• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Stomatepia pindu

#91
A, no chyba, że o zagonieniu mówimy- to inna sprawa Tongue.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
Najbardziej aktualne zdjęcia maluchów jakie posiadam (z piątku). Jak widać niektóre robią się szare, podobnie jak dorosłe osobniki. Niestety jednej sztuce coś stało się w jelita i raczej padnie.

P.S. Jak widać pyszczki to one jeszcze mają mało drapolowate, co świadczy o tym jak blisko spokrewnione są wszystkie gatunki w jeziorze.


Załączone pliki Miniatury
           
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
Fajnie wyglądają. Może i moje coś wymyślą Wink Jakieś specjalne zabiegi poczyniałeś?
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
Jedyne co to Sendog przypomniał mi (to co pisał w artykule), że po przyuważeniu samicy z wypchaną mordką wyłączyłem całkowicie światło do czasu odłowienia jej pod koniec inkubacji.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
Jak próbowałem przypilnować samicę, to nic nie wyszło, musiałem złapać inną i wypluła larwy, a ja nie mam inkubatora, żeby je odchować. Za to w święta zauważyłem, że jedna ma wypchaną mordkę i jest już dość chuda, więc postanowiłem odłowić ją w nocy w zeszły weekend. Wypluła 9 zdrowych maluchów. Uwaga - już zarezerwowane Wink

Przed odłowieniem zrobiłem jej takie oto zdjątko - chyba najlepsze foto S. pindu jakie do tej pory zrobiłem Smile

   

Jeżeli będzie kiedyś jakieś zainteresowane tym gatunkiem to mogę dla kogoś spróbować odłowić kolejny miot. Tarła są regularnie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
Heh...fajnie to się dzieje u Ciebie. U mnie nic, gonitwy, żarcie . Jedna ostatnio cały czas blada, ale żwawa i apetyt jej dopisuje. Z tarłem jeszcze nic się nie działo. Może za mało zaglądam Wink
pozdrawiam
Marcin!
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
Ciekawskie, jednak stronią od obiektywu.
   
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
Jak tam pindy Adrian?

Czy byłby ktoś zainteresowany młodymi? Jedna samica ma pełną mordkę, ale nie wiem czy ktoś chciałby ten zagrożony gatunek w swoim akwarium? Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
Wzrost zauważalny, 2 osobniki są szare,reszt smoliście czarne.
Na razie wszędzie ich pełno,mam nadzieję że tak im zostanie Wink
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:


Krótkie nagranie pokazujące część walki moich samców S. pindu. Dominant (większy) zwykle wraca do aksamitnie czarnego koloru pyska, natomiast mniejszy raz musiał przegrać walkę, co poskutkowało permanentnie złamaną szczęką górną.

Co ciekawe, dominant "pozwala" mu wycierać się z samicami. Jak widać, 150 cm to wystarczająca długość akwarium dla dwóch samców tego gatunku.

Teraz pozostaje kwestia tego, jak rozwinie się sytuacja w zbiorniku. Mam obecnie 2 samce i 3 samice oraz 6 dorastających młodych (powinny wkrótce zacząć się wycierać).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 3 gości