• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Mini fishroom

(08-03-2023, 13:51 PM)stefan212020 napisał(a):
(04-03-2023, 22:10 PM)Goran napisał(a):
(03-03-2023, 12:12 PM)darkdivinity napisał(a): Chce z sumpa zeby nie wpychac gratow do akwarium. Dalej szukam wyjscia z sytuacji. Najchetniej cos slabego zeby mi przrz wezyk od osmozy lekko ciurkalo. Ale to chyba sie nie uda..
Czegoś tu nie kumam.... Ty chcesz tą woda podlewać hydro, czy żeby hydro robiło za filtr ? Bo przy tak malutkim przepływie to raczej podlewanie Smile weź raz dziennie wlej garczkiem i po sprawie. Smile
A tak poważnie, to może inaczej... mocna pompa z wyłącznikiem jak w auto dolewce. Poda ci wode do zbiornika w hydro i potem powolutku będzie ciekła dalej. Spadnie poziom w zbiorniku, to dopompuję znowu. Może głupi pomysł ale zawsze jakiś Smile
W całości cieniej już raczej nie dam rady a szkoda mi narazie to ciąć na mniejsze kawałki to i tak było całe razem w jednym kawałku a zrobiłem z tego trzy. Pniak z którego to zrobiłem nadal sobie leży ale bez piły łańcuchowej nawet nie ma co próbować. Wystarczyło by tego na cały mój fishroom z zapasem.
(08-03-2023, 13:02 PM)Krolik83 napisał(a):
(08-03-2023, 12:41 PM)piotrK napisał(a): Może zrób z tego tło zewnętrzne? Za takim tłem włożonym do akwarium może zalegać syf więc nie wiem czy to na dłuższą metę dobry pomysł.

Za akwarium nie mam miejsca ale słuszna rada z tym syfem muszę popróbować czy da się to jakoś sensownie ustawić

Jak dało by radę odłupać cienkie plastry to super tło, uzupełnione innymi elementami np.gałęzie, kora itp. Mistrzostwo świata.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Skasowało mi post. Cieniej się już nie da tak by zostało w jednym kawałku a szkoda mi to ciąć na mniejsze. To była jedna całość a teraz są trzy elementy. Pniak z którego to wyłamałem leży sobie nadal ale bez piły łańcuchowej nie ma szans. Starczyło by mi na cały fishroom z zapasem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(08-03-2023, 13:36 PM)mimo12 napisał(a): A jakby po prostu tych pniaków nie "przytulać" do tylnej ściany?

Taki mam plan awaryjny jak nic sensownego nie wymyślę
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(08-03-2023, 15:29 PM)Krolik83 napisał(a): Skasowało mi post. Cieniej się już nie da tak by zostało w jednym kawałku a szkoda mi to ciąć na mniejsze. To była jedna całość a teraz są trzy elementy. Pniak z którego to wyłamałem leży sobie nadal ale bez piły łańcuchowej nie ma szans. Starczyło by mi na cały fishroom z zapasem.
Odcinać to tylko z tego co na polu zostało, te co są to by piła oszpeciła. Stare deski że stodoły łupałem, nie ma lekko. Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wiem że utopienie tego drewna może trwać tygodniami. Mam taki plan co sądzicie ? Siatka ogrodnicza pcv na dno ,piach i kamienie na to, w pniakach w miejscach nie widocznych zrobię otwory i połapie to na opaskach plastikowych do siatki na dnie.
[-] Post Krolik83 otrzymał 1 polubień od:
  • matheo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(08-03-2023, 16:29 PM)Krolik83 napisał(a): Wiem że utopienie tego drewna może trwać tygodniami. Mam taki plan co sądzicie ? Siatka ogrodnicza pcv na dno ,piach i kamienie na to, w pniakach w miejscach nie widocznych zrobię otwory i połapie to na opaskach plastikowych do siatki na dnie.
Siatka na media albo (owoce,warzywa) przyczepić i bez odwiertów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: Krolik83
Swego czasu mocowzlrm drewno trytytkami do przystawek zassanych na dnie akwarium. Ale jest ryzyko, że jak się odessają to korzeń wyskoczy z wody jak UBOT Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 1 polubień od:
  • stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(08-03-2023, 16:29 PM)Krolik83 napisał(a): Wiem że utopienie tego drewna może trwać tygodniami. Mam taki plan co sądzicie ? Siatka ogrodnicza pcv na dno ,piach i kamienie na to, w pniakach w miejscach nie widocznych zrobię otwory i połapie to na opaskach plastikowych do siatki na dnie.

To bardzo dobra opcja, nie ma opcji że to ruszysz. Tylko przemyśl dobrze umiejscowienie bo przy ewentualnym przemeblowaniu już z podłożem i gruzem może być kłopotliwe do rearanżacji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(08-03-2023, 23:01 PM)Goran napisał(a): Swego czasu mocowzlrm drewno trytytkami do przystawek zassanych na dnie akwarium. Ale jest ryzyko, że jak się odessają to korzeń wyskoczy z wody jak UBOT Smile

A na górze szyba nakrywowa może być jak na Antarktydzie tylko zamiast lodu szkło ?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
To ja podpowiem prostszy system do korzeni.
Tafla PVC, plexi kto co ma na dno z otworami na Opaski PVC. Dziury w korzeniach do przełożenia opasek. Na tworzywo z opaskami sypiemy piach, dużo piachu . Opaskami łączymy korzeń z tworzywem i ściskamy tak że mamy niewidoczne opaski i zasypane piachem tworzywo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości