• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: 60x60x60 tanganika

#1
A oto mój nowy nabytek 60x60x60 opti, chce wsadzić muszlowce zastanawiam się nad meeli plus alto shell,. Chyba że macie inne ciekawe pomysly.
Fitracja kubeł plus wewnętrzny filtr
Grzałka Aquael zewnętrzna
Oświetlenie Led chińczyk
No i resztę to widać pach z castorama kamienie otoczaki i muszle


Załączone pliki Miniatury
           
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Moim zdaniem troszkę bez sensu taka wysokość przy tak zaplanowanej obsadzie. Wszystko się będzie działo na dolnych 20-30cm a cała góra pusta.
Ja bym tutaj zrobił inaczej - przy tylnej szybkie zrobił konstrukcję skalną sięgającą tak co najmniej do 40 a lepiej do 50 cm wysokości zbiornika. Jako obsadę dał mały gatunek naskalnika + muszlowca (gatunek wedle uznania), przy odpowiednim doborze gatunków to nawet 2 gatunki muszlowca by pasowały.
Połączenie naskalniki + muszlowce daje masę ciekawych interakcji a ponadto dużo więcej będzie się działo także w wyższych partiach zbiornika.

Wysłane z mojego SM-A225F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
[-] Post Limak86 otrzymał 2 Lubię to od:
  • piotrK, Ruki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Mała aktualizacja. A co do wysokości akwarium, takie akurat znalazłem na olx ktoś oddawał to przygarnolem.


Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Już lepiej to wygląda. Ja bym poszedł jeszcze wyżej ze skałami (tylko trzeba by je już kleić dla spokojności ) to byłoby jeszcze lepiej.

A plan na obsadę skonkretyzowany już?

Wysłane z mojego SM-A225F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dziś wpadły pierwsze ryby ALTOLAMPROLOGUS COMPRESSICEPS MANDARIN F1. Jak ryby się trochę zaadoptują to porobię fotki, a jutro będą muszlowce neolamprologus meeli F0.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Moim zdaniem, z tym Alto to przeginka w tej wielkości akwa. To nie shelle, jak dobrze patrzę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Ja dla alto mają sporo miejsca w niektórych artykułach tymaja w zwykłej 120l tu jest 200l a pływać mają gdzie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Nieważny jest litraż, ważna powierzchnia dna i wymiary akwarium.
Altolamprologusy rosną powoli, Twój zbiornik na ten moment jest wystarczający (zapewne kupiłeś niewielkie sztuki?), jednak docelowo ryby osiągają nawet 15cm i nie mogą pływać na dnie 60x60 (mam tej wielkości compressicepsy i calvusy).
Jako że zwykle jest to dość spokojna ryba, dobrana para, a nawet harem może pływać w standardowych 160l.
Kupiłeś zaledwie dwie sztuki, obserwuj ryby, bo bywają okrutne w stosunku do słabszych Alto jak i dla ryb, które wpływają w ich ulubione lokalizacje.
Podobnie jak Ty, miałem 2 mandarynki ale na dnie 80x80cm.
Silniejsza sztuka dość mocno męczyła słabszą, a także polowała na wszystko, co wpłynęło w kamienie (m. in. na ponad dwukrotnie mniejsze Alto gold head i black, które dostałem jako gratisy).
Zostały więc przeniesione do znacznie większego zbiornika z innymi, większymi Alto.
Czasami można trafić na bardzo agresywne ryby, które potrafią wyeliminować całe stado nawet pomimo dużej ilości kryjówek czy ilości osobników.
Dostałem kiedyś od kumpla taką rybę, wykosiła u Niego wszystkich ziomków, u mnie jest potulnym barankiem a w hierarchi stoi niżej, niż osobniki podobnej wielkości.
Bardzo dobrą kryjówką dla młodych, słabszych osobników są muszle ryssota, które masz w akwarium.
Z mojego doświadczenia wynika, że ryba, która schroni się w takiej muszli, nie jest atakowana, pomimo że silniejszy osobnik ma taką możliwość.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(28-09-2022, 10:23 AM)LukaszW85 napisał(a): Nieważny jest litraż, ważna powierzchnia dna i wymiary akwarium.
Altolamprologusy rosną powoli, Twój zbiornik na ten moment jest wystarczający (zapewne kupiłeś niewielkie sztuki?), jednak docelowo ryby osiągają nawet 15cm i nie mogą pływać na dnie 60x60 (mam tej wielkości compressicepsy i calvusy).
Jako że zwykle jest to dość spokojna ryba, dobrana para, a nawet harem może pływać w standardowych 160l.
Kupiłeś zaledwie dwie sztuki, obserwuj ryby, bo bywają okrutne w stosunku do słabszych Alto jak i dla ryb, które wpływają w ich ulubione lokalizacje.
Podobnie jak Ty, miałem 2 mandarynki ale na dnie 80x80cm.
Silniejsza sztuka dość mocno męczyła słabszą, a także polowała na wszystko, co wpłynęło w kamienie (m. in. na ponad dwukrotnie mniejsze Alto gold head i black, które dostałem jako gratisy).
Zostały więc przeniesione do znacznie większego zbiornika z innymi, większymi Alto.
Czasami można trafić na bardzo agresywne ryby, które potrafią wyeliminować całe stado nawet pomimo dużej ilości kryjówek czy ilości osobników.
Dostałem kiedyś od kumpla taką rybę, wykosiła u Niego wszystkich ziomków, u mnie jest potulnym barankiem a w hierarchi stoi niżej, niż osobniki podobnej wielkości.
Bardzo dobrą kryjówką dla młodych, słabszych osobników są muszle ryssota, które masz w akwarium.
Z mojego doświadczenia wynika, że ryba, która schroni się w takiej muszli, nie jest atakowana, pomimo że silniejszy osobnik ma taką możliwość.
Wiesz co może mój błąd ale nie napisałem że to dobraną mnożącą się para, aktualnie wsadziłem je do tego akwarium ale zamierzam wsatoc 500l bo niestety moje ostatnio pękło tak jak pisałem. W poprzednich postach. Dlatego narazie popływają tu i zobaczę będę narazie je obserwował. Mają samiec 12cm samica 8cm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Tanganika nocą


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości