• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Zmiana na CA?

#21
(04-02-2023, 16:23 PM)sensej napisał(a): Papugi są śliczne, ale trudniejsze w utrzymaniu od czekolad [Obrazek: haha.gif]
Ja bym wrzucił docelowo jakies 6 sztuk temporalisów. Mają świetne zachowania, przyzwyczajają się jak psy [Obrazek: pies.gif]

Sensej, w jakiej konfiguracji?
1 Guianacara 15, Hyphessobrycon 70 i Hypselecara 6
2 Hyphessobrycon 70, Hypselecara 6 i coś na dno, np Scleromystax barbatus
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Według mnie zestawienie numer 1 wydaje się ciekawsze. Tylko bym zmniejszył liczbe guian.
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
(05-02-2023, 17:18 PM)sensej napisał(a): Według mnie zestawienie numer 1 wydaje się ciekawsze. Tylko bym zmniejszył liczbe guian.

Ja bym Guianacara nie zmniejszał i zupełnie doradzę na odwrót. Zostawić tyle, to pewnie już działająca kolonia. A te ryby najlepiej w takich funkcjonują.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(05-02-2023, 17:18 PM)sensej napisał(a): Według mnie zestawienie numer 1 wydaje się ciekawsze. Tylko bym zmniejszył liczbe guian.

Ok, jak zmniejszę to o jedną, bo mam jedną skarłowaciałą. 
A jakbym jeszcze zamiast Hypselecaray 6szt chciał dać Heros severus, to ile wg Ciebie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(05-02-2023, 19:05 PM)Zimna Zośka napisał(a):
(05-02-2023, 17:18 PM)sensej napisał(a): Według mnie zestawienie numer 1 wydaje się ciekawsze. Tylko bym zmniejszył liczbe guian.

Ja bym Guianacara nie zmniejszał i zupełnie doradzę na odwrót. Zostawić tyle, to pewnie już działająca kolonia. A te ryby najlepiej w takich funkcjonują.

Tak właśnie jest. Mam naprzemiennie wycieraczkę z 3 par. Ew, jak będę robił zmianę to pozbędę się 1 szt, jakoś nie urosła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Dobra, a z innej beczki, co z CA toleruje PH w okolicy 6.8?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(08-02-2023, 21:45 PM)Darek napisał(a): Dobra, a z innej beczki, co z CA toleruje PH w okolicy 6.8?
A o jakiej twardości wody mówimy? Ogólnie na dłuższą metę to nie jest dobra wartość dla CA, zawsze będzie tu też jakieś ryzyko dalszego spadku, a to już w ogóle centralsom by szkodziło.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(09-02-2023, 18:05 PM)piotrK napisał(a):
(08-02-2023, 21:45 PM)Darek napisał(a): Dobra, a z innej beczki, co z CA toleruje PH w okolicy 6.8?
A o jakiej twardości wody mówimy? Ogólnie na dłuższą metę to nie jest dobra wartość dla CA, zawsze będzie tu też jakieś ryzyko dalszego spadku, a to już w ogóle centralsom by szkodziło.
KH 4 GH 8
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(09-02-2023, 18:05 PM)piotrK napisał(a):
(08-02-2023, 21:45 PM)Darek napisał(a): Dobra, a z innej beczki, co z CA toleruje PH w okolicy 6.8?
A o jakiej twardości wody mówimy? Ogólnie na dłuższą metę to nie jest dobra wartość dla CA, zawsze będzie tu też jakieś ryzyko dalszego spadku, a to już w ogóle centralsom by szkodziło.

KH 4 GH 8
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ogólnie widzę, że ciągnie cię koncepcja zbiornika z miodowymi. Powiem Ci szczerze, że przy grupie młodzików te 10 sztuk to nic ja myślę że spokojnie przedział 30-50sztuk można brać pod uwagę przy takim szkle. Moim zdaniem ryby warte uwagi, ale ja bym chyba w takim szkle ryzykował połączyć dwie kolonie centralsów.
[-] Post matheo otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości