• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [220 l] SAm BW

Maciek, oddychaj głęboko Smile Zdaję sobie sprawę, że widok prawdziwych dyskowców może zawrócić w głowie ale to akwarium jest za małe, a te ryby jak już mają stać w miejscu i ładnie wyglądać, to w stadzie. Już lepiej kup żaglowce.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak też przypuszczałem. Człowiek kupi sobie większe akwa i od razu mu się wydaje, że może trzymać rekina: )
Chaos i entropia - łącznie jakieś 500 litrów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Morświna... Ale ja nie wejdę do Twego baniaka Big Grin Napisz co sie w glowie rodzi za obsada i pogadamy wszyscy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Maćku

Twój zbiornik tak jak Ci mówiłam jest za mały na dyskowce. One powinny żyć w grupie i minimum to 5 osobników. Wiem, że są piękne, mnie także niesamowicie kręcąSmile To jednak zupełnie inne ryby niż hodowlaneSmile

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Killi, jeszcze z miejscem może problemu by nie było, ale jak widzę jakie masz wymagania co do karmienia - prawdopodobnie bym zbankrutował... jak na razie nic się nie rodzi nowego - po prostu obawiam się, że Tefe znikną, bo nawet w małym baniaku raz je widzę, raz nie, a co dopiero w takim o powierzchni dna 90x60. Więc rozglądam się za czymś, co mogło by być drugim "punktem centralnym" w akwarium, a szukam alternatywy dla skalara. Zwłaszcza, że ostatnio nabrałem dziwnego obrzydzenia do wersji hodowlanych, nie wiem dlaczego i kto miał na mnie taki wpływ Big Grin - zanim się tu zarejestrowałem, podobały mi się np. niebieskie skalary albo kolorowe Betty Tongue


Może kiedyś w większym akwa wejdą, nie można mieć wszystkiego - z tym pytaniem to był strzał na daleki dystans Big Grin
Chaos i entropia - łącznie jakieś 500 litrów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dokladnie, to nie Gesina futrowana na watrobki Wink a dzikie Gesi Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
SabreUr, uwazaj, to Forum zmienia ludzi na akwa-psychopatow Big Grin
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Na pewno moje postrzeganie akwarystyki zmieniło się dzięki temu forum dość mocno Smile
Chaos i entropia - łącznie jakieś 500 litrów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zrobiłem w akwa testowym test na NO2 i wyszedł mi lekko podniesiony poziom (barwa łososiowa, tak przynajmniej twierdzą kobiety z którymi to skonsultowałem Smile). Zastanawiam się, czy to wina wprowadzenia ryb i materii organicznej i poziom ten się ustabilizuje i spadnie, nie ma się czym przejmować tylko regularnie sprawdzać - czy przeciwnie - panika, wymiana części wody, zapodanie szczepów bakterii azotowych których używam do krewetek, przełożenie drugiej kaskady z krewetkarium.
Od razu zastrzegam, że przed wprowadzeniem ryb poziom najpierw był podniesiony (zaraz po założeniu baniaka), potem spadł do zera i utrzymywał się na tym poziomie - założyłem go na dojrzałym filtrze kaskadowym.
Chaos i entropia - łącznie jakieś 500 litrów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Więc (że tak niepoprawnie zacznę):
Szafka zamówiona
Pokrywy zamówione
Akwarium zamówione
Filtr zamówiony (JBL e1500)
Korzenie są Tongue, muszę je tylko zatargać na działkę, wyczyścić, połupać i jakoś rozplanować
Podłoże właściwie też jest, muszę tylko kupić kilka worków piasku w OBI.

Pozostała tylko kwestia oświetlenia. Myślę, że zdecyduję się na 2x 39W - 85 cm długości, więc chyba zamontuje się je bez bólu. Pytanie, jaką temperaturę barwową najlepiej dać?
Chaos i entropia - łącznie jakieś 500 litrów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości