• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Oscura heterospila

(21-05-2021, 22:18 PM)jaca303 napisał(a): A to nie są te ode mnie ? Nie wszystkie oczywiście Big Grin Ja niestety nie miałem odpowiedniego akwa dla nich.
Tak, 3 sztuki były od Ciebie.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jest ikra, niestety część zbielała
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To tylko potwierdza, że dokonałem dobrego wyboru Smile. Gdybyś miał jakiś filmik z tarła, chętnie obejrzę
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie chce przeszkadzać rybom. Ikra była w takim miejscu, że musiałbym nagrywać z lampą. Obecnie są już larwy w dołku. Jak się utrzymają do czasu swobodnego pływania to połowę odłowie.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Cześć, udaje się utrzymać maluchy? Podrzucisz jakąś aktualizację?
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(25-06-2021, 13:22 PM)cychlida napisał(a): Cześć, udaje się utrzymać maluchy? Podrzucisz jakąś aktualizację?

Patrz i płacz. ( Z tęsknoty, lub ze szczęścia)

Rodzice bardzo ładnie pilnują. Niestety regani mocno atakują młode. Natomiast inne heterospile jakby ignorowały maluchy. Jutro mam wolny dzień i szykuje akwarium dla młodych jeśli uda mi sie coś jeszcze odłowić. Jeśli bedzie za późno to akwarium inkubator będzie stało gotowe do nastepnego tarła. Młode chce odchować, chociażby dla siebie do dalszej hodowli.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zdrowo zazdroszczę i cieszę się Twoim szczęściem. Mam nadzieję, że kiedy młode dorosną, pójdą dalej i uda się ten gatunek spopularyzować, bo naprawdę te ryby są tego warte.
"Spokojnie i statecznie pływa po całym akwarium czerwona cychlida" - W. Dackiewicz, Tęcza w akwarium
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Moim zdaniem ten gatunek powinien zalać Polske jak nanoBig Grin, bo są bezproblemowe jeśli chodził o zachowanie. Jedyny problem to rozmiar akwarium. Wydaje mi się że dno powinno mieć min 200x60 żeby stado ryb czuło sie komfortowo.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ech te centralsy. Z jedną parą ktoś może się męczyć 5 lat i nic. A w innym akwarium zaskoczą za pierwszym razem. I za to je kochamy. Graty Sensej!
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(27-06-2021, 21:45 PM)piotrK napisał(a): Ech te centralsy. Z jedną parą ktoś może się męczyć 5 lat i nic. A w innym akwarium zaskoczą za pierwszym razem. I za to je kochamy. Graty Sensej!

Dokładnie, za to je kochamy i za to ich czasem nie kochamBig Grin
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości