• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [220 l] SAm BW

#11
Cytat:TWO w granicach 1 zazwyczaj to błąd pomiaru stąd mniej niż 2 (gdzie 2 nie należy do zbioru zamkniętego prawostronnie Tongue ). Taki zapis był celowy i zamierzony Łukaszu Smile
Zależy jak się wykonuje test. Smile Przy zasadzie- 5 ml i 1 kropla=1*n to 1 leży w granicy błędu pomiaru. Ale przy 10 ml badanej wody 1 kropla to będzie już tylko 0.5*n. Wink I tutaj dokładność jest już znacznie większa. Wink Najlepsza woda to taka, gdzie nie ważne od jej objętości, następuje od razu zmiana koloru. Wink

Cytat:2x54W to sporo na BW, ale przy mocnej herbacie może ładnie wyglądać (daj niezależne włączanie świetlówek, uwierz warto doinwestować).
Takie oświetlenie bardzo szybko będzie doprowadzać do rozpadu garbników i kwasów humusowych, co jest zjawiskiem niepożądanym w BW. Wink I będzie marnotrawstwem energii elektrycznej. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Studiuję na inżynierię środowiska na Wydz. Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH :].
Mój biotop Krakowa Tongue to rejon Krowodrzy od strony pl. Inwalidów, jeżeli mi nie dadzą na AGHu skorzystać z ichniego miernika, to chętnie się uśmiechnę o takowy Smile.

Akwarium bez roślin ma swój urok, więc może zacznę w wersji bez, potem zawsze je można dosadzić.
Co do herbatki, to stosujecie gotowe wyciągi torfowe typu ToruMin Tetry? Czy tylko samodzielnie przygotowane przesącze?

U mnie na teście Sery w ogóle nie doszło do zabarwienia na brąz/czerwień - od razu zielony, więc 1 stopień niemiecki podałem jako błąd pomiaru.

EDYCJA:
Czyli wystarczy jedna 54 W, to dobrze, bo przy zakresie zakupów jaki mnie czeka, oglądam każdą złotówkę dwa razy przed wydaniem Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Toruminy i inne wyciągi to wyciąg po kasę z portfela. Wink Własne wywary nic nie kosztują, a są wydajniejsze. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Również polecam wywary zrobione własnoręcznie. Sam przyrządzam takowe i są jak zrobisz w dobrych proporcjach bardzo wydajne. Ja robię z dużej ilości szyszek i liści migdałecznika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Myślałem póki co nad przesączem torfowym. Na przykład z czegoś takiego http://www.e-rosa.pl/hollas-torf-kwasny-...p-661.html
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(15-05-2012, 22:28 PM)SabreUr napisał(a): Myślałem póki co nad przesączem torfowym.

Super nazwa handlowa Tongue
Wg. mnie w zupełności Ci on wystarczy jeżeli użyjesz do wykonania jego wody z RO, a w akwarium dasz mieszaninę RO i przesączu torfowego Smile

(15-05-2012, 21:29 PM)Ruki napisał(a):
Cytat:2x54W to sporo na BW, ale przy mocnej herbacie może ładnie wyglądać (daj niezależne włączanie świetlówek, uwierz warto doinwestować).
Takie oświetlenie bardzo szybko będzie doprowadzać do rozpadu garbników i kwasów humusowych, co jest zjawiskiem niepożądanym w BW. Wink I będzie marnotrawstwem energii elektrycznej. Wink

Stąd niezależne włączniki do obu planowanych świetlówek.

SabreUr napisał(a):EDYCJA:
Czyli wystarczy jedna 54 W, to dobrze, bo przy zakresie zakupów jaki mnie czeka, oglądam każdą złotówkę dwa razy przed wydaniem Big Grin

Odradzam 1 świetlówkę nad takim akwarium (wymiary 90x50x50), lepiej daj 2 mniejsze o 1 dymensję.

(15-05-2012, 21:32 PM)SabreUr napisał(a): Studiuję na inżynierię środowiska na Wydz. Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH :].
Mój biotop Krakowa Tongue to rejon Krowodrzy od strony pl. Inwalidów, jeżeli mi nie dadzą na AGHu skorzystać z ichniego miernika, to chętnie się uśmiechnę o takowy Smile.

Absolwent kilku kierunków na AGH się kłania w pas Smile
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
SabreUr, wywary z szyszek/liści są szybsze do zrobienia i klarowniejsze. Torf zostaw do armatki torfowej i na dno akwarium. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Również polecam przesączać wodę RO przez armatkę torfową, sam to właśnie w tej chwili robię na podmiankę i daje bardzo dobre efekty, chodź to moja dopiero 4 podmiana z torfianką dlatego powoli ją wdrażam coby moja rybcie się przyzwyczajały do zalewania 100% torfiany ;]

K-Pon a jakie kierunki kończyłeś jeśli można wiedzieć bo mam wielu znajomych studiujących obecnie na AGH ;]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(15-05-2012, 22:42 PM)ziemian napisał(a): K-Pon a jakie kierunki kończyłeś jeśli można wiedzieć bo mam wielu znajomych studiujących obecnie na AGH ;]

Poszło PW.

EOT
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Maciek ogarniasz Big Grin

Piach wiesz, swiatlo, hm... Ja bym dal jedna 54W ale Krzyska propozycja tez dobra - sprawa jak w kosztach to ci wyjdzie.
Kolejna sprawa to korzenie, galezie, liscie, kokoski czyli SYF KOCHANY. Liscie teraz to sa zielone Wink

Co cie czeka: postawienie baniaka z szafka i pokrywy z oswietleniem, budowa armaty, test piachu i zalanie baniaka, czyli zbieranie ro i przesacz torfowy Wink

Taka moja uwaga - da torf pod piach wiec torfianki raczej mniej a wiecej ro. Wazne by miec parametry odpowiednie dla A. sp. Tefe. Lepiej spokojnie zabarwiac i zbijac. Popatrz w temat chlopakow o tej pielegniczce.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości