• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Oscura heterospila

#11
Kiedy tak patrze na te moje "szaraki" cieszy mnie to, uswiadamiam sobie primo - fajnie bedzie obserwowac jak sie zmieniaja, jak sie wybarwiaja, secundo - niewiele osob trzyma pielegnice tego typu, najzwyczajniej wola( bez urazy dla ludzi ktorzy siedza calym sercem w Malawii - sam lubie ten biotop, choc czesto traktowany jest jak oklepany mix) kolorowe pielegnice "od malego". Jest w tym( biotop CA ) cos elitarnego, a ja, co nie wynika z jakiegos poczucia elitarnosci, nigdy nie lubie tego co powszechnie "fajne". ( w zakresie wszystkich swoich 3 hobby Smile)
P.S Wsadzielm do akwarium nieco galazek, wszystkie cholender zaszly mi plesnia, ale nie to mnie nieco trapi, moje Bocourti poprostu zajadaja sie tym sluzem jakby to byla najlepsza karma na swiecie :/. Pozniej dostaja takich dziwnych odchodow, ale reszta z nimi ok, po inne pokarmy niemal wyskakuja z baniaka. Nie wiem czy sie tym martwic, czy cieszyc.
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Swiadkiem takiego zachowania byl Filas wiecej w tym temaciehttp://cichlidae.pl/showthread.php?tid=466 tez jest to bardzo ciekawe zachowanie,ciekaw jestem czy jest to bezpieczne dla tych rybSad

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Heterospilie o Jacka z Katowic? Smile

[Obrazek: baneria.jpg]
-Amphilophus istlanum
-Chiapaheros grammodes
-Herichthys carpintis
-Herichthys cyanoguttatus
-Nandopsis haitiensis 
-Parachromis friedrichsthalii
-Parachromis motaguensis
i parę innych... Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Nie on tego gatunku chyba nie ma ale najprawdopodobniej bede mial jeszcze ciekawszy gatunek od heterospili,i to wlasnie od JackaWink Lub od niejakiego mady haze sciagnie mi ciekawe rybki najprawdopodobniej z niemiec.

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Wiecie moze jakimi mrozonkami urozmaicic im diete?narazie podaje im:
1.mrozonki:
-serce wolowe
-jakis mix roslinny
-kryl
2.suche:
-tropical supervit(platki)
-tropical spirulina(platki)
-tropical mini granulat
-tropical cichlid red green (paleczki)
-hikari cichlid staple

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Jacek MA Heterospila, sam mialem maly dylemat - stanelo na V. Hartwegi. A Jacek ma WIELE ciekawych gatunkow Smile
Vieja, napisze szczerze, nie zeby Cie skrytykowac, bron Boze, wyraze tylko swoja opinie( zepewne rozni sie od opinii wielu innych). Nigdy, po prostu nigdy nie dal bym pielegnicom serca wolowego, indyczygo, a rodzajom takim jak Paratheraps, Paraneetroplus zwlaszcza! Mix roslinny OK( choc sprawdz co wchodzi w jego sklad),kryll jak najbardziej super, platkowe z wymienionych spoko, ja dodal bym : krewetki, wiecej surowych roslin( sam daje sporo szpinaku, brukselki, groszku), no i oczywiscie spirulinke. Do tego czasami daj chuda rybe ( raz na tydzien) Morszczuk, Mintaj, pozniej Stynka. Byle by nie byly to ciezkostrawne pokarmy! Ja generalnie bazuje na Shrimp-mix, od dawna, ufam w moc tej karmy.
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Mięsu zwierząt ciepłokrwistych mówimy nie. Mam podobne zdanie do Twojego UKASH.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Podpisuje sie pod obiema wypowiedziami, ale o ile jeszcze serce indycze w mixie z innymi pokarmami w ilości minimalnej - ale nie podane bezpośrednio - byc moze zostanie przyjęte (to tez zalezy od gatunku i wielkosci ryby - ale z pewnościa nie dla algozernych) to wołowe broń Boże.
[b]1300 l - SA

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(15-05-2012, 08:19 AM)UKASH napisał(a): ... platkowe z wymienionych spoko, ja dodal bym : krewetki, wiecej surowych roslin( sam daje sporo szpinaku, brukselki, groszku), no i oczywiscie spirulinke. Do tego czasami daj chuda rybe ( raz na tydzien) Morszczuk, Mintaj, pozniej Stynka. Byle by nie byly to ciezkostrawne pokarmy! Ja generalnie bazuje na Shrimp-mix, od dawna, ufam w moc tej karmy.

Mówisz o żywych krewetkach czy suszonych? Moje Viejki niestety suszonych nie ruszają, żywymi nawet nie próbowałem bo w mojej mieścinie nie dostane:/

W trakcie zmian! :-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Zywe, w Shrimp-mixie, znaczy sie zamrozone Smile Ja je kupuje w duzych marketach, jakies "tygrysie" czy cosik, obralem z tych twardych pancerzy i heja do miksera z groszkiem i innymi "ulepszaczami". Moje sie zabijajaSmile!
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości