• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Hydroponika, pomoc dla laika

#41
(02-05-2012, 12:24 PM)Pley napisał(a): Kiedyś zrobiłem hydroponike do zbiornika 329L , ale po 2 minutach działania musiałem ją wyłączyć...

Pompą napędzającą był Aquael CIRCULATOR 650 z wielką, gęstą gąbką do osłabienia wydajności.

Problemem było to, że po chwili od załączenia całego zestawu doniczka zaczeła się... Przelewać!? Tak, przelewać.

Oglądając projekty hydroponik ludzi z różnych for zauważyłem, że wlot i wylot były na tej samej wysokości. Ja zrobiłem wylot niżej (prawie przy dnie) myśląc, że pomoże to wodzie w powrocie do zbiornika, a jednak nie pomogło...

Co zrobiłem źle?

Myślę o reaktywacji mojego pomysłu w 200tce.
Filtr napędzający do wyboru (JBL e900 / CIRCULATOR 650)

Pomóżcie, proszę

Dodaje rysunek jak to wszystko u mnie wyglądało.
Przepływ wody przez hydroponikę nie musi być jak w strumieniu, dobierz pompę tak, żeby podniosła strumień do donicy, ale na jej granicy możliwości i wystarczy. Odpływ zrób z rury fi 30, dołóż gąbkę ppi 40 i powinno być dobrze. Przed gąbką powinna być przegroda ustalająca poziom wody w donicy.  Do dzieła   Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
(26-06-2020, 13:40 PM)Darek napisał(a): Przepływ wody przez hydroponikę nie musi być jak w strumieniu, dobierz pompę tak, żeby podniosła strumień do donicy, ale na jej granicy możliwości i wystarczy. Odpływ zrób z rury fi 30, dołóż gąbkę ppi 40 i powinno być dobrze. Przed gąbką powinna być przegroda ustalająca poziom wody w donicy.  Do dzieła   Smile
Kolego jaka 30mm 20/25 dwa musi być zawór na zrzucił A o gąbka najlepiej 10ppi A nie 45
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
(26-06-2020, 14:06 PM)barttsw napisał(a):
(26-06-2020, 13:40 PM)Darek napisał(a): Przepływ wody przez hydroponikę nie musi być jak w strumieniu, dobierz pompę tak, żeby podniosła strumień do donicy, ale na jej granicy możliwości i wystarczy. Odpływ zrób z rury fi 30, dołóż gąbkę ppi 40 i powinno być dobrze. Przed gąbką powinna być przegroda ustalająca poziom wody w donicy.  Do dzieła   Smile
Kolego jaka 30mm 20/25 dwa musi być zawór na zrzucił A o gąbka najlepiej 10ppi A nie 45
Przyznaję, pomyliłem się z gąbką, ma być 10 ppi, resztę podtrzymuję, jako wielokrotnie sprawdzone...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
Też mam sprawdzone i 20mm wystarcza i apropo przeloty są pod 32mm A nie 30 taki mały szkopół

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Odkopię temat. Chciałbym zamontować hydroponikę w baniaku z kolcobrzuchami ale ponieważ to pierwsze podejście to nie chcę za bardzo kombinować. Mam między tylną ścianą a belką dość miejsca na dwie korytkowe doniczki 40cm, ponawiercam je od dołu, poziom wody będzie na ok 1/3 korytka. Wystarczy zasypać je keramzytem i wsadzić klomby, czy trzeba wymuszać przepływ jakimś obejściem z filtra albo dodatkową pompką?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
(20-12-2020, 22:25 PM)jachu_ka napisał(a): Odkopię temat. Chciałbym zamontować hydroponikę w baniaku z kolcobrzuchami ale ponieważ to pierwsze podejście to nie chcę za bardzo kombinować. Mam między tylną ścianą a belką dość miejsca na dwie korytkowe doniczki 40cm, ponawiercam je od dołu, poziom wody będzie na ok 1/3 korytka. Wystarczy zasypać je keramzytem i wsadzić klomby, czy trzeba wymuszać przepływ jakimś obejściem z filtra albo dodatkową pompką?
Tak trzeba pompę i rośliny daj w koszykach,
Poziom wody to tak 3-4 cm

Wysłane z mojego SM-A217F przy użyciu Tapatalka
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Jak korytka w akwarium będą to po co pompka?
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Można i bez korytek Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości