• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moje 112l

#1
Dzień dobry,
Jako że w ciągu następnego miesiąca będę zakładał 2 zbiorniki dokładnie to jeden to będzie standardowe 112l a drugi to będzie standardowe 300l.
W 300l to obsadę i biotop już wybrałem ale co do 112l to mam zagwozdkę i nadal nie jestem pewny, więc zwracam się do was z prośbą o pomoc z wyborem obsady no i przy okazji aranżacji najbardziej pasującej przyszłym mieszkańcom.
No ale najpierw informacje co do wody filtracji lampy itp.
Woda - Dokładnych parametrów nie znam ale wiem od mojego ojca (kreweciaż i w młodości paleciaż) że w mojej okolicy woda kranowa jest raczej twarda/średnio twarda
Filtracja - NCF 1000l/h + mam jeszcze pat mini w razie czego
Światło - ledy 14w wbudowane w pokrywę z 3 funkcjami : Day, Daybreak, night

Pozdrawiam Natan

Edit
Coś mi się pomieszało po rozmowie z ojcem dowiedziałem się że woda kranowa w mojej okolicy jest raczej miękka ale dla rozwiania wątpliwości w piątek zrobię u niego test twardości mojej kranówki.
10l - Neocaridina davidi “White Pearl„
15l - puste
25l - Grupa hybryd Poecilia wingei x Poecilia reticulata
30l - Puste 
30l - Kotnik do rozmnażania i odchowu (Aktualnie młode Corydoras paleatus)
112l - Grupa Corydoras paleatus i grupa Poecilia wingei
300l - Grupa Poecilia sphenops, grupa Xiphophorus hellerii, 3 pary Amatitlania septemfasciata, grupa Ancistrus sp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
(26-12-2022, 18:55 PM)Diler GMO napisał(a): Dzień dobry,
Jako że w ciągu następnego miesiąca będę zakładał 2 zbiorniki dokładnie to jeden to będzie standardowe 112l a drugi to będzie standardowe 300l.
W 300l to obsadę i biotop już wybrałem ale co do 112l to mam zagwozdkę i nadal nie jestem pewny, więc zwracam się do was z pomocą z wyborem obsady no i przy okazji aranżacji najbardziej pasującej przyszłym mieszkańcom.
No ale najpierw informacje co do wody filtracji lampy itp.
Woda - Dokładnych parametrów nie znam ale wiem od mojego ojca (kreweciaż i w młodości paleciaż) że w mojej okolicy woda kranowa jest raczej twarda/średnio twarda
Filtracja - NCF 1000l/h + mam jeszcze pat mini w razie czego
Światło - ledy 14w wbudowane w pokrywę z 3 funkcjami : Day, Daybreak, night

Pozdrawiam Natan

Edit
Coś mi się pomieszało po rozmowie z ojcem dowiedziałem się że woda kranowa w mojej okolicy jest raczej miękka ale dla rozwiania wątpliwości w piątek zrobię u niego test twardości mojej kranówki.
Wejdź na stronę dostawcy wody, znajdziesz jej parametry.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Napisz też jaki to plan jest na tą 3-setę
wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Strona dostawcy to jedno ale warto zrobić testy wody na własną rękę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
@macioch W tej 3-setce będzie Ameryka centralna, jak ją założę to zrobię może jakiś osobny temat o niej.
A co do wody to w piątek napiszę co znalazłem na stronie dostawcy i co wyszło na testach.

Pozdrawiam Natan
10l - Neocaridina davidi “White Pearl„
15l - puste
25l - Grupa hybryd Poecilia wingei x Poecilia reticulata
30l - Puste 
30l - Kotnik do rozmnażania i odchowu (Aktualnie młode Corydoras paleatus)
112l - Grupa Corydoras paleatus i grupa Poecilia wingei
300l - Grupa Poecilia sphenops, grupa Xiphophorus hellerii, 3 pary Amatitlania septemfasciata, grupa Ancistrus sp.
[-] Post Diler GMO otrzymał 1 polubień od:
  • macioch
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(27-12-2022, 02:13 AM)schmeichel napisał(a): Strona dostawcy to jedno ale warto zrobić testy wody na własną rękę.
Również polecam mimi wszystko robić na własną rękę, u mnie w spółce wodociągowej nawet na stronie nie można znaleźć czegoś takiego jak "parametry wody". Komunikat który znalazłem brzmi "woda pod ciągłą kontrolą laboratoryjną", po zapytaniu w spółce otrzymałem informację że mam wystosować odpowiednie pismo i wtedy otrzymam wyniki.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(27-12-2022, 19:32 PM)-KUBA- napisał(a):
(27-12-2022, 02:13 AM)schmeichel napisał(a): Strona dostawcy to jedno ale warto zrobić testy wody na własną rękę.
Również polecam mimi wszystko robić na własną rękę, u mnie w spółce wodociągowej nawet na stronie nie można znaleźć czegoś takiego jak "parametry wody". Komunikat który znalazłem brzmi "woda pod ciągłą kontrolą laboratoryjną", po zapytaniu w spółce otrzymałem informację że mam wystosować odpowiednie pismo i wtedy otrzymam wyniki.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
Obowiązkiem wodociągów jest udzielenie informacji o jakości wody. Niektórzy się migają i trzeba ich przycisnąć. W Lublinie wygląda to tak.
http://www.mpwik.lublin.pl/index.php?opt...d=5&sid=24
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dzień dobry,
przepraszam za spóźnienie no bo wiecie Sylwester...
Co do wody to twardość mam między 5 a 8 GH, nie mogę powiedzieć dokładnie bo mierzyłem miernikiem przewodności a nie testem i było 217uS.
W załączniku daje spis parametrów wody kranowej z listopada.
Jak sądzicie co bym mógł hodować w tym litrażu i na takiej wodzie? 

.pdf   Listopad 2022.pdf (Rozmiar: 212.92 KB / Pobrań: 15)
10l - Neocaridina davidi “White Pearl„
15l - puste
25l - Grupa hybryd Poecilia wingei x Poecilia reticulata
30l - Puste 
30l - Kotnik do rozmnażania i odchowu (Aktualnie młode Corydoras paleatus)
112l - Grupa Corydoras paleatus i grupa Poecilia wingei
300l - Grupa Poecilia sphenops, grupa Xiphophorus hellerii, 3 pary Amatitlania septemfasciata, grupa Ancistrus sp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Przewodność 208 µS/cm?! Czyżbyś miał wodę z Goczałkowic? Bo tylko z tego źródła wiem, że w Polsce ludzie mogą trzymać kwasolubne ryby na kranie Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(03-01-2023, 10:33 AM)piotrK napisał(a): Przewodność 208 µS/cm?! Czyżbyś miał wodę z Goczałkowic? Bo tylko z tego źródła wiem, że w Polsce ludzie mogą trzymać kwasolubne ryby na kranie Big Grin
U siebie mam ujęcie Goczałkowice raz na jakiś czas, tak mnie to wkurza ale co poradzić takie zarządzanie spółki wodociągowej.. Moja wieś ma swoje studnie z ujęciem wody pitnej i tylko w momentach braku wody w studni otwierają zawory na ujęcie Goczałkowice.

Wysłane z mojego moto g(60) przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości