• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Chory świeży zbiornik - padające Ryby .

#3
(23-05-2023, 16:03 PM)Martinezio napisał(a): Przy rybach żyjących w miękkiej wodzie to bym był ostrożny z podawaniem soli :/ Zwłaszcza, jeśli nie wiesz co rybom dolega. Sól mogła by pomóc przy ospie, ale to byś na pewno widział białe kulki na rybach. No i w przypadku np. zbrojników leczenie solą całkowicie odpada - one są bardzo wrażliwe.

Robisz podmiany? Napowietrzasz?
Poniewaz pracuje w Norwegi przez pierwsze 3 miesiace byly 3 podmiany tylko po ok 20 % . Napowietrzanie jest od samego poczatku . Od czasu gdy zaczely padac ryby zona zrobila dwie podmianki . Do podmian idzie czyste ro . Zbrojnikow na razie nie mam a sol zaaplikowalem bo podejrzewam ze to moze jakis grzyb , moze sol go ograniczy . Nie wiem czy dobrze czy zle zrobilem . Nigdy mi sie tak nie zdazylo aby ryby padaly w takiej ilosci i praktycznie codzienie . Jestem z pokolenia ktore za dzieciaka mylo akwa i zwir w wannie , nalewalo wode z kranu i zdarzalo sie ze padla 1 ryba ale to rzadko . Nie twierdze ze to bylo dobrze ale przez 45 lat nigdy nie mialem takiej sytuacji . 
Padl wlasnie dzisiaj nastepny kirys .          [attachment=45512]
Ryby wygladaja naprawde na zdrowe
350 LITROWA ZUPA RYBNA SA .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Chory swierzy zbiornik - padajace Ryby . - przez Rivulatus darek - 23-05-2023, 21:47 PM
RE: Chory swierzy zbiornik - padajace Ryby . - przez Ruki - 23-05-2023, 23:54 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości