• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [220 l] SAm BW

#91
O 3 garście liści za mało. Smile Podłoże Ci za miesiąc pięknie zabarwi wodę. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
To i tak jest wersja próbno-przetrzymalna dla Tefek. W wersji pełnej będzie jakby "wyspa" z torfu obsypana piaskiem tak, żeby nie było jej widać.
Chaos i entropia - łącznie jakieś 500 litrów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
O 6 garści liści za mało Smile a jako, że dzieli się moje słowa na pół, to wychodzą 3 garście Wink Fajnie. Ale co tam ci rośnie, na szybach?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
Zaraz wyciągnę mikroskop, zdrapię trochę i wrzucę fotki. Póki co takie badziewne:
   
Wygląda toto jakby stułbia bez "nóżki" - z tym, że ma macki gęściej. - podejrzewałem Stentora/Trąbika/Stentor coeruleus, ale nie ma koloru. Ten placek z tyłu, to nie jest coś poza fokusem, tylko taka niezbyt wyraźna "kulista" kolonia tego badziewia.
Chaos i entropia - łącznie jakieś 500 litrów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
Wez mikroskop i zerkniemy. Jakos to bardzo przeszkadza, czy estetyka?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
Estetyka i w sumie nie wiem, czy to może zaszkodzić.
Wydaje mi się, że część z tego to stułbie (nie zielone, te drugie) - pokazały "ogony". Tylko strasznie gęste parzydełka. Reszta na mikroskopie wygląda tak. Tworzy to półsferyczne albo krzaczkowate "kolonie". I jest tego w cholerę na szybach. Musiało wyleźć z torfu, bo pojawiło się przed wrzuceniem liści/korzeni/ryb.

BTW, ciężko pobrać próbkę przy pielęgniczkach - albo atakują skalpel, albo wpieprzają preparat Big Grin

Wybaczcie jakość, niestety nie mam przejściówki i przykładam obiektyw "małpy" do okularu i jakoś ostrzy. Na zdjęciach nie widać 'ogonków" przy tych "kulkach" (profesjonalne nazewnictwo rox)



Załączone pliki Miniatury
           
Chaos i entropia - łącznie jakieś 500 litrów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
To nie są stułbie. Wink Ja je określam jako "glutki"- nie są groźne, chyba to są w ogóle jakieś grzyby, a nie zwierzęta.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
Yyy... Spodziewalem sie czegos innego Smile a daj fote troche z mniejszym powiekszeniem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
To pierwsze to najmniejsze które mogę zrobić :]. Popróbuje coś późniejszym wieczorem z aparatem.
Myślicie, że jedna parka tych dzikich placków z TT pasowałaby wymaganiowo do akwarium? Jak je zobaczyłem, to zbierałem szczękę z podłogi...
Oczywiście - zamiast skalarów.
Chaos i entropia - łącznie jakieś 500 litrów
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Sabre, odpuść sobie placki. Wink Parkę to można do celów tarłowych odłowić, poza tym okresem te ryby powinny żyć w grupie.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości