• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Dechy :) Zaszufladkuj się!

#11
Dla mnie na dzisiaj optymalne byłoby 5 baniaczków (800-1500 l) + 2 małe (200-300 l)

myślę, że byłoby ok Wink
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Cytat:Dla mnie na dzisiaj optymalne byłoby 5 baniaczków (800-1500 l) + 2 małe (200-300 l)
O, to, to.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Ta, małe baniaczki. :-D Moje 96 to baniaki na wodę do podmianek? ;-)
P.S.
ale OT xD
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(20-03-2011, 20:04 PM)bernard napisał(a): Dla mnie na dzisiaj optymalne byłoby 5 baniaczków (800-1500 l) + 2 małe (200-300 l)

myślę, że byłoby ok Wink

Bosze 2 małe baniaczki hehe Smile

A tak poza tym, dechy są w dechę Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ehhh przeboje z żonami... W ogóle to to co zaraz opiszę i co pewnie wielu z was też przerabia/przerabiało to syndromy kilku różnych chorób psychicznych. Całkiem serio...

Jak wymyśliłem akwarium w domu, to miało być "25, może 30 litrów". Okazało się, że "zmieści" się 72, przy czym od razu wiedziałem, że jest to rozwiązanie kompromisowe. Już jesteśmy po gorącej dyskusji o tym, że 360 jest POTRZEBNA. Decyzja podjęta, a o dziwo wstępnie do całego pomysłu akwarystki niechętnie nastawiona ślubna już nawet zaakceptowała planowany na ową 360 budżet. Wspominanie o większych zbiornikach na razie jest pointowane "czasami emerytury", ale sugestia większej ilości baniaków już nie spotyka się z odmową, a jedynie z milczeniemSmile. Teraz ograniczeniem są jedynie kwestie lokalowe, ale to zmienia się krótko po nowym roku, więc jest ok.

Jak sama żona kochana (może to przeczytać, stąd słodkości) się wypowiedziała: lepsze te całe akwaria, niżby miał po knajpach łazić.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
10 akwariów, hahahaha!
Nie narzucajcie sobie jakichkolwiek limitów, bo to fikcja totalna. Zaczynałem od dwóch szklanek z dwoma bojownikami. Na dzień dzisiejszy zalane mam 23 zbiorniki (160-605l), nie liczę kilku mniejszych (dla najmniejszych maluchów). Paradoksalnie, im więcej tego jest (w przyszłym miesiącu odpalam kolejnych 15 szkieł), tym więcej brakuje. Lada moment Kuba pokaże foty mojej hodowli "bez cenzury"Smile. Widzę na Forum to larum o chińskim przerybieniu i pomieszaniu biotopów. Już się prawie przekonałem, że nienawidzę Malawi i Tanganiki, a tu Marta wyskakuje z L.elongatus. I cała kilkutygodniowa autoterapia poszła do lamusaSad. Podobnych wariatów muszę uprzedzić (a ich rodziny zmartwić) - nie ma na to lekarstwa, choroby nawet nie da się spowolnićBig Grin.
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(26-10-2011, 19:14 PM)dator napisał(a): Już się prawie przekonałem, że nienawidzę Malawi i Tanganiki, a tu Marta wyskakuje z L.elongatus. I cała kilkutygodniowa autoterapia poszła do lamusaSad.
Darek, pocieszasz mnie - zawsze mi się wydawało że tylko ja mam ten problem. Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(26-10-2011, 19:14 PM)dator napisał(a): 10 akwariów, hahahaha!
Nie narzucajcie sobie żadnych limitów, bo to fikcja totalna.
...
Podobnych wariatów muszę uprzedzić (a ich rodziny zmartwić) - nie ma na to lekarstwa, choroby nawet nie da się spowolnićBig Grin.
U mnie jest tak, że im więcej wiem tym więcej mi się podoba, więcej myślę, więcej kombinuje i wody będę miał więcej, to nie ulega wątpliwości. Słowo "więcej", (ew. "za mało"), jest w tym temacie słowem zasadniczym i do końca będzie nam towarzyszyć Big Grin
dator napisał(a):Lada moment Kuba pokaże foty mojej hodowli "bez cenzury"Smile. Widzę na Forum to larum o chińskim przerybieniu i pomieszaniu biotopów.
Nie będzie tak źle Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości