• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: OCALIC OD ZAPOMNIENIA, czyli wykopaliska w antykwariatach...

#41
Liczę, że się z nami nią podzielisz Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Zamówiłem kilka nowych pozycji do mojej biblioteczki, ale już mogę podesłać mój spis.
Niestety na kilka perełek muszę czekać do Bożego Narodzenia (koszt wysyłki przewyższa sentymentalną i rynkowa wartość książek Tongue ).
Bardzo późnym wieczorem wyślę mój mały spis literatury polskiej i obcej dot. akwarystyki.
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Nie wiem czy znacie, więc zapraszam do bazy literatury akwarystycznej: www.akwariat.pl
Mam też ogromną prośbę o dodawanie pozycji akwarystycznych które znajdują się w Waszych biblioteczkach a których nie ma jeszcze w bazie. Zachęcam do pisania recenzji i korzystania z akwariatowego miniforum.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
(23-08-2012, 14:22 PM)kozik napisał(a): Nie wiem czy znacie, więc zapraszam do bazy literatury akwarystycznej: www.akwariat.pl
Mam też ogromną prośbę o dodawanie pozycji akwarystycznych które znajdują się w Waszych biblioteczkach a których nie ma jeszcze w bazie. Zachęcam do pisania recenzji i korzystania z akwariatowego miniforum.

Wg mnie świetnie zrealizowany projekt Smile A takich brakuje w naszym akwarystycznym światku. Brawo!
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
(06-09-2012, 11:43 AM)Topielec napisał(a): Wg mnie świetnie zrealizowany projekt Smile A takich brakuje w naszym akwarystycznym światku. Brawo!

Dzięki za dobre słowa. Projekt jest młody, więc jeszcze raz bardzo zachęcam do dorzucania swoich akwarystycznych zbiorów. Tylko wspólnie jesteśmy w stanie stworzyć rzeczywiście przekrojową bazę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Przebijam!

A. Taborski, J. Landowski, K. Gabryś; "Akwarium", Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, Warszawa 1957

Amanda O'Neil; "Złoty Przewodnik, Jak Opiekować się Złotymi Rybkami", Interpret Publishing Ltd. 2004 (wydanie polskie Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk - Inwestycje Sp. z o.o.)

<bardzo fajna broszurka, w której nie brak różnych baboków mówi jednak o pewnych podstawowych rzeczach właściwie. Próżno szukać analogicznej publikacji w typowo polskich tytułach. Rzecz jasna jest daleko w tyle za innymi zagranicznymi>


Ulrich Shliewen; "Ryby akwariowe", Hachette Livre Polska sp. z o.o., Warszawa 2004

Peter W. Scott; "Wszystko o Akwarium", MUZA SA, Warszawa 1998

<w tej książce jest literówka, która tylko niektórych bardzo denerwuje, mianowicie Cichlasoma mekki co daje pielęgnicę Mekka (nazwa zdecydowanie ładniejsza i bardziej wchodząca w ucho acz nie poprawna). Analogiczna literówka do literówki Theraphosa leblondi zamiast Theraphosa blondi w przypadku ptasznika goliata.>


Dick Mils; "101 praktycznych porad, Ryby Akwariowe", Wiedza i Życie, 1997

<dodaję bo autor znalazł się we wcześniejszych wpisach, znany jest też z innych akwarystycznych publikacji. Zdjęcia będące w tej publikacji znajdują się też w publikacji Wszystko o Akwarium.>

Póki co to tyle. Oby było w przyszłości więcej znalezisk Wink

Smile
Rolleyes Central America Buzki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
może nie po polsku ale dla mnie cenny nabytek:

H.J. Franke Handbucher der WELS KUNDE. 1 wydanie 1985r. - opisy sumowatych. Zdjęć nie za dużo, ale są świetne rysunki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości