• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: CA 100x50x35 pielęgnice

#1
Wink 
Witam towarzystwo. Poszukuję jakiegoś ciekawego kontaktu i doradztwa, jakie pielęgnice wybrać do swojego akwarium. Uwzględniając względna agresję i chęć hodowania z nimi jakiś wiekszych żyworódek. Jakby ktoś mial na zbyciu jakis ciekawy gatunek, nawet dorosła dobraną parę chętnie rozważę. Dodatkowo proszę o jakieś ciekawe doradztwo.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Kilka gatunków masz do wyboru, od sztampowych meek, zeberek czy miodówek, po rzadsze ryby takie jak Amatitlania nanolutea, A. myrnae czy przy odrobinie szczęścia niektóre gatunki Thorichthys.

Ja mam na zbyciu sporo młodych Amatitlania septemfasciata (zdjęcia/filmiki w prezentacjach), rzadsze a moim zdaniem ładniejsze niż A. myrnae. W akwarium tej wielkości (rozumiem, że dno ma 100x50) mógłbyś zacząć od grupy młodych (Na pewno z czasem zostałaby tylko para.) w połączeniu z którymiś z dzikich piękniczek, ale odradzam od razu poecilia salvatoris, bo chyba są dla nich za delikatne. Lepiej coś większego, np. molinezje żaglopłetwe albo coś w ten deseń.

A jak chcesz łagodniejsze ryby to miodówki, bo możliwe że nawet nie musiałbyś ich redukować.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dziękuję Piotrze za odpowiedź. Waham się miedzy Nanolutea, Meeka, Panamensis, Miodowymi a nawet Kaana lub Cryptoheros Hondurian. Napisz do mnie PW proszę jak bedzies mial chwilę bo mam parę pytań.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Żadnych PW! Ładnie proszę mi to rozwijać temat na forum, niech zostanie coś dla potomnych. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Ja torchę przewrotnie niż PiotrK napisze. Lubie ten rozmiar zbiorników, mam regał z czteroma takimi. W takim zbiorniku bez problemu trzymałem P. salvatoris z Thorichthys czy Amatitlania, to nie są małe ryby. Za to uważam żagłopłetwą za dużą do takiego zbiornika.

artur_89 nie wiem z skąd jesteś, ale mam na wydanie 8 szt młodych miodówek. Jakbyś był chętny daj znać.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(06-10-2022, 13:38 PM)Ruki napisał(a): Żadnych PW! Ładnie proszę mi to rozwijać temat na forum, niech zostanie coś dla potomnych. Wink
@artur_89 dokładnie tak, pisz co ci przyjdzie do głowy tutaj, chętnie odpiszę ja albo ktoś inny Smile

(06-10-2022, 14:49 PM)Zimna Zośka napisał(a): Za to uważam żagłopłetwą za dużą do takiego zbiornika.
No tak, chyba z żaglopłetwymi trochę się zagalopowałem Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Jak dobrze wszystko pójdzie w następnym tygodniu trafi do mnie grupka Nanolutea. Jednak ich kolor oraz poruszanie się po zbiorniku przebija konkurencje i chyba nie są aż tak agresywne. Tak czy siak zapewne zostanie jedna para, no chyba że będzie jakiś cud i wytrzymają ze sobą w większej ilości. Dodatkowo prawdopodobnie zawitają również dzikie mieczyki. Chciałbym żeby wszystko zostało wpuszczone w jednym czasie do zbiornika.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(06-10-2022, 14:49 PM)Zimna Zośka napisał(a): artur_89 nie wiem z skąd jesteś, ale mam na wydanie 8 szt młodych miodówek. Jakbyś był chętny daj znać.

Dziękuję za propozycje. Kurde niby ładne żółte, ale coś mi w nich nie pasuje. Każda oglądana na necie różni się od siebie. Czy tak ma być? Czy to jakieś wady z ciekawości zapytam? Niektóre są wręcz paskudnej urody, pociemniałe, a niektóre przepiękne żółte. Budowa ciala tych ryb do mnie nie przemawia. Brałem je pod uwagę ze względu na w miarę łagodny charakter, ale z drugiej strony taka grupa zdemolowała by to akwarium.

Ps. Jestem z Jaworzna.
[-] Post artur_89 otrzymał 1 polubień od:
  • darianus
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(06-10-2022, 19:18 PM)artur_89 napisał(a): Ps. Jestem z Jaworzna.
To wpadaj na spotkanie Górnośląskiego Stowarzyszenia Akwarystów, Restauracja Parkowa, Przyszowice (k. Gliwic), w tą sobotę o 16:00 Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Co do wyboru ryb, nie dziwie się, nano są naprawdę ładne. Ale ale Piotrek dobrze prawi wpadaj na spotkanie GSA Smile
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości