• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: HAGEN FLUVAL U3 - modernizacja

#1
Hej, czy ma ktoś z Was (lub miał) ten filtr?

Kupiłem sobie do akwarium 98 litrów (80x35x35). Ma być to jedyny filtr. Obsada będzie raczej skromna. Parka apisto i 10-20 małych kąsaczy.
Generalnie pompa ładnie daje, ale zastanawiam się co z wkładami. Jest kasetka na ceramikę i dwie kasetki na gąbki. Oryginalne gąbki są bardzo małe. Zastanawiam się, czy nie wywalić tych dwu bocznych kaset i całą tą przestrzeń wypełnić kawałkiem dociętej gąbki 45 ppi.
Czy moje kombinacje mają sens?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Hej. Miałem starego U2 u siebie. Wywaliłem kasetki, dociąłem gąbkę, żeby chronić wirnik przed jakimiś paprochami, a całą główną komorę zasypałem ceramiką. Spokojnie 150l biologicznie obrabiał, z parką barwniaków i grupą rozpraszaczy jako obsadą. U2 niestety miał za mały przepływ, żeby u mnie być jako jedyny, drugi był cyrkulator z gąbką.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(23-12-2022, 20:04 PM)mimo12 napisał(a): ...dociąłem gąbkę ... całą główną komorę zasypałem ceramiką. 

Pamiętasz jakie to były gąbki? Gdzieś w necie przeczytałem, że 45 ppi będzie ok. Planuję dać dociętą gąbkę, bezpośrednio pod szczelinami wlotu włókninę tak aby cały syf szedł właśnie na nią.
Ceramikę użyłeś oryginalną, czy jakąś inną?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
10 ppi ostatecznie stosowałem, przy 30 i 45 szybko przepływ spadał, bo się zapychały.

Ceramika maxspect bio-sphere i jakaś aqua-coś pod sam sufit. Ja miałem używkę filtr, bez oryginalnej ceramiki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: maskotus
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości