• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: obniżenie pH

#11
Dopóki nie ruszy mi na całość hydroponika będę robił podmiany co 2 tyg 20%. Potem przy dużej ilości roślin powinno być lżej. NO3 w szczycie mam 20mg/l więc tragedii nie ma.
Jakbym chciał topić kasę w akwarystyce to poszedłbym w solniczkę.
Centralsy? Pewnie tak, ale najpierw wężogłowy, potem Jezioro Wiktorii a dopiero potem CA :-)
A co do rachunków to nikt nie przewidział covida i wojny na Ukrainie. Do tego rząd rzuca kłody pod nogi ludziom co chcą sami produkować prąd a i zarządzanie gospodarką wodną leży. Wody Polskie też nie są nieskazitelnie czyste. Rurki co z mniejszych ryb mógłbym dołożyć do boliwijek? Piel. kratkowane?
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Dla dicrossusów za twarda woda- dla nich muszą być zerowe twardości, inaczej to wrak pielęgnic.

Załóż membranę na odpad, odzyskaj więcej wody i spróbuj 2/3 RO dawać.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
I tak zrobię.
Dzięki
===============
Pozdrawiam
damian
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(06-11-2022, 23:06 PM)arribada napisał(a): I tak zrobię.
Dzięki

Z oszczędności to właśnie lej RO zwłaszcza, jak chcesz hydroponike. Pamietaj, że rośliny uprawiane hydroponicznie wymagają spełnienia 3 warunków,
1- PH 6-6.5 inaczej nie będą pobierały składników z wody co spowoduje ich lub stagnację lub powolną śmierć.
2- odpowiednie światło (w sensie długości fali). 
3- papu
Nie zapewnisz- padną, a to strata. W pierwszej kolejności finansowa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
(09-11-2022, 21:44 PM)Darek napisał(a):
(06-11-2022, 23:06 PM)arribada napisał(a): I tak zrobię.
Dzięki

Z oszczędności to właśnie lej RO zwłaszcza, jak chcesz hydroponike. Pamietaj, że rośliny uprawiane hydroponicznie wymagają spełnienia 3 warunków,
1- PH 6-6.5 inaczej nie będą pobierały składników z wody co spowoduje ich lub stagnację lub powolną śmierć.
2- odpowiednie światło (w sensie długości fali). 
3- papu
Nie zapewnisz- padną, a to strata. W pierwszej kolejności finansowa...

Witam, u mnie przy pH 5-6 filodendron rozwijał się znakomicie czerpiąc skaldniki tylko z wody...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Ja napiszę od siebie -
Z uprawą stricte hydroponiczną niewiele u mnie jest do czynienia, natomiast rośliny rosną sobie po prostu w zbiorniku. Zakres m jaki udało się zmierzyć u mnie wynosił pH 6 - 3.7
Z roślin nawodnych jakie mam u siebie - występują:
pieprznica
monstera micky mouse
i giganta.
Okresowo nad wodę wychodzi hydrocortyle leucocephala
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
No u mnie w różnych hydroponikach rośliny rosły i od pH 4 z groszem do ponad 8, widocznie nie doczytały zasad uprawy  [Obrazek: rotfl.gif]

Widziałem nawet monstery w hydro w Tanganice- może nie mają tak dobrych przyrostów jak w kwaśniejszej wodzie, ale i tak robią robotę i rosną bezproblemowo przez lata
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Skrzydłokwiaty, chociaż ktoś z sokolim okiem dojrzy po lewej może jakiś filodendron. Czy pH 7 czy 6,5 nie robi im różnicy, za to brak potasu i mikroelementów owszem bardzo im nie pasuje. Azot i fosfor, żrą ze zbiornika w końcu , po to są - potas i mikroelementy 1x tydzień. Światło 2x Chiński reflektor LED w teorii 6500 kelwinów - każdy po 20W. Czyli moje jaku u @Papja
Dla oddania skali - zbirnik poniżej 200 długi 60 wysoki.


Załączone pliki Miniatury
   
[-] Post robert_gorajski otrzymał 1 polubień od:
  • mimo12
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości