłowić.

Faktycznie, aniołki Big Grin
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Krzychu nie bądź żyła napisz jak tam ryby, wklej jakieś fotki Smile. Coś podrosły? Nic nie zdechło? Smile Daj znaka! Big Grin
www.hassar.eu - importy prosto z gorącej zachodniej Afryki - tanio, drogo, konkretnie Smile
www.sumiki.pl - pierwszy polski portal o sumach (wykasowałem bazę niechcący ale mam backup - niedługo będzie śmigał)

Proud member of ACSI
http://silurus.acnatsci.org/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Wszytkie 5 sztuk żyje i ma się świetnie. Osobnik z nadgryzionym ogonem powrócił do formy, choć ogon jest zniekształcony w górnej części i nie rośnie równo. Ubarwienie tej ryby też jest jasniejsze od reszty osobników - moim zdaniem jest podporządkowany i nie wybarwia się w pełni.
Pozostała czwórka jest czarna jak noc w mojej wiosce odkąd Wójt po północy gasi przydrożne lampy Smile
Ryby stale się gonią i są bardzo ruchliwe. Narazie nie było podejść do tarła. Wydaje mi się, że muszę je umieścić w osobnym baniaku - teraz są z Pundamilia sp. "senga point".
Póki co nie mam zdjęć bo padł mi obiektyw więc na pochwalenie się "czarnymi diabłami" muszę poczekać.
Acha, żreją jak mój beagle - apetyt mają straszny Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dobre wieści. Smile Po ile mają cm?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Największy ma 7-8 cm, pozostałe 4 są jednakowej wielkości 4,5-5cm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Wrzucam kilka zdjęć ale rybom ubarwionym na czarno naprawdę ciężko zrobić dobre zdjęcie Sad
Do dwóch tygodni lądują w nowym zbiorniku i czekam na tarło - na pewno są już gotowe.

   

To jest samica która na poczatku straciła ogon - nie odrósł w pełni ale za to mamuśka zmieniła się w prawdziwą diablicę. Swego czasu miętoliła w pysku kilka ziaren.

   

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
A nie mówiłem? Big Grin Inwalidzi pokazują charakter Big Grin

Bardzo się cieszę. Faktycznie, czarne jak droga i u mnie na wsi (wójt gasi o 22 Big Grin)

Chyba się zapisze po młode Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Jakieś nowiny? Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości