• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów

#81
Oj chyba jeszcze niewiele w życiu widziałem.... Smile największa samica chyba szykuje się do jajek, okopała się, czysci kamień, no i widać wysunięte pokładełko..... którego wielkość mnie zaskoczyła Smile
Tzn w proporcjach do ryby, bo wieksze widzialem Smile
Jest tym tak zajęta, że prawie nie zwraca uwagi na pozostałe samice. A one tłuką się między sobą Smile nie wiem też czemu one zmieniły barwy, a ta najbardziej zajęta rozrodem wygląda normalnie.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#82
Przy moim oświetleniu, sprzęcie foto, a tym bardziej zdolnościach trudno mi to uchwycić, ale nawet nie myślałem, że te ryby potrafią być tak koloroweSmile


Załączone pliki Miniatury
   

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 10 Lubię to od:
  • Darek, dzikakuna, el_polako, jaca303, matheo, Papja, piotrK, schmeichel, StaryRybak, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#83
Niestety nie da się dobrze pokazać tego ile kolorów mają Panamius na zdjęciu czy filmie. Te ryby robią niesamowite wrażenie jak patrzy się na nie w realu, zwłaszcza gdy oświetla je światło słoneczne.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 3 Lubię to od:
  • schmeichel, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#84
Kolorowanek część dalsza Smile i filmik dla tych co mają czas oglądać.

   
   
   
   
   
Coraz bardziej jestem zadowolony z tych ryb. I jestem ciekaw ich wyglądu jak będą naprawdę duże.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 5 Lubię to od:
  • matheo, Ruki, schmeichel, StaryRybak, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#85
Czy to czarne u Pani Panamensis, ta maseczka kowidowe, to jest dodatek erotyczny. Moja piękność w takim makijażu jajca wysiaduje.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#86
(19-02-2023, 17:49 PM)stefan212020 napisał(a): Czy to czarne u Pani Panamensis, ta maseczka kowidowe, to jest dodatek erotyczny. Moja piękność w takim makijażu jajca wysiaduje.

Możliwe, że i u mnie gdzieś są jajka, co chwila któraś z samic zakłada taki strój, ale jeszcze nigdy nie widziałem ani ikry, ani młodych. Samic jest na pewno 6. Jeden duży dominujący samiec, i chyba reszta ( 3 ) to też samce, ale wolno rosną w porównaniu do reszty.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#87
Brick 
(19-02-2023, 18:02 PM)Goran napisał(a):
(19-02-2023, 17:49 PM)stefan212020 napisał(a): Czy to czarne u Pani Panamensis, ta maseczka kowidowe, to jest dodatek erotyczny. Moja piękność w takim makijażu jajca wysiaduje.

Możliwe, że i u mnie gdzieś są jajka, co chwila któraś z samic zakłada taki strój, ale jeszcze nigdy nie widziałem ani ikry, ani młodych. Samic jest na pewno 6. Jeden duży dominujący samiec, i chyba reszta ( 3 ) to też samce, ale wolno rosną w porównaniu do reszty.
U mnie 3+3, panie wyraźnie mniejsze. Samiec leniwy w ochronie,(może to brak doświadczenia)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#88
Wraz z wiosną wszystko mi się mnozy Smile Pani panamius po kilku dniach wreszcie wylazła spod kamieni wraz z gromadką pociech. Na szczęście mają na razie rewir na końcu zbiornika, więc reszta ryb ma gdzie pływać, bo dość mocno gonią wszystko co się rusza.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 8 Lubię to od:
  • Darek, darianus, Krolik83, Martinezio, mimo12, stefan212020, wet-aqua, Łuka$z
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: matheo
#89
(05-04-2023, 16:31 PM)Goran napisał(a): Wraz z wiosną wszystko mi się mnozy Smile Pani panamius po kilku dniach wreszcie wylazła spod kamieni wraz z gromadką pociech. Na szczęście mają na razie rewir na końcu zbiornika, więc reszta ryb ma gdzie pływać, bo dość mocno gonią wszystko co się rusza.

U mnie para z młodymi na początku też siedziała po prawej stronie zbiornika i był spokój. Od kilku dni przemieszczają się po całej długości i na noc wracają. Wszystkie ryby migrują dwa razy dziennie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#90
Maluchy nadal są. Powiem wam, że mimo wszystko dno 240x40 ma trochę zalet. Przy opiece nad młodymi rodzice mają tylko jedną linię frontu. Po lewej , z przodu i z tylu szyby .
Z długości zadowolona jest reszta ryb, bo mają gdzie pływać. Zadowolony jest też samiec z pary z młodymi.... uznał, że powyżej metra to już nie zdrada I zamiast odganiać to zagania do innych samic Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości