• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hybrydy

#31
Hmm, to prawda.
Wg mnie najładniejsze są nr 3 i 4. Szkoda tylko, że to hybrydy Wink
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
1:10 - nie wygląda mi to na papuzia x rocio octofasciata. Już prędzej papuzia x Herichthys carpintis.

Mieszanka GT x zebra bardziej przypomina mi A. pulcher pomieszaną z GT, ale mogę się mylić.

Ma ktoś zdjęcia porównawcze A. labiatus, A citrinellum i labiatus x citrinellum? Ryby te coraz częściej są mieszane, a ludzie kupując "labiatumy" kierują się wielkością warg, a IMHO jest to złudne, gdyż poprzez hodowle w akwariach, chów wsobny etc wargi czystego labiatuma wyglądają całkowicie inaczej niż w osobnikach "wyjściowych"- dzikich.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Ad. 1:10 - cokolwiek to jest, to paskuda Smile

Właściwie to nawet dzikie A. labiatus potrafią z biegiem czasu w akwarium tracić swoje wydatne wargi.
Nie będę się rozpisywał, tutaj masz świetny artykuł na temat różnic między tymi rybami:
http://www.cichlidae.com/article.php?id=106
Wynika stąd między innymi, że labiatus ma spiczastą głowę, a citrinellus zaokrągloną (patrząc od góry). Poza tym, te ostatnie mają mieć wyższy profil ciała.

EDIT:
http://www.monsterfishkeepers.com/forums...s-labiatus
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Mam duży problem,czy jest możliwe tarło między pielęgnicą nikaraguańską ,a salvini? Nikaraguańskich mam niedobraną pare, salvini też, samica od pół roku się nie tarła,samica ma ok.13cm,samiec ok. 20cm. Zaczeła zalecać się do niego, a samiec trochę do niej, podrywa też samiczke nika. lecz ona nieodwzajemnia uczucia, samica salvini nabiera kolorów,ikry i robi się jej pokładełko. Czy takie młode mają prawo bycia? Samiec nigdy się nie tarł wiem to od Pana z zoologa, bo ma je od ok. 6-8cm. samica 2x miała tarło, udane z resztą,lecz jej samiec zdechł.Czy mogę coś na to poradzić z wyjątkiem oddania ryb? Obydwie mi się bardzo podobają.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Oddaj salvini. Jak podejdą do tarła to wybiją resztę obsady. A hybrydy nie mają prawa bytu - gdyby jednak się wytarły to miejmy nadzieje że skończą w pyskach innych ryb w akwarium.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Już podchodzą , ryby nie cierpią, pozwole im się wytrzeć,ale po tarle ,samice odławiam , do 40l, na ok. tydzień, po czym znowu ją wpuszcze, w tym czasie nikaraguańskie się dobiorą ,a ona może zakocha się o 3cm mniejszym od niej samcu ,a on się może odważy jej postawić Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Pytanie, czy TO jest hybryda?

[Obrazek: 3114633837]

Ponoć ta ryba to Neolamprologus brevis.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
(25-03-2013, 23:05 PM)Sverting napisał(a): Pytanie, czy TO jest hybryda?

[Obrazek: 3114633837]

Ponoć ta ryba to Neolamprologus brevis.

to jest Neolamprologus brevis
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
(25-03-2013, 23:27 PM)rufus napisał(a):
(25-03-2013, 23:05 PM)Sverting napisał(a): Pytanie, czy TO jest hybryda?

[Obrazek: 3114633837]

Ponoć ta ryba to Neolamprologus brevis.

to jest Neolamprologus brevis

Wdaje mi się troszkę poprawiony w PS-ie Haha
Pozdrawiam Janusz


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Dlatego zacząłem się zastanawiać, bo na tym zdjęciu jest wybitnie wyglądający osobnik. Pomarańczowa plama na czole wyraźnie zarysowana. Rozróżnienie barw na płetwie.. Ładna cholera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości