• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pompa do hydroponiki

#1
Czesc, nachodzi mnie żeby zamontowac od nowa hydroponike. Mam 4 zestawy z aquaela versa garden i do kazdego musi byc przylacz wody z sumpa.
W praktyce potrzebuje pompy ktory wypchnie wode z sumpa na 2.5 metra w górę, najlepiej niewielka ilosc przez np wezyk do osmozy. Musi pobierac tez malo pradu najlepiej groszowe sprawy rzedu 5-10 w.
Pompa-zawór 4drozny-hydroponika-akwarium
Da sie to ogarnac?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(12-01-2023, 11:03 AM)darkdivinity napisał(a): Czesc, nachodzi mnie żeby zamontowac od nowa hydroponike. Mam 4 zestawy z aquaela versa garden i do kazdego musi byc przylacz wody z sumpa.
W praktyce potrzebuje pompy ktory wypchnie wode z sumpa na 2.5 metra w górę, najlepiej niewielka ilosc przez np wezyk do osmozy. Musi pobierac tez malo pradu najlepiej groszowe sprawy rzedu 5-10 w.
Pompa-zawór 4drozny-hydroponika-akwarium
Da sie to ogarnac?

Przez wężyk od osmozy opory hydrauliczne będą największym problemem. Lepiej dać rurkę 16mm od nawadniania i kilka emiterów ograniczających z wężykami 5mm. Pompa do 10W na 2.5m h? Do głowy przyczodzi mi tylko obiegowa Wilo do C.W., ale, oczywiscie musi być poza sumpem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A ja zapytam inaczej... czemu musisz brać wodę z sumpa i tłoczyć 2,5 m w górę zamiast z akwarium ?

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 1 polubień od:
  • darianus
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Rozumiem, że zależy Ci na tym żeby nie zaśmiecać akwarium dodatkowymi rurkami. Możesz do sumpa, ale na samym początku filtracji, w pierwszej komorze. Większość roślin w pierwszej kolejności karmi się amoniakiem NH3.
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Podepnę się, bo mam podobny problem, tym że ja wodę będę brał z akwarium z Hamburga. Wąż 16mm z przelotką na wąż od osmozy. Podnoszenie wody na 120 - 150 cm. Założenie odnośnie poboru prądu takie samo.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Ghost  Aquael circulator 1500, podnoszenie słupa wody 160 cm, moc 22W
[-] Post Darek otrzymał 1 polubień od:
  • Ghost
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Chce z sumpa zeby nie wpychac gratow do akwarium. Dalej szukam wyjscia z sytuacji. Najchetniej cos slabego zeby mi przrz wezyk od osmozy lekko ciurkalo. Ale to chyba sie nie uda..
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(03-03-2023, 12:12 PM)darkdivinity napisał(a): Chce z sumpa zeby nie wpychac gratow do akwarium. Dalej szukam wyjscia z sytuacji. Najchetniej cos slabego zeby mi przrz wezyk od osmozy lekko ciurkalo. Ale to chyba sie nie uda..
Woda z akwarium byłaby korzystniejsza dla roślin. Rozpatrywaleś opcje mniejszej pompy umieszczone obok zbiornika lub dyskretnie w zbiorniku, lub skimera podającgo do hydroponiki? Oszczędność energii i koszt zakupu ,plus więcej składników dla roślin.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Mam w szafce mały skimmer, sprobuje go podpiac i zobacze jak wysoko wypchnie wode. Dzieki za pomysł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Pompę do hydro zawsze można umieścić w pierwszej komorze, przed mediami, a nie w ostatniej.
[-] Post mimo12 otrzymał 1 polubień od:
  • Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości