• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianocara stergiosi 375 obsada

#1
Cześć, od 6 miesięcy posiadam 7 sztuk Guianocara stergiosi początkowo pływały w 120x30/40x60 razem z 5 skalarami ostatnio przeniosłem je do 375l i zastanawiam się, czy jest szansa, by zamienić skalary na coś ciekawszego i rzadszego w hodowli
parametrów wody nie sprawdzałem jeszcze za 2/3 tygodnie kupie dopiero testy. Wodę na pewno dostosuje pod wybrane ryby jak coś będzie nie tak.
Filtr aquael unimax 500.
Cyrkulator 700l/h
grzałka 230v
na razie do głowy przychodzi mi tylko Crenicichla. Mam też wolne 120x30/40x60 panoramiczne tu też przydałoby się dobrać obsadę.


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Pterophyllum leopoldi i Crenicichla regani dobrze się połączą w 375l z gujankami
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(28-01-2023, 20:43 PM)Papja napisał(a): Pterophyllum leopoldi i Crenicichla regani dobrze się połączą w 375l z gujankami

leopoldi widziałem ze masz na wydanie albo coś pomyliłem, według ciebie ile sztuk do tego zbiornika, a zamiast Crenicichla regana może być proteus?

A do 120x30/40/60 Panamius panamensis i jeszcze jedna parka plus mieczyki zielone 10/13 cm?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Proteus nie są wybitnie agresywne zewnątrzgatunkowo więc też powinny być ok, ale rosną spore więc lepszym wyborem byłyby regani jakby udało Ci się je trafić. Tak, mam jeszcze trochę wolnych leopoldi, na start bym wpuścił 8-10 sztuk i obserwował co i jak (te ryby najlepiej i tak trzymać w większej grupie- nie dość że najciekawiej to jeszcze agresja sie rozkłada). W tej panoramie Panamius + przykładowo nanolutea albo meeki i mieczyki się powinno sprawdzić.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(29-01-2023, 01:39 AM)Papja napisał(a): Proteus nie są wybitnie agresywne zewnątrzgatunkowo więc też powinny być ok, ale rosną spore więc lepszym wyborem byłyby regani jakby udało Ci się je trafić. Tak, mam jeszcze trochę wolnych leopoldi, na start bym wpuścił 8-10 sztuk i obserwował co i jak (te ryby najlepiej i tak trzymać w większej grupie- nie dość że najciekawiej to jeszcze agresja sie rozkłada). W tej panoramie Panamius + przykładowo nanolutea albo meeki i mieczyki się powinno sprawdzić.
 Znalazłem dorosłą parkę proteusów poczekam jeszcze z 2 tygodnie i poszukam regani jak nie znajde to będą proteusy. co do nanolutea cudowne ryby wiesz może gdzie je znajdę? jeśli możesz to napisz cenę twoich leopoldi. 
zastanawiam sie też czy zmieści mi sie jeszcze coś z pielęgniczek do 112l z 10 neonami inesa, 6 Żałobniczkami, 10 kirysków pand, 7 otosków.


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Do tego 112l możesz wpuścić dowolne pielęgniczki- czy to z SA czy to z WA, przy 80cm długim akwarium to tylko kwestia tego co Ci sie spodoba. Nano powinny być dostępne na forum, prędzej czy później.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(29-01-2023, 10:59 AM)Papja napisał(a): Do tego 112l możesz wpuścić dowolne pielęgniczki- czy to z SA czy to z WA, przy 80cm długim akwarium to tylko kwestia tego co Ci sie spodoba. Nano powinny być dostępne na forum, prędzej czy później.

nie mogę wysłać ci wiadomości prywatnej możesz podać emaila?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Mój mail- patrykj2@gmail.com.

Co do nano, spójrz na ich temat:
Amatitlania nanolutea (cichlidae.pl)
Ostatni o swoich młodych pisał @stefan212020 , a dziką linię sprowadził @darianus  więc od nich możesz zacząć pytanie o nadwyżkę.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości