• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Thorichthys aureus

#11
A żyją jeszcze? Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(06-11-2022, 15:33 PM)Ruki napisał(a): A żyją jeszcze? Big Grin
Nie widziałem klepsydry więc pytam Big Grin

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Żyją, żyją i mają się dobrze, nawet już nie boją się C. spilurus jak wcześniej (na początku na wszelki wypadek często pływały przy powierzchni, żeby nie dostać wpiernicz jak od cutteri) ale ani jeden ani drugi gatunek jakoś nie garnie się do tarła.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Cześć, a tu moje Thorichthys aureus rio gracias a dios.
Młodziaki mam ich 5 sztuk, przyjechały do mnie 18 października. Jak na razie niewiele mogę o nich powiedzieć, wydaje mi się, że są 3 samce i 2 samice. Było 3+3, ale jedna nie przeżyła niestety transportu.


Załączone pliki Miniatury
           
[-] Post ravciuu otrzymał 4 Lubię to od:
  • mimo12, Papja, piotrK, stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Fajnie że jakaś nowa forma z CA zawitała na forum. Na wstępie nie pocieszę cię, ale u mnie te ryby nie przetrwały. Proponuję mocno ograniczyć karmienie białkiem zwierzęcym i trzymać się z daleka od granulatów. Głównie płatki roślinne, bo inaczej mogą jedna po drugiej dostać bloatu. Niestety niektóre centralsy tak mają, a zwłaszcza podatne są tutaj Thorichthys.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
(10-11-2023, 18:49 PM)piotrK napisał(a): Fajnie że jakaś nowa forma z CA zawitała na forum. Na wstępie nie pocieszę cię, ale u mnie te ryby nie przetrwały. Proponuję mocno ograniczyć karmienie białkiem zwierzęcym i trzymać się z daleka od granulatów. Głównie płatki roślinne, bo inaczej mogą jedna po drugiej dostać bloatu. Niestety niektóre centralsy tak mają, a zwłaszcza podatne są tutaj Thorichthys.
Dzięki wielkie za dobrą radę ? na pewno zastosuję, aby było wszystko w porządku. Razem z nimi przywędrowały Thorichthys pasionis laguna nich, ale te już są na forum.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
(10-11-2023, 19:18 PM)ravciuu napisał(a):
(10-11-2023, 18:49 PM)piotrK napisał(a): Fajnie że jakaś nowa forma z CA zawitała na forum. Na wstępie nie pocieszę cię, ale u mnie te ryby nie przetrwały. Proponuję mocno ograniczyć karmienie białkiem zwierzęcym i trzymać się z daleka od granulatów. Głównie płatki roślinne, bo inaczej mogą jedna po drugiej dostać bloatu. Niestety niektóre centralsy tak mają, a zwłaszcza podatne są tutaj Thorichthys.
Dzięki wielkie za dobrą radę ? na pewno zastosuję, aby było wszystko w porządku. Razem z nimi przywędrowały Thorichthys pasionis laguna nich, ale te już są na forum.

Zdecydowanie wrzuć T. pasionis w odpowiednim wątku, bo nie ma o nich za wiele informacji, a Laguna Noh to ich najładniejsza forma.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
[-] Post piotrK otrzymał 1 polubień od:
  • sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Pierwsze zaloty. Nic z tego nie będzie, ale fajnie z dala zaobserwować.
Ona składa, a „on” na bieżąco zjada.


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(10-11-2023, 19:18 PM)ravciuu napisał(a):
(10-11-2023, 18:49 PM)piotrK napisał(a): Fajnie że jakaś nowa forma z CA zawitała na forum. Na wstępie nie pocieszę cię, ale u mnie te ryby nie przetrwały. Proponuję mocno ograniczyć karmienie białkiem zwierzęcym i trzymać się z daleka od granulatów. Głównie płatki roślinne, bo inaczej mogą jedna po drugiej dostać bloatu. Niestety niektóre centralsy tak mają, a zwłaszcza podatne są tutaj Thorichthys.
Dzięki wielkie za dobrą radę ? na pewno zastosuję, aby było wszystko w porządku. Razem z nimi przywędrowały Thorichthys pasionis laguna nich, ale te już są na forum.

Skąd masz pasionis? Poluje na nie od jakiegoś czasu.
540L - SA
540L - Malawi
540L - SA 
480L - Malawi 
480L - CA 
300L - CA - Amatitlania nanolutea F2
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Podejrzewam, że od Tillmanna
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości