• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Krótko o mnie i o moim akwarium

#1
Hej, mam na imię Asia, na forum zarejestrowana jestem od krótkiego dość czasu i tak owszem jestem zafascynowana pielęgnicami i ogólnie akwarystyką od dziecka.
Od kilku lat pielęgnice są na pierwszym miejscu u mnie.
Moje akwarium- 240 l:
Amatitlania nanolutea- 3 sztuki
Cryptoheros myrnae - 5 sztuk
Ziemiojady Red Head i Sveni
Pielęgnice Eliota - para
Kiryski itp
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Nie wiem jak ja mogłam zapomnieć o moich smerfach, mam jeszcze 3 Akary Electric blue, dorosłe.
Marzy mi się większe akwarium, tak z 400 l, tym bardziej że ziemiojady małe nie rosną. Na razie to podrostki i długo rosną ale będę musiała pomyśleć o większym zbiorniku, he he.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Witaj na forum. Niestety zbiornik którym obecnie dysponujesz jest zbyt mały dla części ryb, które posiadasz. Pomyśl o wybraniu biotopu/ rejonu ryb które chcesz zostawić w zbiorniku. Bez redukcji się nie obędzie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Zgadzam się ze Schmeichelem, 240L to akwarium dobre na max 3 pary ryb z gatunków, które posiadasz, a ziemiojady w ogóle odpadają: RHT są za ruchliwe, a dla sveni również akwarium 400L będzie nie za duże.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zdaję sobie z tego sprawę i sama już wcześniej myślałam o redukcji ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Póki co ziemiojady są jeszcze dość małe a długo rosną także mam jeszcze trochę czasu na wybranie biotopu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
W sumie raczej już wybrałam biotop CA, jest mniej problematyczny a Nano są moimi faworytami pod każdym względem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Pamietaj, że biotop to nie tylko ryby, ale też parametry wody. W wodzie o odpowiednich parametrach ryby nie będą chorować, będą szybciej rosły, miały ładniejsze kolory i chętniej się rozmnożą. Szczęśliwe ryby, to zadowolony akwarysta.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Od lat choduje ryby i bardzo rzadko się zdarzało żeby zachorowały pomimo że nie stosowałam testów, chyba że przyniosłam jakieś choróbsko z innymi rybami. Ryby trzymam na łódzkiej krańcówce, co tydzień, co 2 tygodnie podmiana wody, dobry filtr kanistrowy Eheim.
Nie wierzę tym testom, ostatnio kupiłam Tetry z ciekawości i moim zdaniem nie są wiarygodne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Z ciekawości na czym opierasz swoje zdanie? Porównanie do parametrów z wodociągów czy rozbieżne wyniki z kilku testów akwarystycznych?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości