• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Łączenie labiryntowców w jednym zbiorniku (650L).

#1
Witam
Planuję nową odsłonę swojej 650tki. Malawi po 3 latach zbliża się ku końcowi.
W związku z tym jednym z moich pomysłów jest zrobienie akwarium dla kilku gatunków labiryntowców z Azji południowej plus oczywiście jakieś inne towarzyszące rozpraszacze itp.

Myślałem nad czymś takim:
- 10-12 sztuk gurami perłowe Trichopodus leerii
- 10 sztuk pretnika karłowatego Trichogaster lalius
- 10 sztuk pretnika miodowego Trichogaster chuna
- 20 sztuk skrzeczyka karłowatego Trichopsis pumila (lub po 10 karłowatego i pręgowanego)
- opcjonalnie 10 sztuk bojownika, jakiś gatunek akceptujący wyższe pH... np bezbronny?
[Bałem się w ogóle proponować tutaj gurami dwuplame bo bardzo mi się podoba, jednak naczytałem się o jego dużej agresji, w odróżnieniu od powyższych gatunków]

Generalnie akwarium z korzeniami w kształcie korzeni drzewa (wiem że troszkę masło maślane ale chyba wiecie o co mi chodzi) podwieszone nad taflą wody, obrośnięte przy tafli epifitami plus rośliny pływające. Na dnie otoczaki różnej wielkości (jak w moim 160L strumieniu) i jeśli się uda to kilka gatunków kryptokoryn żeby stworzyć nieco gąszczu i bezpiecznego miejsca dla ryb.
Woda średnio twarda o pH ok 7. Zasadniczo nie black water ale jak korzenie coś puszczą i nadadzą kolor to walczyć z tym nie będę

Jak Wam się to widzi w ogóle? Jakieś uwagi albo zastrzeżenia?
Chętnie posłucham opini lub ulepszenia koncepcji.
Mam jeszcze inne pomysły na ten zbiornik ale najpierw chciałbym porozmawiać o tym pomyśle

Wysłane z mojego SM-A225F przy użyciu Tapatalka



Wysłane z mojego SM-A225F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Labirynty Azji południowej...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
Łączenie labiryntowców w jednym zbiorniku (650L). - przez Limak86 - 24-08-2022, 15:30 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości