• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Chory świeży zbiornik - padające Ryby .

#6
(23-05-2023, 00:28 AM)Rivulatus darek napisał(a): (...) Ryby jedza , nie lapia powietrza przy tafli wody , nie maja zadnych zmian.  (...) Nie wiem czego sie czepic ale moje podejrzenia padaja na korzenie a wszczegolnosci na mangrowiec . Ze wzgledu na rozmiary ( 130 x 80 x 40 i 100 x 60 x 60 ) nie mialem jak ich wczesniej wymoczyc , zostaly tylko umyte zimna woda . Na mangrowcu pojawil sie taki dziwny glon ktory nawet fajnie wyglada ale czy to napewno jest glon ? Latwo schodzi pod zwyklym pedzlem . 
(...)
Dodatkowo na ten korzen , na czesc ktora wystaje nad tafle nachodzi plesn . Stad moje podejrzenia ze to moze byc jakis grzyb a ten glon to moze jakas forma plesni pod woda ?? 
Dzisiaj padl kolejny kirys , zona mi zrobila zdjecia , Nigdy bym nie pomyslal ze jest martwy

(...) W filtrze purigen jest ze wzgledu na garbniki , woda bez purigenu byla doslownie czarna jak smola , wyleci juz niedlugo . Caly sprzet media  itd bylo nowe . Ryby padaja jakby cos je po prostu nie wiem udusilo ? Moze to jakis rodzaj grzyba tak szybko zabija ? Ja tak to sobie tlumacze ;-( 
Sprawa brzmi naprawdę zagadkowo. Jednak te fragmenty przykuły moją uwagę. Bo za wysokie stężenie garbników działa ściągająco na skrzela ryb i faktycznie mogłyby się udusić. Tak jak nie jestem piewcą nie wiadomo jakiego preparowania korzeni to jest to zastanawiające. Tylko to co opisujesz jakoś się wyklucza.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Chory swierzy zbiornik - padajace Ryby . - przez Ruki - 23-05-2023, 23:54 PM
RE: Chory swierzy zbiornik - padajace Ryby . - przez el_polako - 24-05-2023, 13:12 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości