• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 100x45x45 pielęgnice miodowe

#21
Jestem takiego samego zdania. Mają coś w sobie Smile


Załączone pliki Miniatury
               
[-] Post matheo otrzymał 4 Lubię to od:
  • Goran, mimo12, schmeichel, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Chyba miodowe nie dobierają się w pary na całe życie Rotfl albo robią sobie skoki w boki jak mają z kim Rotfl . Podczas gdy samiec nr.1 dalej pływa dzielnie z narybkiem to samica z samcem nr.2 od wczoraj siedzi na jajkach Haha

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Z ryb które zostały na kwarantannie wybrałem 3samiczki i wpuściłem do zbiornika. Od kiedy młode 3 sztuki pływają po zbiorniku to samiec który był zaganiany przez samca "alfa" zrobił się śmielszy, ale też widać że ewidentnie sparował się z samicą ktora dała młode z samcem alfa. Z ikry którą było widać na filmiku w poście wyżej nic nie zostało i podejrzewam właśnie samca o to że ją zjadł bo ma też zapędy do polowania na narybek, zresztą ilość też widocznie się zmniejszyła od kiedy śmielej pływa po zbiorniku. Ale to może i dobrze bo nie wiem co ja bym z taką gromadą zrobił Bezradny


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Dlatego warto centralsy trzymać w kolonii, a nie w parach - raz że bezpieczniej dla słabszego osobnika w parze (zwykle samicy), a dwa łatwo uniknąć nadmiaru młodych. Jeżeli na prawdę nam zależy na odchowaniu zawsze można po tygodniu-dwóch odłowić część narybku.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 2 Lubię to od:
  • Darek, matheo
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(03-02-2023, 20:12 PM)piotrK napisał(a): Dlatego warto centralsy trzymać w kolonii, a nie w parach - raz że bezpieczniej dla słabszego osobnika w parze (zwykle samicy), a dwa łatwo uniknąć nadmiaru młodych. Jeżeli na prawdę nam zależy na odchowaniu zawsze można po tygodniu-dwóch odłowić część narybku.

A tak z innej beczki, co z CA toleruje PH w okolicach 6.8? Mam plan na zmiany w 2 opcjach. Jedną z nich jest 15 szt  H multispinosa i coś większego w toń.  2 opcja to pozostanie z SA z guiankami i H anistisi a skalary wymienić na Heros severus w grupie lub H temporalis też w grupie. 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Żeby się nie powtarzać odpisałem Ci tutaj Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Nie chcę zakładać póki co specjalnie wątku żeby się tylko pochwalić. Staje kolejne szkiełko dla Rocio Octofasciata Haha dzisiaj umyte, oklejone folią i czekam na budowlę która umożliwi postawić zbiornik z miodowymi i Rocio "piętrowo"


Załączone pliki Miniatury
       
[-] Post matheo otrzymał 2 Lubię to od:
  • Darek, stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Trochę zmieniłem wystrój. Duży korzeń wylądował prawie centralnie żeby podzielić akwarium na dwie połowy. Trochę gruzu planuje jeszcze dorzucić i myślę że będzie dobrze.


Załączone pliki Miniatury
       
[-] Post matheo otrzymał 2 Lubię to od:
  • Ruki, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Zamontowane nowe oświetlenie. Dwa halogeny ledowe 10W 6000k 950lm IP66.
Dużo jaśniej się zrobiło ale czy to dobrze to się okaże. Zawsze można jeden odłączyć. Ciekawe jak będzie z trwałością bo to chinczyki z allegro po całe 11zł.


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ja mam takie chińczyki już chyba z 6 lat Wink Dają radę. 0d czasu do czasu trochę mrugają.
Kierujmy się jedynie sumieniem, nie róbmy niczego dla ludzkiej opinii.
Niechże o nas będzie i zła, bylebyśmy zasługiwali na dobrą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości