• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120x50x45h Rocio Octofasciata +

#41
Są takie magnesy z blaszkami które montuję sie pod plytkami ceramicznymi które mają służyć za rewizje. Jakbyś sie na nie zdecydował to weź dwa opakowania. W paczce są 4sztuki.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
[-] Post sensej otrzymał 1 polubień od:
  • matheo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
(01-03-2023, 21:11 PM)matheo napisał(a): Nie taki diabeł straszny, jak się wydawało. Szybki z odzysku, nożyk użyczony od mojego taty - może mieć tyle lat co ja Rotfl, szyby wycięte w domowych warunkach i swoją rolę będą spełniać.
Ma ktoś może pomysł jak/na co przymocować maskownice z panela widoczną na ostatnim zdjęciu? Myślałem o jakichś magnesach ale jakich?
Super wpisuje się w temacie ekonomia/akwarystyka. Szybę można jeszcze wzmocnić ramką z alu/pvc np.Ceownik w markecie za drobne, oczywiście robocizna własna Rotfl
[-] Post stefan212020 otrzymał 1 polubień od:
  • matheo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Puki co dalej ryby mocno skryte, myślałem że miecze je zachęcą do częstszego pokazywania się.
90% dnia spędzają w miejscu zaznaczonym na zdjęciu. Zauważyłem że największą aktywność Rocio wykazują po zgaszeniu światła. Wtedy pływają pewnie po całym zbiorniku przez prawie dwie godziny. Światło gaśnie o 20. Do 22 jest szaleństwo, samiec i samica ganiają po całym zbiorniku, nie zwracając uwagi na mieczyki.
Zastanawiam się czy nie zakupić pisti i połowę zbiornika nią nie zacienić, może wtedy pewniej będą się czuły. Skubane nawet do żarcia nie wypływają bo prąd jest na tyle duży że żarcie samo wpada im do pyska i jedzą z kryjówki, a może właśnie prąd za duży? Unimax + Aquael turbo 1000 robią dość duży ruch fakt faktem bo jeszcze hydroponika nie podpięta...
Prośbę mam do osób które trzymały Rocio u siebie żeby opisały jak wyglądała aktywność tych ryb u nich.
Żeby nie zakładać osobnego tematu jeszcze prośba do osób mających hydroponikę. Potrzebuję rošlin pnących łatwych w uprawie przy minimalnym świetle, jakie gatunki możecie polecić?


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
U mnie Rocio nie były płochliwe ani troche. Miałem je od małego i przenosiłem je do różnych zbiorników. Prąd wody też był zazwyczaj dość spory. Może jeszcze się rozkręcą ...
Możesz zrobić eksperyment i położyć coś na szybke nakrywkową żeby ograniczyć światło
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: matheo
#45
(03-03-2023, 20:49 PM)sensej napisał(a): U mnie Rocio nie były płochliwe ani troche. Miałem je od małego i przenosiłem je do różnych zbiorników. Prąd wody też był zazwyczaj dość spory. Może jeszcze się rozkręcą ...
Możesz zrobić eksperyment i położyć coś na szybke nakrywkową żeby ograniczyć światło

Kurde, dzięki za podpowiedź. Nie wpadłem na to... Na weekend coś położę i zobaczymy czy ryby się ruszą, chyba że coś tam pilnują pod tym korzeniem a ja nie mam opcji tam zajrzeć? Bezradny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Co do pisti... To nie wiem jak u innych, ale u mnie pod pokrywą i pod szybami nakrywowymi zawsze szybko padała

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Dam im jeszcze tydzień może dwa zobaczymy czy się rozkręcą. Myślę też czy nie zwiększyć grupy mieczy bo teraz mam 1+3 i myślę czy nie zakupić jeszcze samca i 3 samic.
Hydroponika dzisiaj ruszyła.
Mam nadzieję że epiprenum szybko będzie rosło i szybko zasłoni ten szpetny spust wody.


Załączone pliki Miniatury
   
[-] Post matheo otrzymał 1 polubień od:
  • mimo12
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
matheo spróbuj dać jeden halogen nad hydro- nez światła rośliny nie ruszą, a drugi zostaw nad centralną częścią akwa. Pamiętaj, że światło dla roślin musi mieć odpowiednie spektrum.
[-] Post Darek otrzymał 1 polubień od:
  • matheo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
(04-03-2023, 23:23 PM)Darek napisał(a): matheo spróbuj dać jeden halogen nad hydro- nez światła rośliny nie ruszą, a drugi zostaw nad centralną częścią akwa. Pamiętaj, że światło dla roślin musi mieć odpowiednie spektrum.

Tak, tak wiem, bynajmniej tyle ile mi internet powiedział - 6500K. Akwarium w dzień jest "oświetlane" naturalnym światłem, żyrandol również oświetla ten kawałek pokoju dwoma żarówkami ledowymi, chociaż mam nadzieję że tyle światła co złapią w dzień z okien balkonowych to im wystarczy, gdyby był problem i wymagały doświetlania wtedy prawdopodobnie będzie jak mówisz. Akwaria zostaną na jednym a dwa pójdą pod sufit żeby je doświetlić. Czas pokaże zobaczymy.
Wkurza mnie tylko ten spust wody Bezradny będę go musiał jakoś skutecznie zakryć bo mnie kłuje w oczy.....
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Włóż  do zbiornika szczepkę jakiegoś filodendrona i oplącz o ten spust.
[-] Post Darek otrzymał 1 polubień od:
  • matheo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości