• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [ 520/340 l ] Wodny Świat - wędrówka kontynentów

#31
(20-08-2022, 21:15 PM)schmeichel napisał(a): Gdyby coś to mam salvatorisy:-)

Np proszę. Perpetum mobile niemalże.. samo się ogarnia Wink
Jak możesz to poproszę na PW więcej szczegółów.

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 1 polubień od:
  • Kuros
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Kurde czekam na nadchodzące zmiany jak szpak na wiśnie Smile przyznam, że ostatnio miałem już mniej frajdy z akwarium , ale teraz ciągle szperam i szukam info.
Zbiorniki z Panamiusami jakie wyszperałem w necie ludzie maja przeróżne. Od samych kamieni po niemal roslinniaki. Gruzu na pewno dołożę ale do praktyków mam pytanie.... z filmików nie wygląda mi, by konieczne były groty i jaskinie A raczej coś na kształt kręgu Smile czy w związku z tym dla obierania rewirow lepsze będzie kilka oddzielnych kupek kamieni połączonych gałęziami?
Poniżej stan obecny zbiornika. Ta ciemna plama po lewej to największy korzeń dębu.
   


Ps. Wielkie dzięki dla administranta za poprawienie tytułu. Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
(21-08-2022, 10:38 AM)Goran napisał(a): Zbiorniki z Panamiusami jakie wyszperałem w necie ludzie maja przeróżne. Od samych kamieni po niemal roslinniaki. Gruzu na pewno dołożę ale do praktyków mam pytanie.... z filmików nie wygląda mi, by konieczne były groty i jaskinie A raczej coś na kształt kręgu Smile czy w związku z tym dla obierania rewirow lepsze będzie kilka oddzielnych kupek kamieni połączonych gałęziami?

Obczaj sobie to

Wzorowanie się na innych zbiornikach to niby droga na skróty, ale z mojej perspektywy i doświadczeń gorsza opcja. Jednakże oglądając filmiki kręcone w naturalnym środowisku różnych Amatitlania i innych centralsów można dojść do poniekąd smutnej konstatacji, że to są zwykle jakieś kamienie, liście czasem badyle i choćby akwarysta nie wiem ile godzin spędził układając je, to nie będzie to samo co natura zrobi w "arcyprzypadkowy" sposób. Dlatego wydaje mi się, że trzeba to zrobić jak Pan Wiesio (z Blok Ekipy) dla obcego.

Jakbyś mimo wszystko chciał się pobawić w aranżacje to Lee Nuttal taki poradnik zmajstrował
Ciekawa jest uwaga o drewnie, że to wcale nie muszą być super pokręcone korzenie a wystarczą gałęzie ułożone "na krzyż"

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
[-] Post el_polako otrzymał 1 polubień od:
  • Goran
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
@el_polako właśnie o czymś takim myślałem pisząc o kupce kamieni jako miejscu na rewir. Nie wiem czy moj tok myślenia docenią ryby ale gdzieś wyczytałem, że jak coś się zaczyna i kończy to ryby podobnie wyznaczają sobie granicę rewiru. O ile wogole można o czymś takim mówić w akwarium w porównaniu do granic w naturze.
Na razie teoretyzuję i jak już ryby będą u mnie to się okaże czy jest za mało, czy za dużo kamieni, drewna albo ryb Smile

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
[-] Post Goran otrzymał 1 polubień od:
  • stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
(21-08-2022, 12:56 PM)Goran napisał(a): @el_polako właśnie o czymś takim myślałem pisząc o kupce kamieni jako miejscu na rewir. Nie wiem czy moj tok myślenia docenią ryby ale gdzieś wyczytałem, że jak coś się zaczyna i kończy to ryby podobnie wyznaczają sobie granicę rewiru. O ile wogole można o czymś takim mówić w akwarium w porównaniu do granic w naturze.
Na razie teoretyzuję i jak już ryby będą u mnie to się okaże czy jest za mało, czy za dużo kamieni, drewna albo ryb Smile
Kamieni tym rybkom nigdy nie jest za mało, korzenie w/g gustu(jako parawany i podział terenów), ich braku ryby nie zauważą. To co pokazał Lee to ładnie wygląda, tylko Nanolutea( i większość pielęgnic z CA) mniejsze korzenie przestawią, piękne roślinki zredukują i po obrazku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Kamieni nie układaj w kupki bo i tak ryby wyznaczą sobie zasięg rewirów po swojemu i tyle będziesz z tego miał, że jedna para zajmie 1/3 baniaka Smile Popatrz na film wrzucony przez el_polako czy nasze filmy i zdjęcia z Kostaryki - tam rzeki to zwykle połacie otoczaków, przeplatane pojedynczymi małymi łachami piasku. W spokojniejszych miejscach, które wiele pielęgnic wybiera na miejsce odchowu narybku, masz korzenie i warstwy liści. Przy czym liście w twardej wodzie dość szybko się rozpadają i raczej dałbym sobie z nimi spokój.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(20-08-2022, 16:44 PM)Zimna Zośka napisał(a): Czy P. salvadoris nie potrzebuje trochę chłodniejszej wody niż wymienione pielegnice ?

Bardziej bym powiedział że po prostu nie powinny mieć zbyt wysokiej temperatury w lato - bo wtedy samce mają taki metabolizm że szybko padają. Ale Nano w temperaturze w zakresie 23-26 stopni nie będą nieszczęśliwe.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Tu jest ciekawa inspiracja dla aranżacji
Oj coś nie pykło z filmem z FB.... Sad
Poprawione

520 l  - CA - P. panamensis + A. nanolutea + X. helleri Rio Jalapa
Fishhotel :
144 l - WA -A. thomasi F1
144 l - WA - P. kribensis "Lokunje" F1
144 l - CA - T. socolofi + P. salvatoris
96 l - WA - zbieranina
54 l - WA - N. transvestitus
+ Miejsce na coś nowego
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Tylko gdzie Ty taką dokładnie puszkę znajdziesz żeby jak najdokładniej oddać ten "bio"top

Wysłane z mojego SM-A225F przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam,Kamil.

[650L] Strefa przejściowa Jeziora Malawi...
[160L] Szybko płynące wody Azji...
[160L] Mała rafa...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Ojtam, przeciętna polska rzeczka Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości