• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: OCALIC OD ZAPOMNIENIA, czyli wykopaliska w antykwariatach...

#31
(06-05-2012, 12:11 PM)Killifish napisał(a): Co myslicie o pomysle aby powstala Biblioteka Cichlidae.pl ? ....................
Co myslicie?
Jesli sie temat rozwinie, to go wydzielimy.

Lepiej wydzielić od razu Smile
Ten temat jest sentymentalny, w osobnym można stworzyć swoista bazę biblioteczną, a w miarę rozwoju może co poniektórzy zechcą wymieniać się woluminami na czas "czytania".
Ja wraz z Małżonką (za Jej inicjatywą Smile ) bawimy się w wymianę książek na portalu www.finta.pl. Rewelacyjna sprawa gdy chce się jedynie przeczytać książkę bez chęci jej posiadania i wracania do niej. Oczywiście po kilkudziesięciu podmiankach część książek zagościła u Nas "pod strzechą" na zawsze Smile
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
(05-05-2012, 22:25 PM)Killifish napisał(a): Z mchami postaram sie pomoc, popytam znajomego specjaliste i bede mial na oku, w moich poszukiwaniach.

bardzo dziękuję za pomoc w tym temacieSmile.

Jeżeli zas chodzi o pomysł stworzenia biblioteczki to ja uważam że jest to bardzo dobry pomysł ponieważ bardzo ułatwi nam rozeznanie co w "trawie piszczy"Wink

Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
popieram pomysł całkowicie, zdjęcie okładki i krótki opis każdej pozycji Tongue tylko proszę nie mylić pojęć bo forum jest bez ograniczeń wiekowych Wink

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Killi, jest to bardzo dobry pomysł Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Filip z tymi fotkami to ambitnie pojechales, ale pomysl dobry. Na ta chwile mysle o bazie na zasadzie przypisow bibliograficznych a do formy fiszek rzeczowych dojdziemy. Heurystyka akwarystyczna to mila odmiana bedzie od tej czysto historycznej.

Filip, bo zaczne sie bac wspolnego namiotu Wink

Widze, ze to wypali, zatem chetnych poprosze o liste swoich pozycji w tym temacie i info na PW albo na forum czy zgadzacie sie, by pozycje wasze znalazly sie w Bibliotece Cichlidae.pl. Mysle, ze taki zbior, pozwoli uchronic przed zapomnieniem te ksiazki.

Prosze, aby pozycje byly opisane zgodnie ze swiatowa metodyka archiwistyczna:

Autor (Nazwisko pierwsze a po przecinku Imie - moze byc inicjal) : Tytul . Wydawnictwo, Miejsce , Rok wydania.

Przyklad:

Lorec, Z. : Akwarium slodkowodne. Ksiaznica-Atlas, Lwow-Warszawa, 1936.

Vierke, Jorg: Labyrinthfishe. Arten, Haltung, Zucht. Kosmos-Verlag, Stuttgart, 1986.

Jesli ktos ma w innej formie to poprawie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Dzis zdobylem ksiazke :

Walles, M. F. : Drobne zwierzeta w akwarium. Nasza Ksiegarnia, Warszawa, 1956.
za cale 6 zl. Big Grin

Rozpoczynam prace nad Biblioteka Cichlidae.pl, mysle, ze w poniedzialek powstanie osobny temacik. Jesli ktos ma jakies ksiazki, ktore sie nie pojawily, to bardzo prosze pisac, w tym temacie.

Filas, dogrzebales sie do czegos na tym strychu?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(11-05-2012, 19:55 PM)Killifish napisał(a): Dzis zdobylem ksiazke :

Walles, M. F. : Drobne zwierzeta w akwarium. Nasza Ksiegarnia, Warszawa, 1956.
za cale 6 zl. Big Grin

bardzo fajna książeczkaSmile. Warto ja mieć.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Ja się wychowałem na "Słodkowodne Ryby Akwariowe" śp. Stefana Kornobisa. Ileż to czasu poświęciłem jako mały gnojek na wyobrażaniu sobie jak mogą wyglądać te pielęgnice z rycin. Jestem przekonany, że to właśnie ta książka przeczytana setki razy zaszczepiła we mnie miłość do tych ryb Smile

K-Pon, dzięki za cynk z tą stronką, ciekawa sprawa Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Zamknęli mój ulubiony antykwariat. Jestem zniesmaczony Sad

Pracuje nad uaktualnienien Biblioteki Cichlidae.pl.

Jednocześnie zwracam się z prośbą do Forumowiczów: Możecie podsyłać na PW wszelką literaturę obcą, która posiadacie, ponieważ planuje osobny temat na literaturę akwarystyczną w językach obcych. Zasady prezentacji pozycji są w poście #35.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Zainsporowałeś mnie, abym zrobił spis swojej biblioteczki....
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości