• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Łączenie labiryntowców w jednym zbiorniku (650L).

#11
(25-08-2022, 08:43 AM)mimo12 napisał(a): Małe gatunki bocji.
Jeśli akwarium by poszło w stronę strumienia zamiast wody stojącej, to pojawiają się też inne opcje, np. Schistura, przylgi, babki, itd.
Kupiłem kilka bocji karłowatych do swojego 160L strumienia w którym pływa stadko sumików szklistych. Musiałem je eksmitować bo podgryzały sumiki (jednego ma śmierć), obawiam się że z wolnopływającymi labiryntami byłoby podobnie

Jeśli ta wizja akwarium w ogóle ruszy to i tak pewnie trafi tam grupka przylg i garra flavatra które mam od dawna w 160L, a które będzie również zmieniane obsadowo.
Ale myślałem że można tutaj dać coś bardziej pasującego do "klimatu" labiryntowców.

Wysłane z mojego SM-A225F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Labirynty Azji południowej...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
A co sądzisz o Trichopodus pectoralis? Mała grupka i jakieś brzanki?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Może coś łagodnego do nich? Trzebaby odpowiednio dobrać brzanki charakterem i parametrami, a ich zachowania mogą być różne. To chyba najspokojniejsze gurami, stąd taka sugestia.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Mam teraz malawi z 16-18 cm pyszczakami. Dlatego chciałem teraz pójść w mniejsze ryby, max 10 cm.
Myślałem o takiej konstrukcji obsady na pograniczu zupy rybnej - kilka gatunków o różnej wielkości, kształcie i barwach... taki mix w większym zbiorniku jakim jest 650L wydaje mi się atrakcyjną opcją... Wykorzystanie gatunków zazwyczaj będących elementem obsad do dużo mniejszych zbiorników ale tutaj w większej liczbie. Chciałbym zobaczyć przykładowo jak będzie działało stadko gurami czy pretników (a nie para czy harem jak to zazwyczaj bywa), ciekawią mnie relacje międzygatunkowe i zachowania drobnych rozpraszaczy, które będą miały trochę miejsca gdzie się ukryć, gdzie rozpłynąć (a nie raptem 60 czy 80 cm zbiornik jak zazwyczaj).
Ponadto chciałbym uzyskać miły dla oka efekt dla "osób postronnych i domowników" dla których kolor i różnorodność znaczy więcej niż obserwacje jakiegoś nietypowego gatunku w jednogatunkowym akwarium itp.

Wysłane z mojego SM-A225F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Labirynty Azji południowej...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
I co kupiłeś? 
Trichopsis pumila w 650 litrach? Fantastyczny pomysł.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości