• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 120x50x45h Rocio Octofasciata +

#31
Małymi kroczkami do przodu.


Załączone pliki Miniatury
               
[-] Post matheo otrzymał 2 Lubię to od:
  • mimo12, schmeichel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Chyba jeszcze wleci nurzaniec na tylną ścianę, myślę że w części środkowej, jak to widzicie? Jest dobrze?


Załączone pliki Miniatury
   
[-] Post matheo otrzymał 2 Lubię to od:
  • Darek, sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Pomyśl też o rogatku, zrobi się gąszcz dla ewentualnego przychówku żyworódek. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 1 polubień od:
  • matheo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Wiem, że zdjęcia nie powalają ale Rocio w końcu "wyszły" z nory, myślę że miecze trochę im pomogły w tym Wink puki co miecze w komplecie jak długo to się okaże Wink
Strasznie mi się podobają niebieskołuskie i cieszę się że spełniłem swoje marzenie bo śniły mi się te ryby nocami.


Załączone pliki Miniatury
       
[-] Post matheo otrzymał 1 polubień od:
  • schmeichel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Trzymam kciuki. Każda ryba jest wyjątkowa a my akwaryści mamy różne gusta i dlatego każdemu z nas podobają się inne ryby. Ja też bardzo lubię rocio. Przed laty piękną parkę tych ryb miał mój brat. Sentyment pozostał choć tego słowa mogę użyć przy wielu gatunkach ryb Haha
[-] Post schmeichel otrzymał 1 polubień od:
  • matheo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Mnie też się Rocio od dawna podobają. Nawet wieki temu był artykuł o nich w Naszym Akwarium, gdzie właściciel trzymał je chyba w 240, nie wiem czy nie z jakimiś akarami. Jak się dokopię to dam znać Smile Trzymam kciuki, samiec to kawał chłopa Okok
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(28-02-2023, 19:57 PM)piotrK napisał(a): Mnie też się Rocio od dawna podobają. Nawet wieki temu był artykuł o nich w Naszym Akwarium, gdzie właściciel trzymał je chyba w 240, nie wiem czy nie z jakimiś akarami. Jak się dokopię to dam znać Smile Trzymam kciuki, samiec to kawał chłopa Okok
Czekam jak tak na artykuł Rotfl
Tak tak samiec zdecydowanie większy od samicy ale ogólnie stosunkowo młode ryby to są więc myślę że jeszcze podrosną. Wiem też, że kupione z dwóch różnych źródeł także szansa na to że nie spokrewnione.
Niewiele człowiekowi do szczęścia potrzeba, zachodziłem w głowę co może być, że takie płochliwe, od momentu przeniesienia z kwarantannowego zbiornika nie wychylały się nawet na chwilę, ale mam nadzieję że już będą cieszyć mnie swoją obecnością Haha
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Zbiornik ładnie wyszedł, to muszę przyznać. Nie jestem jednak w 100% przekonany czy będzie odpowiedni dla tych ryb, ALE obym sie mylił Haha
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
[-] Post sensej otrzymał 1 polubień od:
  • matheo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: matheo
#39
Nie taki diabeł straszny, jak się wydawało. Szybki z odzysku, nożyk użyczony od mojego taty - może mieć tyle lat co ja Rotfl, szyby wycięte w domowych warunkach i swoją rolę będą spełniać.
Ma ktoś może pomysł jak/na co przymocować maskownice z panela widoczną na ostatnim zdjęciu? Myślałem o jakichś magnesach ale jakich?


Załączone pliki Miniatury
                   
[-] Post matheo otrzymał 5 Lubię to od:
  • -KUBA-, Darek, LukaszW85, Ruki, stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Co do maskownicy to kupiłbym magnesy neodymowe i wkleił do maskownicy a do stelaża kawałek blaszki metalowej.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości