• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hydroponika, pomoc dla laika

#11
To stawiaj doniczke, ma troche racji... Obiektywnie patrzac, ale jak bedziesz w domu juz to dzialaj.

PS Daj znac na SB gdzie jestes delegowany konserwo Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(18-05-2012, 17:34 PM)macben napisał(a): Na tarliskowe nie ma szans Sad , najszybciej pod koniec czerwca jak skończę robotę w delegacji, teraz jestem w domu tylko na weekendy. Chciałem dzisiaj już postawić, wyciągnąłem stare akwarium, siateczkę ogrodniczą przygotowałem, pełen luz i zadowolenie. Aż żonka dzwoni do mnie z pracy i tak mimochodem wspomniałem że stawiam zbiornik tarliskowy, i się zaczęło Angry " że ona nie będzie sie tym zajmować, że znowu cały dom w akwariach i nie będzie znowu artemii hodować, " itp.. A szkoda, bo dzisiaj druga para drobnoustków miała tarło.

To normalka chyba każdy żonaty akwarysta tak czasem maSmile
Ja teżAngel
Założyłem krewetkarium to mi spokoju nie dawała że już drugie akwarium w domu, no ale po czasie się przyzwyczaiłaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Sorki za podpięcie się pod temat Smile A czy są to jakieś specjalne gatunki roślin czy można posadzić cokolwiek :?:
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja hydroponike na bazie traw polnych widzialem nawet. A tak to Skrzydlokwiat, wszelakie wytrzymujace ciagle zamoczenie bulwy/korzonkow - czyli blotne.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Tak sobie teraz pomyślałem, nie wiem czy do końca trafnie - żabienice dałyby radę w takim filtrze?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Emersyjne raczej tak, ale bezposrednio od producenta, aby posrednik - sklep - ich do akwarium nie wsadzal. Po za tym jest wiele roslin, ktore nadaja sie typowo do hydropo, gdzies mialem taka liste, poszperam zaraz.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Piotrek, zrobiły mi się jakieś emersyjne żabienice. Wink Do hydroponiki najlepiej dawać szybko rosnące rośliny o "dużej powierzchni" wchłaniania. najczęściej są to pnącza(scindapsus) albo jakieś trawska(może papirus?).
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Zrobily Ci sie? Wink

Duzo zalezy czy ciagniemy hydropo na zasadzie czy na kwasie.
Te ktore daja rade: Aquafern, draceny wszelakie, begonie, trzykrotka, papirusy - na kwasie padna, filadendrony, turzyca, syngonium, tatarak, skrzydlokwiaty, anturium, kordylina, epiprenum.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Zapomniałem o nich. Wink Aczkolwiek były w cieple, nie tak jak mikrozorium(całą zimę na strychu, w mrozie i ciemności Wink ).
Killi, a wanilia? Nadaje się do hydroponiki? Mam jej z kilka metrów już. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Nie testowalem. Trzeba poszperac w sieci. Zrob test - wsadz do wody, pusci korzenie to ok Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości