• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [256+256] Tanganika

#1
Cześć,
Zbiornik nr 1 - 80x80x40 - 256l
Filtracja:
- JBL e900
Ogrzewanie:
- 150W
Oświetlenie:
- 20W naświetlacz led 6500K (będzie zmienione na power led DIY, aby paracyprichrimisy wyglądały jak należy)
Wystrój:
- piach 0,4-0,8mm i 0,8-1,4mm, serpentynit
Obsada:
Paracyprichromis nigripinnis 3+6
Lamprologus brevis 2+3
Lamprologus multifasciatus 2+4
6x maluchy Alto
1x Julidochromis ornatus
1x Lamprologus caudopunctatus - młody

Zbiornik nr 2 - 80x80x40 - 256l
Filtracja:
- 2x kamień filtrujący z ceramiką i gąbką na głowicach 750 i 400l/h
Ogrzewanie:
- 150W
Oświetlenie:
- 20W naświetlacz led 6500K
Wystrój:
- piach 0,4-0,8mm i 0,8-1,4mm, kamienie filtrujące, kilka otoczaków z pola
Obsada:
1+3 Telmatochromis temporalis (plus tymczasowo 1 ryba w kotniku)

Fotki:
1. Stoliki z buku 40mm skręcone na kątowniki ciesielskie, zaimpregnowane olejem lnianym
2. Docelowe ustawienie zbiornika w rogu pokoju
3-4. Widok z daleka
5-7. Akwarium nr 1
8-9. Akwarium nr 2
10-15. Ryby ze zbiornika 1
16-26. Ryby ze zbiornika 2 - walka temporalisów po próbie wprowadzenia dwóch samców.
Ryby są całe i zdrowe, ale ze względu na ostre zęby, konsekwencje walk są bardzo poważne i cały czas należy monitorować stan zdrowia ryb.


Załączone pliki Miniatury
                                                                                                       
[-] Post LukaszW85 otrzymał 13 Lubię to od:
  • -KUBA-, darianus, dzikakuna, hubar, mimo12, pako, Papja, piotrK, Ruki, takro, tazat, Theng, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Bardzo klimatyczne zbiorniki, mam duuuży sentyment do tego biotopu
Ale pod tym skosem to aż się prosi żeby zrobić takiego jamnika na całą długość

Wysłane z mojego SM-A225F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Bardzo ładne wykorzystanie skosu, ale widzę miejsce na więcej akwariów  [Obrazek: rotfl.gif] . No i stoliki bardzo estetyczne- fajnie, że ludzie w PL przekonują się do drewna- do mniejszych zbiorników naprawdę nie trzeba robić czołgu z metalu.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(26-10-2022, 10:35 AM)Limak86 napisał(a): Ale pod tym skosem to aż się prosi żeby zrobić takiego jamnika na całą długość [Obrazek: emoji38.png]
Miał być 2m zbiornik, ale ciężko byłoby go wnieść ze względu na wąską klatkę schodową. Mam nawet gotowy stelaż pod zbiornik 200x50x50 lub po odwróceniu na 200x80x50 [Obrazek: haha.gif]
Przy jamniku.... hmmm, 4 akwaria 150x50x40cm by weszły, ale obsługa byłaby bardzo niewygodna.
Ile razy przywaliłem głową w skos zanim się nauczyłem, że trzeba uważać... dobrze że regipsy miękkie  [Obrazek: haha.gif]
 
(26-10-2022, 10:37 AM)Papja napisał(a): Bardzo ładne wykorzystanie skosu, ale widzę miejsce na więcej akwariów  [Obrazek: rotfl.gif] . No i stoliki bardzo estetyczne- fajnie, że ludzie w PL przekonują się do drewna- do mniejszych zbiorników naprawdę nie trzeba robić czołgu z metalu.

Zmieści się dużo, długość pokoju to ponad 6m, ale póki co 5 zbiorniczków mi wystarczy (2 na dole, 3 na górze), tym bardziej, że dalej nie zrobiłem łazienki u góry i z wiadrami biegam z dołu. 
Stolik wytrzyma dużo więcej, niż 300kg. Jeden stolik waży ponad 72kg (teoretyczna waga drewna wg zamówienia), jest naprawdę solidny.
Ja drewno bardzo lubię, bukowe blaty 40mm mam pod dużymi akwariami (750 i 725l), w kuchni, dębowe trafiły nawet do sypialni na komodę, stoliki nocne i na bok szafy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(26-10-2022, 10:37 AM)Papja napisał(a): No i stoliki bardzo estetyczne- fajnie, że ludzie w PL przekonują się do drewna- do mniejszych zbiorników naprawdę nie trzeba robić czołgu z metalu.

Tu mamy za to czołg z drewna xD

Mimo heheszków rozumiem skąd takie wykonanie, materiał mocny, estetyczny i konstrukcja prosta.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
No pod takie szkło to by wystarczyły 4 nóżki z kantówki sosnowej na rogach akwarium skręcone tak, żeby się nie rozjechały, ale domyślam się, że te stoliki mają też robić za wystrój pokoju
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(26-10-2022, 17:31 PM)el_polako napisał(a): Tu mamy za to czołg z drewna xD
Też tak myślę  [Obrazek: haha.gif]
 
(26-10-2022, 17:31 PM)el_polako napisał(a): materiał mocny, estetyczny i konstrukcja prosta.
Dokładnie, poza tym skręcenie dwóch stolików zajęło mi godzinę, na każdy użyłem po 8 kątowników i 64 wkręty. 
3-krotne olejowanie zajeło mi max 2h. 
 
(26-10-2022, 20:02 PM)Papja napisał(a): domyślam się, że te stoliki mają też robić za wystrój pokoju
Dokładnie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Fotki filtrów DIY z kamieni z zaprawy szybko schnącej były już w innym temacie, ale myślę, że warto je tu także wkleić.
Kamienie dostałem, samemu próbowałem wykonać podobne, ale nie bardzo mi to wychodziło (forma + "odlew")
Każdy jednak może spróbować, instrukcje znajdziecie w google wpisując "sztuczny kamień filtracyjny".


Załączone pliki Miniatury
                   
[-] Post LukaszW85 otrzymał 2 Lubię to od:
  • piotrK, Theng
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
W zbiornikach zbyt wiele się nie zmienia.
W jednym obsada 2+3 temporalis, udało się pogodzić dwa samce na dnie 80x80!
W drugim duuuża kolonia multi, 5x brevis, 5 młodych Alto (do przeniesienia) i 6 młodych paracyprichromisów.


Załączone pliki Miniatury
                                               
[-] Post LukaszW85 otrzymał 6 Lubię to od:
  • -KUBA-, Bernard, darianus, dzikakuna, piotrK, Ruki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
W zbiornikach niewiele się zmienia, wszytko stabilnie, bez żadnych niespodzianek.
Obsada w zbiorniku po lewej to multiki, 4 brevisy, 5 podrostków paracyprichromisów, 4 młode Alto gold head.
Obsada zbiornika po prawej to similisy, 1+1 Alto mandaryn, calliurusy (w tym 4 pięciolatki), kilka maluchów paracyprichromisa. 

Zdjęcia ryb z drugiego zbiornika.


Załączone pliki Miniatury
                                       
[-] Post LukaszW85 otrzymał 8 Lubię to od:
  • -KUBA-, dzikakuna, mimo12, piotrK, Ruki, tazat, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości