• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [220 l] SAm BW

#41
No ba, jak tylko zaczną się prace na poważnie, zacznę robić fotki.

Dziś byłem na "polowaniu" za korzeniami, ale nic ciekawego nie trafiłem - jak fajne to iglaste, jak udało się znaleźć buczynę, to spróchniałą albo jeszcze żywą :/. Za to znalazłem sporo fajnego piaskowca do bardzo przyszłościowego projektu exLamprologus Multifasciatus Wink. W końcu z tą 112 l i całym osprzętem do niej coś będę musiał zrobić Big Grin.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
A czemu omijasz te fajne iglaki?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Wieść gminna niesie, że żywica drzew iglastych i owocowych jest szkodliwa, a preparacja uciążliwa i długa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
A na tych, jak sadze, suchych na wior korzeniach iglakow widziales i czules zywice?

Wiesc gminna niesie... Wojt Qba plotki rozwieje Wink Pleban Killi nie odbiera przyjemnosci wojtowi Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Próbowałem się bawić z suchymi iglakami w parniku. Ale jednak coś dalej jest nie tak z nimi. Wink Czadziły opary tak, że mnie chcieli wywalić z całym tym majdanem. A trawę wypaliło. Big Grin A po zupce z czeremchy/olchy/wierzby trawa rośnie bujniej. Smile
Iglak musi być odpowiednio długo prze sezonowany nim trafi do baniaka, takie jest przynajmniej moje zdanie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Pleban Wojtowi ustapil ale Chlop 3 grosze wtracil Big Grin

Dobrze, skoro juz mowimy A to i Beee Wink
Tak jak Ruki zauwazyles - smrodzik i toksyczne niesamowicie, a jedyna metoda, gdy zywica jest w iglaku to opisywana juz na forum metoda spirytte Big Grin Jesli korzen schnie na strychu powiedzmy albo znajdziemy taki suchy, ze az siwo-srebrny, jak ja to mowie: pustynno-morski i nie ma na nim wykwitow zywicznych, to po normalnej preparacji sie nadaje do akwa. Z owocowych mozna, ale tez suche, tak, niestety nie ryzykuje nawet ja a mam troche zaplecza owocowego. Schna, czesc juz sie moczy. Grochodrzew polecam, popularnie zwany akacja. Albo odwiedziny w skladzie wegla: wegiel brunatny=lignity, czasami cudownie ogromne kawalki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
No cóż, następnym razem będę odkładał i takie i takie, ale mimo wszystko boję się ryzyka - wolę poczekać.
Swoją drogą, jak człowiek idzie sobie po lesie "turystycznie" to można się pozabijać o korzenie po wycinkach itp, a jak szuka to nic nie ma Smile.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
No to pleban wszystko objaśnił Smile, sam miałem w akwa badyle iglaków, ale były dobrze suche i potem wymoczone. Także SabreUr, jak znajdziesz takowy wyjątkowej urody to weź go ze sobą, a kiedyś go wykorzystasz, masz moje słowo Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
Ja ostatnio wsadzilem wysuszone galezie dzikiej rozy i pieknie sie prezentuja, mialo to tylko 1 minus, przez 2 kolejne dni sporo puscilo do wody, regularne podmiany i poszlo, teraz wyglada spoko; przy nastepnych fotkach z baniaka zostanie zaprezentowane, ogolnie polecam, pielegnice z CA czuja sie spoko. Kurcze, ja tam bym chyba z iglakami nie zaryzykowal, a beczki ze spirytem szkoda Tongue
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Ukash - spirytusem to tylko swieze, nasaczone zywica konary/galezie sie robi. My mowimy o suchych i takie z powodzeniem mozna, czego przykladem Wojt Qba.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości