• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Kupię Killifish

#11
(01-04-2023, 14:22 PM)ajron24 napisał(a):
(31-03-2023, 23:52 PM)schmeichel napisał(a): Jak oceniasz jakość okończyków?

tzn ??
Koledze chodzi o ogólna prezencję i kondycję ryb. Czy nie wykazują wad rozwojowych albo genetycznych, np. pysk jak u mopsa, wygięty kręgosłup, pierwsze promienie płetw piersiowych jak bumerang, albo słabe wybarwienie, skarlenie. To jest jeden z mitów, że ryby od akwarysty są lepsze niż ze sklepu. Nie jest to regułą, ale można znaleźć zapaleńców co dbają o odświeżanie krwi (i to takie prawdziwe bo czasami jedna hodowla zaopatruje cały rynek w kraju), albo mają ryby z odłowu o bogatej puli genetycznej. Szczególnie tu na forum.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
[-] Post el_polako otrzymał 1 polubień od:
  • schmeichel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(31-03-2023, 23:52 PM)schmeichel napisał(a): Jak oceniasz jakość okończyków?

Przyjechały w dobrej formie, samice wydają się być pełne ikry (aż za bardzo), mam nadzieję, że uda się je rozmnożyć. To pokolenie F2.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
(01-04-2023, 14:18 PM)ajron24 napisał(a):
(31-03-2023, 22:24 PM)Frosch napisał(a): Jak chcesz Aphanius similis, to jest hodowca w Polsce. Brałem od niego okończyki: https://www.olx.pl/d/oferta/aphanes-simi...p%7Clister
(jest literówka w tytule ogłoszenia).

Za cenę 100 zł jednej pary ryb w życiu nie kupię.

A potem zdziwienie, czemu hodowców tak mało. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(01-04-2023, 18:58 PM)Ruki napisał(a):
(01-04-2023, 14:18 PM)ajron24 napisał(a):
(31-03-2023, 22:24 PM)Frosch napisał(a): Jak chcesz Aphanius similis, to jest hodowca w Polsce. Brałem od niego okończyki: https://www.olx.pl/d/oferta/aphanes-simi...p%7Clister
(jest literówka w tytule ogłoszenia).

Za cenę 100 zł jednej pary ryb w życiu nie kupię.

A potem zdziwienie, czemu hodowców tak mało. Wink

Nie wydaje mi się, żeby hodowla ryb była opłacalna jak w latach 90, a 100 zł za parę ryb to wygórowana cena, ikrę z przesyłką można kupić w granicach 200-300 zł, okolo 30 sztuk ikry, najgorszym wypadku uchowasz 50% - 70%, karpieńcowate to nie tak jak z rybami labiryntowymi lub kąsaczowatymi, że ciężko wykarmić z powodu małego przełyku i zapotrzebowanie na pył stawowy, a w granicach 100 zł to mogę przeznaczyć na harem 3+2, jak ktoś chętny jest za parę ryb dać 100 zł to niech kupuje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Sam jeszcze na początku wątku pisałeś, że kupowanie ikry to jak kupowanie kota w worku. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
El polako dziękuję za wyjaśnienie. Frosch pokaż je w dedykowanym dla nich wątku. Od dawna marzą mi się w biotopowym zbiorniku z drobniczkami:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Ja również uważam, że za zdrową i rzadką rybę warto ,,przepłacić" ale ten sprzedawca to już troszkę poszalał z ceną. Za parkę okończyków mających 2,5- 3 5 cm chce 150 zł a jeszcze wczoraj było 120zł. Gdybym mógł jeszcze zobaczyć je na żywo, to może bym zaryzykował zakup a tak to kupowanie kota w worku. Nie ma 100% zaufania do sprzedawcy, nie można określić kondycji ryb i tego czy faktycznie są parką.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości