• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Samiec 'inki' kropki na grzbiecie

#1
Samiec Baenschi zaczął mi coś chorować, trwa to jakieś 2 tygodnie. Początkowo te kropki (kłaczki) pojawiały się i znikały (nawet było udane tarło). Zdecydowałem się nareszcie po 2 tyg odłowić parkę do 54L (woda ro) podniosłem temp do 30 stopni i podałem CMF (pomyślałem, że to może początki ospy). Minęły 4 dni od przełowienia i to coś się nieco powiększa.  Odchody nieco śluzowate. Pojawia się to tylko na grzbiecie przy łączeniu z płetwą grzbietową. Ryba nieco apatyczna, ale to może wpływ tego cmf i temperatury podwyższonej? Ktoś ma pomysł co to?


   

   

   

   

   

   

   


Załączone pliki Miniatury
                           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Podgrzanie peruwiańskiej apisto do 30 stopni w momencie gdy ma objawy chorobowe to igranie z ogniem. Wygląda na flexibakteriozę, ale bez potwierdzenia chociażby pod mikroskopem (flexi tworzy specyficzne struktury stąd nazwa gatunkowa columnaris) pewności nie ma. Śluzowate odchody przy wycieńczeniu organizmu przez Flavobacterium mogły być spowodowane chociażby przez namnożenie się bakterii/wiciowców tworzących naturalną florę jelitową, które namnożyły się niekontrolowanie w momencie wahnięcia homeostazy.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 1 polubień od:
  • wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Zapomniałem napisać jakie rezultaty osiągnąłem, próbowałem leczyć nadmanganianem potasu, samica ledwo przeżyła (ale już w pełni zdrowa), samiec padł, całkiem możliwe, że przesadziłem z dawką, woda ciemno fioletowa była.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości