• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje 112l

#21
@Zimna Zośka Na pewno zagracę akwa jakimiś gałązkami tylko żebym miał to zrobić przed wpuszczeniem pielęgniczek to musiałbym skombinować wehikuł czasu bo parka już jest wpuszczona i aktualnie kombinuje coś przy kokosie Blush .
Skoro mówicie żeby zagracić akwa to do czasu zdobycia jakiś gałązek mogę dorzucić więcej liści w celu zagracenia?
Pozdrawiam Natan
10l - Neocaridina davidi “White Pearl„
15l - puste
25l - Grupa hybryd Poecilia wingei x Poecilia reticulata
30l - Puste 
30l - Kotnik do rozmnażania i odchowu (Aktualnie młode Corydoras paleatus)
112l - Grupa Corydoras paleatus i grupa Poecilia wingei
300l - Grupa Poecilia sphenops, grupa Xiphophorus hellerii, 3 pary Amatitlania septemfasciata, grupa Ancistrus sp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Liście, które wymieniłem nie powinny wpłynąć negatywnie na wodę, a takto to trochę loteria, bo nie zawsze się uda. Akurat u mnie klon palmowy gnił, a nie rozpadał się w standardowy sposób przy próbach jego wykorzystania w akwa.

Dorzuć liści, żeby Apisto miały trochę miejsc do ukrycia się przed sobą nawzajem. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
@mimo12  widziałem obok liceum niedaleko mnie dąb z dużą ilością suchych liści na gałęziach pójdę jutro i nazbieram tych liści i może jakieś gałązki utnę.
Pozdrawiam Natan
10l - Neocaridina davidi “White Pearl„
15l - puste
25l - Grupa hybryd Poecilia wingei x Poecilia reticulata
30l - Puste 
30l - Kotnik do rozmnażania i odchowu (Aktualnie młode Corydoras paleatus)
112l - Grupa Corydoras paleatus i grupa Poecilia wingei
300l - Grupa Poecilia sphenops, grupa Xiphophorus hellerii, 3 pary Amatitlania septemfasciata, grupa Ancistrus sp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Pozbieraj to co leży na ziemi. Opłukać z brudu i do akwarium. No chyba, że to na parkingu to sobie odpuść. Im dalej od smrodów i ulic tym lepiej.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(28-01-2023, 15:56 PM)Goran napisał(a): Gałązki dopiero co zerwane to nie jest dobry pomysł. Poszukaj suchych.
W moich okolicach graby nie rosną i widziałem to drewno tylko przy wkładaniu do kominka, ale wydaje mi się, że to są drzewa a nie krzaki Smile
Ekhem jest koniec stycznia. Drzewa "ściągnęły soki" na zimę do korzeni, a na pewno ich przytłaczająca większość. W mojej opinii popartej osobistą praktyką można ścięte o tej porze gałązki ładować prosto do akwa. Mamy początkowo pływająca dekorację, która stopniowo będzie tonąć. Szczególnie urokliwe są te jeszcze z liśćmi.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
[-] Post el_polako otrzymał 1 polubień od:
  • stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
No jest pusto, ale to można szybko zmienić używając moich ulubionych gałązek olchowych. Szukasz olchy (czy jak mnie w technikum uczyli olszy) i zbierasz suche poobłamywane przez wiatr  gałązki. Do gara i gotujesz aż zatoną. Jak za duże to obracasz przy gotowaniu. Poza tym jak przy gotowaniu zmiekną i możesz je deliktnie wyginać  tak żeby jak najwięcej weszło do gara. Od kilku lat mój niekwestionowany faworyt jeśli chodzi o elementy aranżacji zbiornika. Wrzucając patole możesz od razu powydzielać jakieś strefy i zrobić "barykady" żeby ryby nie musiały się oglądać cały czas. Dorzucenie na liści to też dobry pomysł i z samych liści też można narobić kryjówek. Polecam szczególnie moje ulubione- neutralnie wyglądające -  liście bukowe. Podobnie jak dębowe są trwałe i w  dużej mierze pozostają na zime na drzewach (szczególnie u młodych drzewek ), wiec wygodnie sie je zbiera i są czyściutkie i nienaruszone. Czekam na dalsze relacje z powstawania zbiornika Big Grin
wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Dzień dobry,
Zrobiłem co mówiliście i dorzuciłem więcej liści i gałązek do akwa, jeszcze zamierzam wrzucić więcej gałązek bo mam już zebrane ale chce żeby się najpierw lekko podsuszyły.Co do borelli to już się przyzwyczaiły do nowego akwa i samiec zaleca się do samicy na okrągło, postaram się to nagrać w najbliższym czasie 

aktualne zdjęcie akwa :    

zdjęcie samca :    

zdjęcie samicy z samcem w tle :    

Karmienie szklarką : 

Pozdrawiam Natan
10l - Neocaridina davidi “White Pearl„
15l - puste
25l - Grupa hybryd Poecilia wingei x Poecilia reticulata
30l - Puste 
30l - Kotnik do rozmnażania i odchowu (Aktualnie młode Corydoras paleatus)
112l - Grupa Corydoras paleatus i grupa Poecilia wingei
300l - Grupa Poecilia sphenops, grupa Xiphophorus hellerii, 3 pary Amatitlania septemfasciata, grupa Ancistrus sp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
To samiec hongsloi, nie borellii. Zrobili Cie w bambuko. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Małymi kroczkami idzie to w dobrą stronę.
Jak na apisto, to spory zbiornik, więc trochę ci zejdzie zanim to zagracisz Smile
Możesz też poszukać gałęzi z wierzby mandżurskiej, są powyginane i szybciej wypełnia przestrzeń. Te inne po rozkładzie najcieńszych patyczków potrafią się poukładać jak drewno w lesie po wycinceSmile
Co do samca.... to i tak masz szczęście że to samiec Wink mi kiedyś ze sklepu przysłali 300 km samicę zamiast samca .

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
(04-02-2023, 18:26 PM)Ruki napisał(a): To samiec hongsloi, nie borellii. Zrobili Cie w bambuko. Wink

Naprawdę!? Huh
Jakby ma mocno żółty łeb więc sądziłem że to jakiś mieszaniec odmian borelii Undecided , ale teraz porównałem ze zdjęciami z neta i rzeczywiście wypisz wymaluj hongsloi 
a samica też jest hongsloi? (też ma czerwonawy brzuszek czasami)
nie chce tworzyć jakiegoś mixu!

A co do zagracania zbiornika to staram się i łażę po parkach w mojej okolicy szukając jakiś ciekawych gałązek i liści.

Pozdrawiam Natan
10l - Neocaridina davidi “White Pearl„
15l - puste
25l - Grupa hybryd Poecilia wingei x Poecilia reticulata
30l - Puste 
30l - Kotnik do rozmnażania i odchowu (Aktualnie młode Corydoras paleatus)
112l - Grupa Corydoras paleatus i grupa Poecilia wingei
300l - Grupa Poecilia sphenops, grupa Xiphophorus hellerii, 3 pary Amatitlania septemfasciata, grupa Ancistrus sp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości