• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paracyprichromis brieni "Tembwe" + Lamprologus speciosus 250l

#1
Witam dziś dojechała do mnie nowa obsada.
Zamieszka zbiornik o wymiarach 140/45/40cm.
Ryby są zaj......te,miałem pewne wątpliwości kiedy czekałem na przesyłkę bo w sieci jest mało zdjęć tej formy paracyprichromisów,ale teraz morda mi się cieszy od ucha do ucha :mrgreen:
Kilka ujęć tak na szybko
   

Paracyprichromis brieni "Tembwe"
   
   
   
   

i Lamprologus speciosus to niezłe łobuziaki - muszle w akwarium fruwają :mrgreen:
   
   
   
   
   

świetne ryby :yes:
to tak w telegraficznym skrócie.
Pozdrawiam Piotr

ps dopiero teraz przeczytałem informację o dodawaniu zdjęć ;-(,prawdę mówiąc to nie bardzo wiem jak dodać zdjęcie jako załącznik tzn nie mogę zlokalizować takiej opcji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Piekne, taka Tanga cieszy oko, tylko czy w przyszlosci zamierzasz zmienic akwa na wieksze?
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Może za kilka lat,jak uda mi się zmienić mieszkanie na większe - wtedy na pewno,obecne warunki lokalowe nie dają mi takiej możliwości.
Piotr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Dajesz "podgląd" tak żebyś miał możliwość pełnej edycji postu, i na dole pod miejscem do pisania wiadomości masz "Nowy załącznik" Wink
W trakcie zmian! :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Witaj na forum Piotr Smile

Wspaniała odmiana Paracyprichromis! Ile ich masz? Z tego co widzę samiczki też mają żółte płetwy? Jak wygląda dymorfizm?

Speciosusy czadowe, ale ja uwielbiam wszystkie muszlowce z tej grupy Smile Prawdziwe rozbójniki.

Można wiedzieć jaka firma załatwiła Ci tak ciekawe gatunki?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Wielkie dzięki już poprawiłem i dodałem załączniki.

Firma od której kupiłem ryby to TanganikaFish z Wieruszowa - polecam.
Ryb jest 10szt Paracyprichromisów i 4szt Speciosusów,pływają u mnie od kilku godzin więc za dużo na razie o nich nie powiem,wszystkie ryby mają żółte płetwy ale wydaje mi się że samce mają dłuższe płetwy ogonową i grzbietową(w kształcie liry)i płetwy te mają niebieską obramówkę.
Piotr

ps Proszę jeszcze o podpowiedz jak cytować czyjeś posty,bo z tym też sobie nie radzę Shy
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jeśli np. chcesz zacytować mój post naciskasz w nim poniżej zaznaczony przycisk, a jeśli chcesz zacytować różne posty, to naciskasz przycisk z plusikiem kolejny po prawej w każdym poście który chcesz zacytować i dajesz New Reply.

   

Bardzo podoba mi się aranżacja zbiornika, super naturalnie wyszło, tylko czy nie za mało pionowych skał dla Paracypsów?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(15-05-2012, 13:29 PM)Topielec napisał(a): Bardzo podoba mi się aranżacja zbiornika, super naturalnie wyszło, tylko czy nie za mało pionowych skał dla Paracypsów?
Już za te kamienie które widać miałem pranie głowy przez żonę,do zbiornika miały trafić jeszcze Transcriptusy ale raczej je sobie odpuszczę dzięki temu Brieni będą z nich mogły w spokoju korzystać.
Piotr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(15-05-2012, 11:41 AM)py1szczak2 napisał(a): Może za kilka lat,jak uda mi się zmienić mieszkanie na większe - wtedy na pewno,obecne warunki lokalowe nie dają mi takiej możliwości.
Piotr

Znam ten bol :/ , obecnie co prawda powiekszylem mozliwosci metrazowe, ale nie przeliczylo sie to na mozliwosc postawienie wiekszego akwarium. Predzej zaadoptuje piwnice( o czym powoli mysle na powaznie) niz postawie w mieszkaniu cos wiecej niz mam, no chyba ze jak syn urosnie i wyjedzie gdzies na studia. Poki co ma 2,5 roku Big Grin

540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Ukash, zachęć syna do akwarystyki. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości