• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów

#61
(21-10-2022, 11:25 AM)Goran napisał(a): Jakieś dziwne te otoczaki wykombinowalem.... lekkie.. coś jak by twardy piaskowiec.... I jak są w wodzie to lecą z kilku bąbelki powietrza...
Może być też lawa wulkaniczna, jak dobrze wygląda to będzie dodatkowe miejsce dla nitryfikacji.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#62
Paradoksalnie choć narzekałeś, że akwarium za wąskie to dzięki temu więcej kamieni jest blisko szyby. Wiele osób robiących baniaki z CA robi tylko drugi plan, co jest błędem, bo w CA jest masa żwirowni. Tutaj wygląda to bardzo naturalnie i trochę przypomina moje ulubione miejsce w Kostaryce - zakole rzeki pod wielkim korzeniem drzewa rosnącego na brzegu rzeki Smile

Wiem że takiego masz "stajla", ale ja bym dolał jeszcze wody, ponieważ choć zwykło się mawiać, że wysokość u pielęgnic nie ma znaczenia, to nie jest to prawda - przeganiane osobniki często śmigają pod powierzchnię, a w tak wąskim i (obecnie) niskim zbiorniku nie będą miały gdzie uciec.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: stefan212020
#63
Wody przybywa po 30 l dziennie. Mam drewnianą podłogę na legarach i to nie pierwszej młodości ( dom drewniany z czasów 2 wojny światowejSmile więc obserwuje co się dzieje.... Ale po burty nie zaleje, bo oswietlenie, rośliny nadwodne i nie ma szkieł nakrywowych.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#64
Zgadzam się z Piotrem K, + więcej wody =stabilniej, ciężar podziel na ilość punktów podparcia, wyjdzie mniej jak rodzina przy obiedzie na środku pokoju. Takie domy będą stały jak się te nowe rozsypią. Jak dodasz koronę to ukryjesz pasek z kamienia i będzie happe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#65
(21-10-2022, 12:02 PM)piotrK napisał(a): Tutaj wygląda to bardzo naturalnie i trochę przypomina moje ulubione miejsce w Kostaryce - zakole rzeki pod wielkim korzeniem drzewa rosnącego na brzegu rzeki Smile.
To jak najdzie Cię ochota na weekend w Kostaryce to zapraszam do mnie Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#66
Końcowe odliczanie... pociąg do CA stoi i czeka na pasażerów. Ostatnia kosmetyka, trochę drobnych kamyków, no i pozbyłem się tego otoczaka z pierwszego planu. Mi się podoba.... oby spodobało się rybom.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 4 Lubię to od:
  • -KUBA-, piotrK, stefan212020, szandek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#67
Fajnie urządzone pod centralsy. To jest docelowy poziom wody? Na ile cm to jest zalane?
wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#68
(22-10-2022, 22:48 PM)macioch napisał(a): Fajnie urządzone pod centralsy. To jest docelowy poziom wody? Na ile cm to jest zalane?

Na tą chwilę jest 40 cm wody + podłoże. Jeszcze z 5 cm doleje. Nie chce na razie przerabiać oświetlenia, ale jak będzie trzeba to przeniósłę je ponad szkło i dorobie jakieś nakrywy z poliwęglanu

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#69
(22-10-2022, 21:17 PM)Goran napisał(a): Końcowe odliczanie... pociąg do CA stoi i czeka na pasażerów. Ostatnia kosmetyka, trochę drobnych kamyków, no i pozbyłem się tego otoczaka z pierwszego planu. Mi się podoba.... oby spodobało się rybom.
Jak kamienie zarosną glonem (czyt. trochę ściemnieją) to będzie petarda akwarium.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#70
Niedziela była bardzo długa i męcząca ale udało się zwieść wszystkich zaplanowanych mieszkańców, a nawet ciut więcej. Po całonocnej aklimatyzacji do nowej wody wszystkie ryby są już w docelowym zbiorniku. Nie wiem czy za szybko czy w sam raz ale wygląda na to, że ryby lepiej zniosły podróż niż ja bo są żwawe i ruchliwe a ja przysypiam. Spróbuje wieczorem coś pofocić ale przy tej ruchliwość czarno to widzę. Co mnie zaskoczyło, to zero stresu u ryb. Nie znikają w kryjówkach na widok kogokolwiek podchodzącego do akwarium. Panamensisy są znacznie większe od nano ale za to nano jest znacznie więcej Smile Zobaczymy co się będzie działo z upływem czasu. Na razie wszystkie pływają razem.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 3 Lubię to od:
  • darianus, Grzechu97, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości