• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hemichromis sp. Blue Neon

#41
(21-12-2012, 15:56 PM)mate-usz43 napisał(a):
(21-12-2012, 15:43 PM)Killifish napisał(a): Mateusz, nie chce być złym prorokiem, ale wiedza na wiki jest... tu sobie wstaw dowolne słowo określające podstawową wiedzę. Ale zapewne odpowiedź otrzymasz. Ryba jest inne niż znane mi z opisu naukowego bimaculatus.
O ile wiem wiem wiedza w Wikipedii przed zamieszczeniem jest weryfikowana, spróbuj coś opublikować to się przekonasz, zawsze możesz podając swoje źródła sprostować mylną informację o Hemichromis, może warto? Ja nie mam specjalnej ochoty na weryfikowanie twoich źródeł naukowych, a tam uczynią to za darmo...Wink
Może zburzę twój świat podanym przykładem, ale czasami warto otworzyć komuś szeroko oczy aby nie wierzył ślepo w wiedzę z poprzedmniej epoki ani w coś, co nie jest wydawnictwem naukowym.
Tak bardzo wierzysz w Wiki, to sobie porównaj. Big Grin

http://pl.wikipedia.org/wiki/Brzanka_sumatrza%C5%84ska

http://krytykaakwarystyczna.wordpress.com/

Nie musisz zwracać uwagi na autora z drugiej publikacji Tongue Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Mateusz, ja podałem tylko informacje oparte na wiedzy ludzi, którzy badają pielęgnice tam, w Afryce, i/lub trzymają różnych przedstawicieli tego rodzaju w swoich akwariach, a nie siedzą z nosem w książce z lat 60tych. I wybacz, ale nie mam zamiaru Cię więcej przekonywać Wink Pozostaje mi tylko zaprosić Cię na grupę West African Cichlids, na Facebook'u.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Dokładnie, ja koledze jednak poszukam dokumentacji naukowej, aby mógł mieć jakieś podstawy do swoich twierdzeń wchodząc na WAC.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
(21-12-2012, 15:56 PM)mate-usz43 napisał(a):
(21-12-2012, 15:43 PM)Killifish napisał(a): Mateusz, nie chce być złym prorokiem, ale wiedza na wiki jest... tu sobie wstaw dowolne słowo określające podstawową wiedzę. Ale zapewne odpowiedź otrzymasz. Ryba jest inne niż znane mi z opisu naukowego bimaculatus.
O ile wiem wiem wiedza w Wikipedii przed zamieszczeniem jest weryfikowana,

Na pewno nie jest weryfikowana przez specjalistów z tej branży, dlatego jest zapewne weryfikowana pod kątem gramatyki itp, a nie pod względami ichtiologicznymi. Dlatego należy patrzeć przez palce na wiedzę prezentowaną na wiki, zwłaszcza w tak ściśle wyspecjalizowanych kwestiach.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Panowie wyluzujcie, to ma być przyjemność Big Grin Hobby, pasja a może i zabawa... Przynajmniej dla mnie tym jest akwarystyka... Być może macie rację, ale nie odczuwam najmniejszej potrzeby rywalizowania z wami z wiedzy z zakresu badań naukowych... Jestem ekonomistą, nie ichtiologiem. Bardzo cenię ten gatunek ryb bez względu na nazwę, mam do nich sentyment, bo one mają taki rzadki charakter i są zwyczajnie bardzo ładne... Reszta to dla mnie rzeczy bez znaczenia. Pozdrawiam życząc wesołych świąt.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Widzisz, dla niektórych, przykładowo dla mnie, Piotra i Killiego, przyjemnością, hobby i zabawą jest też dokładne poznanie tego co mamy w akwarium. Wink Złe nazwy i niepoprawne informacje internet chłonie jak gąbka, a potem wyprowadzić ludzi z błędu jest ciężkie, czasem nawet niemożliwe
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Gdzieś tu się klika LUBIĘ TO? Smile
Ja jestem wyluzowany, gdybym nie był to moja odpowiedź... Wink szczęśliwego 2013 Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Odświeżę delikatnie wątek Smile
I pochwalę się naszymi rubinami.
Wypatrzyliśmy je w baniaku wciśniętym gdzieś w kąt regałów.. Jedynie ta para była wybarwiona i widać było, że rządzi w baniaku. Reszta hemichromisów stłoczona była po kątach, szara i nijaka. Po chwili obserwacji stało się jasne, że obydwoje pilnują gniazdka podkopanego pod korzeniem.
Nasza Afryka wzbogaciła się o kolejny gatunek.
Po 5 dniach od wprowadzenia samiczka zniknęła, nie wyszła nawet do karmienia. Przy okazji poszukiwań przedstawiciela innego gatunku, syn wsadził rękę do baniaka i delikatnie przeczesywał tylne partie zbiornika. Krzyk bólu Big Grin - coś go 'użarło' w palec...
Po chwili druga próba i to samo... - odgarniamy roślinki i naszym oczom ukazuje się cudny widok - samiczka nad niewielkim płaskim kamyczkiem pilnuje ikry - lekko zabarwionej na delikatny pomarańcz (ciekawy jestem, czy to naturalny kolor, czy kolor kamienia przebijał się przez ikrę).
Nazajutrz samiczka wyskakiwała jedynie na moment podczas karmienia, by chapnąć choć kilka okruchów i wracała nad kamień - samiec natomiast hulał po całym zbiorniku mocno poirytowany brakiem jedzonka...

Hemichromis lifalili - ona
   

i on
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
A tak dzisiaj wyglądają młode, które były wcześniej pokazałem na zdjęciu z parą mieszaną. Moim zdaniem są świetnie wybarwione - od amarantowych, przez czerwone do różowawych. Na zdjęciu para z młodymi.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości