• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Tanganika po dłuższym przestoju jako akwarysta.

#31
(24-01-2023, 14:21 PM)Ruki napisał(a): Zapraszam do mnie, zobaczysz 8 akwariów gdzie poziom NO3 jest zerowy. Wink

Zerowy według testów akwarystycznych czy miałeś dostęp do dokładniejszych metod? Jestem ciekawy.

Dodam że mocno obciążony zbiornik też może mieć zerowe no może inaczej niemierzalne stężenia NO3. Określiłbym to tak że hmmm jego produkcja jest zrównana z tym co jest w stanie go zaabsorbować, czyli roślinami i bakteriami w podłożu lub filtrze/ denitryfikatorze oraz glonami. Nie będę kolejny raz przytaczał jak to mi się udało. Nadmienię tylko że skubanie glonów przez żyworódki było chyba istotne, glony ciągle rosły a nie drażniły oka.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(24-01-2023, 18:26 PM)el_polako napisał(a):
(24-01-2023, 14:21 PM)Ruki napisał(a): Zapraszam do mnie, zobaczysz 8 akwariów gdzie poziom NO3 jest zerowy. Wink

Zerowy według testów akwarystycznych czy miałeś dostęp do dokładniejszych metod? Jestem ciekawy.

Niemierzalny dla testów akwarystycznych, średnio mi się chce wydawać kasę by udowodnić że jakieś azotany jednak istnieją przy 2 rybach w 100 litrach. Wink

U mnie w akwariach jeszcze wsadzone jest Epipremnum, którego pędy miewają czasem 3-4 metry. To dopiero wyciąga azot z wody!
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(21-01-2023, 10:09 AM)el_polako napisał(a): Obecnie ten sam zbiornik 5 sztuk G. staindachneri i glonów jest bardzo mało, rośliny rosną stosunkowo wolno i regularnie wracają sinice.

Niestety to normalne w tego typu zbiornikach. Rośliny nie mają pożywienia i nie są również w stanie pożreć nadmiaru fosforanów. Ciekawe czy hydroponika pomogłaby w szybkim zbijaniu poziomu fosforanów?
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości